fintech

Megtudtuk: Budapesten terjeszkedik a londoni fintechsztár, amelynek magyar alapítója is van

Megtudtuk: Budapesten terjeszkedik a londoni fintechsztár, amelynek magyar alapítója is van

Budapesti fejlesztőközpontot épít a részben magyar alapítású jutalékmentes befektetéseket kínáló londoni brókercég, a Freetrade. A fintech társ-alapítója és operatív igazgatója, Nebehaj Viktor lapunknak azt is elárulta, a helyi irodát terveik szerint 50 fősre bővítik. Az 1,4 millió felhasználóval rendelkező társaság engedélyt szerzett Svédországban, ahonnan Európát és Magyarországot is meghódíthatják. Céljuk, hogy az összes meglévő piacukon globális tőzsde-elérhetőséget építsenek, és közvetlen kriptobefektetési lehetőségen is dolgoznak. A hazai IT-munkaerőpiac szerintük vonzó, annak ellenére, hogy a bérek a nemzetközi szintekhez konvergálnak. A Magyarországon nemrégiben a határon átnyúló szolgáltatásokra is bevezetett tranzakciós illetékkel számolnak, várhatóan áthárítják majd azt az ügyfelekre.

Mindenkit lesöpör a pályáról a

Mindenkit lesöpör a pályáról a "világ legjobb bankja" - Íme a titokzatos mesterterv, amit végrehajtottak

Szingapúr a digitalizáció fellegvára, ahol rengeteg futurisztikus megoldást a világon elsőként próbálnak ki élesben. A pénzügyi szektor szintén hemzseg az úttörő szereplőktől, amelyek közül kiemelkedik a már-már szinte techcégként működő DBS. A bank számos díjat nyert már előremutató digitalizációs tevékenységéért az elmúlt években, az amerikai Global Finance pénzügyi magazin pedig 2022-ben megválasztotta a világ legjobb bankjának, így a DBS 2018 óta már harmadik alkalommal szerezte meg ezt az elismerést. A Portfolio Future Finance 2022 konferenciáján Czímer Balázs, a McKinsey partnere is példaként állította a bankot a szakmai közönség elé. Cikkünkben utánajártunk, mi áll a bank digitalizációs stratégiájának sikere mögött.

Pánik a magyar lakáspiacon? Bejelzett a mutató

Pánik a magyar lakáspiacon? Bejelzett a mutató

Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon megjelenő podcastjének csütörtöki adása. A mai műsor első részében az MNB legfrissebb lakáspiaci jelentésével foglalkozunk, mivel már látszódnak a fordulat jelei a hazai ingatlanpiacon. A témával kapcsolatban Futó Pétert, a Portfolio ingatlanpiaci elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében egy kiszivárgott hangfelvételről lesz szó, mely alapján körvonalazódik, hogy milyen tervei vannak Elon Musknak a Twitterrel. A közösségi oldal lehetséges új funkcióiról Tonács Attilával, a Portfolio Pénzügy rovatának elemzőjével beszéltünk.

Kibújt a szög a zsákból: fintech óriássá és szuperappá tenné Elon Musk a Twittert

Kibújt a szög a zsákból: fintech óriássá és szuperappá tenné Elon Musk a Twittert

Elon Musk a múlt héten találkozóra hívta a Twitter vezetőit, és felvázolta nekik a terveit a közösségi platform fintech-ké alakítására vonatkozóan. A The Verge által megszerzett hangfelvétel szerint Musk nagy értéket láthat a Twitter közel 400 milliós felhasználói bázisában, amely megfelelő alapot jelenthet egy jövedelmező fintech szolgáltatás kiépítéséhez. Musk először a platformon belüli szabad pénzküldést valósítaná meg, majd a hitelezéssel bővítené a kínálatot. Az elhangzottak alapján a Tesla-vezér végső célja viszont egy, a mindennapokat megkönnyítő szuperalkalmazás létrehozása lenne.

Hazai BNPL-cég hódítaná meg a világot, ehhez most szövetségest is talált

Hazai BNPL-cég hódítaná meg a világot, ehhez most szövetségest is talált

A Sileon, banki szoftverszolgáltató cég a magyarországi Paysome nevű BNPL-céggel kötött megállapodást. Az együttműködés lehetővé teszi a Paysome számára, hogy a Sileon technológiájának felhasználásával Buy Now Pay Later funkciót kínáljon ügyfeleinek. A BNPL platformot várhatóan 2023 első negyedévében integrálják majd a Paysome infrastruktúrájába - írja a Cision.com.

Sorsfordulóhoz érkezett az ünnepelt sztárszektor:  vajon helybenhagyja a válság, vagy mindenkinél erősebben születik újjá?

Sorsfordulóhoz érkezett az ünnepelt sztárszektor: vajon helybenhagyja a válság, vagy mindenkinél erősebben születik újjá?

A válság adott neki hátszelet, most azonban ellenkező irányból érkező áramlatokkal kell dacolnia az elmúlt évtized egyik leginnovatívabb sztárszektorának, a fintechnek. Az infláció vágtat, a fogyasztói kedv lankad, a finanszírozási költségek pedig lassan az egekbe emelkednek. Ezek együttese egy új recessziós időszak irányába mutat, amelyet nem fog mindenki túlélni. A csökkenő befektetések és a leépítési hullámok mellett ugyanakkor már az is kezd kirajzolódni, mely megoldások lehetnek a nehéz időszakban is életképesek.

Nyugat-Európában építkezik a magyar sikersztori, új vezér érkezik a fintech élére

Nyugat-Európában építkezik a magyar sikersztori, új vezér érkezik a fintech élére

A Dorsum évekkel korábban lépett a külföldi piacépítés rögös útjára, ám a régiós terjeszkedés után idén egy fontos momentumhoz érkezett a magyar fintech: egy londoni vagyonkezelőnél szereztek referenciát, ezzel pedig Nyugat-Európa kapuja is megnyílhat előttük. A terjeszkedési tervek megvalósítása nyomán a társaság felsővezetésében is változások lesznek, különválasztják az elnök-vezérigazgatói pozíciót: az elnök Kő Róbert marad, a vezérigazgatói székbe pedig Mészáros Mariann érkezik a Deutsche Telekom IT Solutions HR-vezetői pozíciójából. A szervezeti átalakulás hátteréről, a társaság létszámbővítési szándékáról, a HR-piaci kihívásokról és a stratégiai tervekről beszélgettünk az első számú vezetőkkel.

Vadiúj funkciót vezet be a Revolut

Vadiúj funkciót vezet be a Revolut

A Revolut üzenetküldő funkciót indított, amellyel a Revolut ügyfelei az Egyesült Királyságban és az EGT-ben cseveghetnek egymással, valamint vicces gifeket és matricákat oszthatnak meg, miközben pénzt küldenek és kérnek - derül ki a Revolut közleményéből.

Régóta várt forradalmat robbanthat be a válság egy mostohán kezelt üzletágban

Régóta várt forradalmat robbanthat be a válság egy mostohán kezelt üzletágban

Válság idején a követeléskezelő cégekre hárul a feladat, hogy elősegítsék a tartozások rendezését és a késedelmes fizetések teljesítését, vagyis javítsák a vállalatok – különösen a külső forráshoz nehezen hozzájutó kkv-k – likviditási helyzetét és cashflowját. Az ágazat, annak ellenére, hogy hatalmas üzleti lehetőséget rejt magában, még nem esett át azon a digitalizációs forradalmon, amely a fintech szcéna egyéb területein már hellyel-közzel végbement. Cikkünkben bemutatjuk, milyen változások jöhetnek a digitális követeléskezelésben, és mindezt egy hazai startup megoldásának ismertetésével illusztráljuk.

Íme a legmenőbb fintech megoldások, amikkel pénzt spórolnak az ügyfeleknek

Íme a legmenőbb fintech megoldások, amikkel pénzt spórolnak az ügyfeleknek

A küszöbön álló gazdasági válság egyre több embert vesz rá pénzügyeinek tudatosabb kezelésére, és a mindennapi kiadások csökkentésére. A növekvő infláció azonban nem könnyíti meg a spórolni vágyók helyzetét, így ilyenkor nem árt, ha a pénzügyi tudatosság mellé némi technológiai támogatás is társul. Cikkünkben bemutatjuk, milyen eszközökkel próbálják megtakarításra, illetve átgondolt befektetési döntésekre rávenni ügyfeleiket a fintechek és a nagyobb pénzintézetek.

Mindenki a tökéletes pénzügyi fegyver létrehozásán fáradozik, de vajon ki lesz a befutó?

Mindenki a tökéletes pénzügyi fegyver létrehozásán fáradozik, de vajon ki lesz a befutó?

Szinte a világ összes jegybankja kutatja már a digitális jegybankpénz bevezetésének lehetőségét, de vannak olyan országok is, ahol már túl vannak a formabontó fizetőeszköz kibocsátásán. A jegybankokat több tényező is motiválhatja a mielőbbi bevezetésre: a magánkibocsátású pénzek növekvő népszerűsége, az érintésmentes gazdaság térnyerése, az innováció ösztönzése, valamint a monetáris politika hatékonyságának növelése. Bármi is a cél, már egyfajta verseny is kialakult az országok között, hiszen a lemaradók könnyen szembesülhetnek azzal, hogy egy nagyobb befolyású deviza digitális változata kiszoríthatja a saját nemzeti fizetőeszközüket a piacról. A digitális jegybankpénz bevezetésének lehetőségeit legutóbb az MNB is összefoglalta két tanulmányban. Cikkünkben sorra vesszük a két dokumentum (A digitális jegybankpénz térhódítása, A lakossági digitális jegybankpénz potenciális előnyei) fontosabb megállapításait.

Mi kell ahhoz, hogy regionális szintre lépjen egy vállalkozás?

Mi kell ahhoz, hogy regionális szintre lépjen egy vállalkozás?

Határozottan van üzletfejlesztési lehetőség a kelet-közép-európai régióban, nem véletlen, hogy egyre több cég működik Magyarország mellett Romániában és Bulgáriában is – hangzott el a múlt heti Regional Business Summit konferencián Bukarestben.

Miért nem sikeresek globálisan a magyar fintechek?

Miért nem sikeresek globálisan a magyar fintechek?

A Portfolio Banking Technology 2022 konferenciájának záró panelbeszélgetésén a hazai és régiós fintech trendekről volt szó. Faluvégi Balázs, a Magyar Fintech Szövetség volt elnöke és a Blue Walev Nonprofit Kft. alapítója kérdezte Fischer Andrást, az OTP innovációs igazgatóját; Harlan Cuckburnt, a Flavor of Fintech c. könyv szerzőjét; Ivan Dovicát, a Dateio alapító-vezérigazgatóját és Dr. Rung Andrást az Ergománia vezérigazgatóját.

Milyen újításokra készülnek a bankok és a fintechek Magyarországon? Ma kiderül

Milyen újításokra készülnek a bankok és a fintechek Magyarországon? Ma kiderül

Elstartolt a bankszektor, az IT-szektor és a fintech cégek egyik legfontosabb szellemi műhelyéül szolgáló Banking Technology konferenciánk, ahol a bankok digitális transzformációjáról, a szektor legfontosabb IT-üzleti és technológiai fejlesztési irányairól van szó. A konferencia fontosabb eseményeiről a nap folyamán ebben a cikkünkben számolunk be.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.