FONTOS Újabb magánnyugdíjpénztár szűnik meg Magyarországon – De ki járt jobban, aki maradt vagy aki kilépett?
Álláshirdetések

Az MNB junior elemző vagy elemző munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóságon
Junior elemző / elemző
munkakör betöltésére

Az MNB junior elemző vagy elemző munkatársat keres

A Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatósága közreműködik az MNB monetáris politikai döntéseinek megalapozásához szükséges közgazdasági elemzések elvégzésben, a jegybanki monetáris politikát irányító testület és a jegybank felső vezetése részére döntés előkészítő anyagok, javaslatok kidolgozásában, a monetáris politika vitelét támogató jelzőszámok, előrejelzések kidolgozásában. A szakterület sokirányú szakmai munkájának megismerésére a következő - az MNB honlapján is megtalálható - kiadványok biztosítanak lehetőséget: Inflációs jelentés, Növekedési jelentés, MNB Háttértanulmányok, Hitelintézeti Szemle c. kiadványsorozatok.

Feladatok:
  • Programozási feladatok,
  • Adatbázisok kezelése,
  • Makrogazdasági témájú elemzési, kutatási projektekben való részvétel.

Elvárások:
  • Felsőfokú közgazdasági/matematikus/programozói végzettség,
  • VBA, Stata, Eviews, Matlab programcsomagok alkalmazásában szerzett gyakorlat,
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség,
  • Jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás,
  • Érdeklődés makrogazdasági és gazdaságpolitikai kérdések iránt.

Előnyt jelent:
  • Nagyméretű adatbázisok kezelésében szerzett korábbi tapasztalat,
  • Makro- és mikroökonómiai, statisztikai és ökonometriai ismeretek,
  • Elméleti és empirikus közgazdasági modellek alkalmazása és fejlesztése iránti érdeklődés,
  • Fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven,
  • Elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk, stb. írásában szerzett tapasztalat (ez irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit ajánlunk:
  • Versenyképes fizetés,
  • Felelősségteljes, változatos munkakör,
  • Szakmai fejlődési lehetőség,
  • Publikálási lehetőség.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2016. július 13-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük.

(x)
RSM Blog

A válóperes ügyvéd válaszol - a válás

A családjogi, azon belül a válóperes ügyvédek praxisában legtöbbször előforduló kérdéskör a házasság megromlása, a válás, a válóper, a gyermekelhelyezés kérdésköre, illetve a vál

ChikansPlanet

Gyakoribbak lesznek a tornádók?

A tornádók minden évben hatalmas pusztításokat végeznek szerte a világon, a tudósok pedig aggódva figyelik, miképpen befolyásolja kialakulásukat a klímaváltozás. Itth

Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Financial IT 2024
2024. június 11.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
Automotive Business in CEE Region Conference 2024
2024. június 5.
Digital Compliance by Design & Legaltech 2024
2024. május 8.

Infostart.hu

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.