bankok

Olajpiaci összeomlásra készülnek a nagybankok

A bankok végre beismerik azt, amitől a befektetők már régóta rettegnek: az energiaszektor gyengélkedése valószínűleg hatalmas veszteségeket fog okozni a pénzintézeteknek. A JP Morgan után a Wells Fargo is dollármilliárdokat különített el az olaj- és földgázszektor nem teljesítő hiteleinek fedezése érdekében - írja a Wall Street Journal.

Indul a banki nagytakarítás - Még Európa se látott ilyet

Márciustól regisztrálhatnak a bankok a MARK Zrt.-nél, nyáron így akár százmilliárdos nagyságrendben adhatják el problémás projekthiteleiket az MNB által alapított cégnek. Február közepéig kellett várni az EU jóváhagyására, ugyanis Európában még nem működött ilyen eszközkezelő. Kandrács Csaba elnök-vezérigazgató a Portfolio-nak adott interjújában részletezte, miért nem kell attól tartani, hogy végül "haverok", áron alul kapják meg a csak átmenetileg jegybanki tulajdonú cég ingatlanjait.

Bejegyezték az FHB tőkeemelését

Az FHB igazgatósága által december 28-án elhatározott és sikeresen megvalósult tőkeemelést a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága február 24-én kelt végzésével bejegyezte - közölte a társaság.

Nullszaldós a magyar bankszektor, szárnyalnak a biztosítók

A 2014-ben elszenvedett 541 milliárd forintos veszteség után tavaly már csak 3,0 milliárd forintos veszteséget szenvedtek el a hitelintézetek, vagyis lényegében nullszaldós volt a magyar bankszektor. Az MNB ma közzétett adatai szerint a biztosítási szektor viszont hat éve nem látott, 44,2 milliárd forintos profitot produkált 2015-ben.

Bedőlt lakossági hitelek: rég láttunk már ilyet, valami készül itt

A szeptember végi 18,8%-ról 18,0%-ra csökkent a nem teljesítő lakossági hitelek aránya a magyar bankrendszerben 2015 végére - mutatják az MNB friss adatai. Jó hír, hogy nemcsak az arány, hanem a bedőlt tartozások állománya is csökkent, mégpedig 1068 milliárd forintról 998 milliárdra. Apró szépséghiba, hogy a csökkenés viszonylag nagy része mögött a decemberi kedvezményes forintosítás és követelés-eladások állnak. Az MNB igazgatója tegnapi előadásában a lakossági hitelportfólió megtisztításának felgyorsításáról beszélt.

Nem adják a papírjaikat a Deutsche Bank befektetői

A Deutsche Bank 3 milliárd eurónyi senior kötvényre adott ki visszavásárlási tendert, de a befektetők több mint fele nem adta vissza a német bankóriásnak a papírokat, hiába tehették ezt most meg kedvezményesen a bank visszavásárlási programja miatt - írja a Financial Times.

Hatalmas pénzügyi migrációt indíthat el a brit kilépés

Júniusban szavazhatnak a britek arról, hogy bennmaradnak-e az Európai Unióban. A vita a pénzügyi szektorban fog kicsúcsosodni, mivel jelenleg London Európa pénzügyi kapuja. A Brexit miatt viszont ezt a státuszát minden bizonnyal elveszti a szigetország, amely miatt számos pénzintézetnek kell majd részben vagy egészben kiköltöznie Nagy-Britanniából - írja a Wall Street Journal.

Nemzetközi hódításra készülnek a francia bankok

Az európai versenytársaikkal ellentétben a francia bankok nem leépítésekre és konszolidációra készülnek, hanem növelni akarják a piaci részesedésüket és fenntartani a szolgáltatásaik széles palettáját. A stratégiát támogatják a hosszú távú befektetők és a hazai környezet, a piac viszont nem- írja a Reuters.

Kinél bankolsz? - Most megtudhatod, mennyi adót fizet

Idén év elején a korábbi 0,53%-ról 0,24%-ra csökkentette a bankadó felső kulcsát a kormány, és ezzel 55%-ot közelítő mértékű adócsökkentést adott a bankok többségének. Már a bankadó alapja (még mindig a 2009-es módosított mérlegfőösszeg) is mutatja azonban, hogy nem végleges a szabályozás. Ma új információk derültek ki arról, mit szeretne a kormány 2017-től.

Ezért úszták meg a még nagyobb bajt a devizahitelesek

A háztartások deviza fogyasztási- és gépjármű hiteleinek forintosításával lezárult a devizahitelezés súlyos következményekkel járó korszaka Magyarországon. Míg a hazai háztartások a válság kitörése után nemzetközi összevetésben is kiugró mértékű kamatteherrel szembesültek, az elmúlt időszakban a kamatterhek a régiós átlag közelébe csökkentek, megteremtve egy kiegyensúlyozottabb és fenntarthatóbb gazdasági növekedés lehetőségét.

Csaknem 40 milliárdos profit: formába lendült a K&H

Az egy évvel korábbi 28,3 milliárd forintos veszteség után tavaly 38,1 milliárd forintos nyereséget ért el a K&H (hasonlót ért el az UniCredit is), ami a bankszektor egészét nézve kimagaslónak számító, 19,5%-os tőkearányos megtérülést jelent (ROE). A bank minden jelentős szegmensben növelni tudta piaci részesedését, hitel/betét aránya így is 44,5%-ra olvadt, nem teljesítő hiteleinek aránya pedig 13,3%-ra csökkent. Idén jelentős növekedést tervez a bank a hitelezésben, ezt a lakáshitelezésben a CSOK is segíteni fogja. Hitel- és betétállományát tekintve továbbra is a K&H a második legnagyobb hazai bank.

Hátat fordítanak Észak-Koreának a kínaiak

A legnagyobb kínai bank, az Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) több kisebb bankkal karöltve befagyasztotta észak-koreai ügyfeleinek a bankszámláját és letiltotta az ezekkel való tranzakciókat is - írja az International Business Times a Dong-A-Ilbo dél-koreai lapra hivatkozva.

Gyengélkednek a világ vezető bankjai

A világ 12 legnagyobb befektetési bankjának visszaesett a kötvénykereskedési, deviza- és árupiaci üzletágából (FICC) szerzett bevétele 9 százalékkal 2015-ben a 2014-es adathoz képest - írja a Reuters.

Rázós évet jósol a piacnak a nagybank

Döcögős évet vizionál idénre az HSBC, miután közzétette a tavalyi évre vonatkozó eredményadatait. A bank tavalyi adózás előtti eredménye elmaradt a várttól, de a kínai gazdasági lassulás ellenére a nagybank továbbra is kiemelt szerepet szán a terjeszkedésben az ázsiai régiónak.

Dagad a bankbotrány: jól megtömték az arabok zsebét

Titokban és tisztességtelenül az eddig ismert számok mellett további 280 millió fontot fizetett a Barclays 2008-ban katari befektetőknek azért, hogy a segítségükkel meneküljön meg a brit nagybank az állami beavatkozástól - állítja egy bírósági keresetben a bank másik nagybefektetője a Financial Times szerint.

Tíz végzetes veszély fenyegeti az európai bankokat

Számos tényező lépett fel egyszerre, amely miatt a befektetők elvesztették a bizalmukat az európai bankokban, az alacsony hozamkörnyezet, a szigorú felügyeleti szabályozások és a makrogazdaság egyaránt a bankok ellen dolgozott. A Finance Magnates összeszedett tíz tényezőt, amelyektől az európai bankok már régóta szenvednek.

Rengetegen vennék ki a bankból a pénzüket, ha ez valóra válik

Az emberek több mint háromnegyede kivenné a pénzét a bankbetétjéből, amennyiben a kereskedelmi bankok - követve a jegybankokat - negatívba vágnák a betétekre vonatkozó kamatot, állapította meg az ING egy közelmúltban készített felmérése alapján. A legtöbben úgy nyilatkoztak, hogy a "felszabaduló" pénzmennyiséget nem fogyasztásra fordítanák, hanem kockázatosabb eszközök felé fordulnának, illetve készpénz formájában tárolnák, ami rossz hír a jegybankok számára.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.