Különös újdonságok az irodák világában - Mi lesz most a legdrágább és legexkluzívabb helyekkel?

Különös újdonságok az irodák világában - Mi lesz most a legdrágább és legexkluzívabb helyekkel?

Egészen különböző következtetésekre és döntésekre jutottak az irodaházak bérlői a járvány időszakban, néhol a nagyobb irodatér teremti meg a biztonságos környezetet, néhol annyira bevált az otthoni munkavégzés, hogy visszaadtak területeket, máshol viszont a megkötött szerződések kisebb mozgásteret engednek, így aligha van változás, de az sem ritka, hogy teljesen hazaköltöztek az alkalmazottak és már csak valamelyik coworking iroda szolgáltatásait használják, ha éppen szükséges a fizikailag is közös munka. Az irodaterek használatának változása különösen érdekes egy olyan lokációban, mint a belváros, ahol mindig is extrát jelentett maga a helyszín. Vajon hogyan alakultak az irodabérlések a CBD-ben, azaz a budapesti központi üzleti negyedben?

Kik a legnagyobb bérlők a budapesti irodapiacon?

Kik a legnagyobb bérlők a budapesti irodapiacon?

A budapesti irodapiac egyes területei nemcsak a piaci mutatók alapján, hanem a bérlők típusai szerint is sok esetben jól meghatározhatók. Míg a nemzetközi nagyvállalatok - főként az SSC szektorban - a nagy méretű, flexibilis irodatereket részesítik előnyben, addig a belvárosi, történelmi épületeknek is megvannak a maguk bérlőtípusai. Az alábbiakban a főváros két alpiacán, a Váci úti folyosón és a CBD-ben néztük meg, hogy kik a legnagyobb bérlők, a Cushman & Wakefield tanulmánya alapján.

Meguntuk az ingázást: átalakulhatnak a nagyvárosaink irodaközpontjai

Meguntuk az ingázást: átalakulhatnak a nagyvárosaink irodaközpontjai

Manapság a munkavégzés helye egyre kevésbé fix, sokkal inkább egyéni választás kérdése. A technológia lehetővé teszi a flexibilitást, így a helyhez kötött munkavégzés már nem vonzó a munkavállalók számára. Milyen hatással lesz ez a jövő irodaházaira nézve? Hogy változhatnak meg a nagyvárosok irodaközpontjai? Többek között ezekről a kérdésekről beszéltek az Unissu és a Property Forum közös konferenciáján a szakértők.

Mások kapkodnak érte, Magyarország önként fordít hátat a sok tízmilliárdos üzletnek

Miközben az orvosi marihuána legalizációs hulláma múlt hónapban már Lengyelországot is elérte, méltatlanul kevés szó esik egy másik kenderből készült termékről, amely nem minősül kábítószernek, élettani hatásai pedig felülmúlják a pszichoaktív kannabiszét is. Ez a cannabidiol (CBD), amely rendkívül népszerűvé kezd válni világszerte és máris több száz milliós dolláros forgalmat generált, annak ellenére, hogy szabályozása nem egyértelmű. Néhány magyar vállalkozó - felismerve, hogy az itteni klíma kifejezetten alkalmas a növény termesztésére - bele is vágott a CBD-bizniszbe, csakhogy a végterméket a magyar hatóságok nem engedik piacra, annak ellenére, hogy az nem számít drognak. Pedig a terület szabályozása már a küszöbön van Európában, így támogatóbb hozzáállással helyzetbe hozhatnák a magyar vállalkozókat, az országot pedig lépéselőnybe egy kialakulóban lévő, robbanásszerűen növekvő iparágban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.