forint

A nap végére elfogyott a lendület, mérsékelt eséssel zárt a BUX

Ázsiában nem volt egyértelmű az irány csütörtökön, a Nikkei 0,6 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde stagnált, míg a sanghaji tőzsde 0,6 százalékot emelkedett. Az irányadó európai részvényindexek a nap első felében erősödő kereskedelmi háborús félelmeket magukról lerázva immár erősödnek. A magyar tőzsde is emelkedett a mai nap folyamán, a csütörtöki piaczárásra azonban elfogyott a lendület, a BUX végül 3 pontos mínuszban zárta a napot, míg a blue chipek felemásan teljesítettek.

Erősödik tovább a forint, már 324-nél az euró

Erősödik tovább a forint, már 324-nél az euró

Szerdán átmenetileg 325 felett is járt az euró jegyzése, majd onnan estére kicsit visszaerősödött a forint, így a csütörtöki napot ismét a lélektanilag fontos szint alatt kezdi. A dollár ismét megpróbált kitörni 1,12 alá, de egyelőre sikertelen volt, ez is támogathatta a magyar devizát.

Visszaugrott kétéves mélypontjáról a forint az amerikai hírekre

Visszaugrott kétéves mélypontjáról a forint az amerikai hírekre

Bár minden idők második leggyorsabb gazdasági növekedési adatát közölte az első negyedévre a KSH (5,2% kiigazítva), a forint utána mégis gyengült és a délutáni órákban az euróval szemben héthavi, a dollárral szemben kétéves mélypontra bukott rendre 325,8-as és 291,4-es árfolyamnál. A forintgyengülésben szerepe lehetett annak a sajtóértesülésnek, hogy vizsgálják az amerikai hatóságok magyar üzletemberekkel és politikusokkal szembeni szankciók bevezetésének lehetőségét. Aztán a nap végén egyszerre két globális hangulatjavító hír is megjelent Amerikából (újraindulnak a kínai vámtárgyalások, elhalaszthatják az európai autóvámokat akár 6 hónappal), amelyek hirtelen erősítették a forintot is.

Emelkedéssel zárta a hét harmadik napját a magyar tőzsde

Ázsiában jó hangulatban telt a szerdai kereskedés, a Nikkei 0,6 százalékos erősödése mellett a hongkongi tőzsde 0,5 százalékkal került feljebb, míg a sanghaji részvényindex 1,9 százalékkal került feljebb. A szerdai kereskedés második felében az európai tőzsdék emelkedni kezdtek, miután a CNBC szerint a Trump-kormányzat elhalaszhatja az autóipari vámok megemelését. A magyar tőzsde emelkedéssel fejezte be a szerdai kereskedést, a BUX 0,5 százalékos erősödéssel zárta a hét harmadik napját.

Eséssel zárta a keddi kereskedést a BUX

Az ázsiai tőzsdék lejjebb kerültek kedden az USA és Kína kereskedelmi háborújával kapcsolatos aggodalmak hatására, az európai börzéken azonban jó volt a hangulat, a kontinens irányadó részvényindexei emelkedtek kedden, míg a tengerentúli piacnyitás után az amerikai tőzsdék is erősödtek. A magyar tőzsde ennek ellenére eséssel zárta a napot, a BUX 453 pontos mínusz mellett 1,1 százalékos eséssel zárta a hét második napját.

Még mindig 325 környékén kóvályog a forint

Még mindig 325 környékén kóvályog a forint

Alig mozdul kedd reggelre a forint az euróval szemben azt követően, hogy tegnap megint a 325-öt vette célba, majd estére visszaerősödött. A következő napokban a holnap érkező GDP-adat lehet érdemi hatással akár a forint árfolyamára is.

Több mint 600 pontot zuhant a Dow

Az európai tőzsdék gyengültek, miután a befektetők az USA és Kína kereskedelmi konfliktusának kiszélesedése miatt aggódtak, a kontinens börzéinek esésével párhuzamosan a magyar tőzsde is lejjebb került ma, a BUX 1,3 százalékos eséssel zárta hétfői kereskedést, míg 5,1 százalékos esésével a hazai blue chipek közül a Richter teljesít a leggyengébben. A kínai válaszintézkedések után a tengerentúli tőzsdeindexek is nagyot estek.

Ma sem megy a forintnak, 325 felé közelít az euró

Ma sem megy a forintnak, 325 felé közelít az euró

Kismértékű gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint az euróval szemben, azonban a múlt hét végi erősödés miatt így is 324 alatt kezdjük a napot. A feltörekvő piacokon a török lírától ismét gyengélkedést látunk, ettől eltekintve csendesen indul a hét a piacokon.

Jobb formában tér pihenőre a forint

Bár az amerikai-kínai kereskedelmi háború eldurvulni látszik, mégis javulni tudott a hangulat a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon és ez péntek reggel óta több hullámban a forintot is erősíteni tudta. Így péntek estére kicsit távolodni tudott a magyar fizetőeszköz az euróval szembeni öthavi, a dollárral szemben pedig a kétéves mélypontjához képest, amelyeket az elmúlt napokban járt meg az árfolyam.

Mérsékelt eséssel zárta a csütörtöki kereskedést a magyar tőzsde

Ázsiában borús hangulatban telt a csütörtöki kereskedés, a Nikkei 0,9 százalékos esése mellett a hongkongi tőzsde 2,4 százalékot esett, míg a sanghaji részvényindex 1,5 százalékkal került lejjebb, a fokozódó kereskedelmi háborús aggodalmak közepette. Az USA és Kína kereskedelmi tárgyalásait övező bizonytalanság nyomán az európai tőzsdék is nagyot estek csütörtökön, míg a magyar tőzsde csupán mérsékelt eséssel zárta a napot, a BUX 0,4 százalékkal került lejjebb, míg a blue chipek közül egyedül a Richter volt képes emelkedni.

A forint örül a kedvező költségvetési adatoknak

Bár a főadat és a maginflációs adat is a vártnak lényegében megfelelő lett, a forint azonnal esni kezdett a ma reggel közzétett áprilisi inflációs adatokra. Az euró jegyzései a 325-ös szintet vették célba. A gyengülés nem sokáig tartott, az újabb makroadatra korrekció indult az árfolyamban.

Emelkedéssel zárta a szerdai kereskedést a BUX

Ázsiában lejjebb kerültek a tőzsdék szerdán, a kereskedelmi háborús feszültség felerősödése után a Nikkei 1,5 százalékot esett, a hongkongi tőzsde 1,3 százalékkal került ma lejjebb, míg a sanghaji börze 1,1 százalékot esett. Az irányadó európai részvényindexek emelkednek a szerdai piaczárás felé közeledve, míg a BUX 0,7 százalékos erősödéssel zárta a napot, a hazai blue chipek közül a Richter részvényei teljesítettek a legjobban.

Vészesen közelít a 325-höz a forint

Napok óta a 325-ös lélektani határ közelében billeg a forint az euróval szemben, egyelőre nem gyengült fölé, de bármikor jöhetne az áttörés, ami tavaly október óta nem látott árfolyamot jelentene. Közben az euró az 1,12-es szint felett próbálja megvetni a lábát a dollárral szemben.

Szakadt ma Amerika, a forint sem tudott talpra állni

Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy péntek hajnaltól hatályba lép 200 milliárd dollárnyi kínai importtermékre a 10-ről 25%-ra emelt amerikai vámtarifa és ez, illetve az Európai Bizottság EU-s növekedési előrejelzésének vágása az európai után az amerikai részvénypiaci befektetők idegeit is igencsak borzolta. Egyre durvább mínuszba süllyedtek a keddi esti kereskedésben a vezető amerikai részvényindexek, és zárásra sem volt igazi felpattanás, így ebben a borongós nemzetközi környezetben a forint sem tudott érdemben erősödni.

Eséssel zárta a keddi kereskedést a BUX

Ázsiában nem volt egyértelmű az irány a hét második napján, a sanghaji börze a keddi kereskedésben látott esését ledolgozva végül 0,7 százalékos emelkedéssel zárt. Az irányadó európai részvényindexek a kereskedelmi háborús feszültség felerősödése miatt lejjebb kerültek a keddi kereskedés második felében, míg a magyar tőzsde is lefordult a keddi piaczárás felé közeledve, a BUX végül 1,1 százalékkal került lejjebb, míg a hazai blue chipek kivétel nélkül eséssel zárták a napot.

Megint 324 fölé csúszott a forint

Megint 324 fölé csúszott a forint

A keddi napot erősödéssel kezdte a forint, megpróbált eltávolodni a 324-es szinttől, de délelőtt megint elromlott a hangulat.

Eséssel zárta a hétfői kereskedést a magyar tőzsde

Eséssel zárta a hétfői kereskedést a magyar tőzsde

A múlt hét pénteki emelkedés után alaposan elromlott a tőkepiaci hangulat a hétvégén, miután az amerikai elnök a Twitter bejegyzésében a kínai termékekre kivetett amerikai vámok megemelésével fenyegetőzött, alaposan ráijesztve ezzel a piaci szereplőkre. Nagyot estek az ázsiai tőzsdék, az irányadó európai részvényindexek is lejjebb kerültek ma. A magyar tőzsde végül mérsékelt eséssel zárta a hétfői kereskedést, a BUX 0,6 százalékkal került lejjebb, a hazai blue chipek közül a Mol és a Magyar Telekom teljesített a leggyengébben.

Gyengélkedik a forint a rossz nemzetközi hangulatban

Kismértékű gyengüléssel kezdte a hetet a forint, így továbbra is 323 felett jár az euró jegyzése. A múlt hét végén a Moody's hozhatott volna átmeneti fellélegzést a forint számára, azonban a hitelminősítő nem foglalkozott a magyar adósbesorolással.

Külföldi spekulánsok tömege intézett támadást a forint ellen - Az MNB idézte elő

A Magyar Nemzeti Bank március 26-i kamatdöntő ülése, illetve az azt követő jegybanki kommunikációs zsonglőrködés kisebb lavinát indított el a külföldi devizapiaci spekulánsok között. Néhány nap alatt óriási összegben nyitottak külföldi befektetők a forint gyengülésére játszó spekulatív pozíciókat, ami hozzájárult a forint hirtelen bekövetkezett jelentős gyengüléséhez. Itt egy érdekes ábra arról, ahogy az MNB kommunikációja miatt hirtelen rengetegen fordultak a "forint ellen".

Nagy eséssel zárta a pénteki napot a Mol

Ázsiában nem volt egyértelmű az irány a hét utolsó napján, a hongkongi börze 0,4 százalékos erősödése mellett a dél-koreai Kospi 0,5 százalékkal került lejjebb, míg a japán és a kínai tőzsdék zárva tartottak. A magyar tőzsdén a Molra és az OTP-re figyeltek a befektetők, miután az OTP bejelentette, hogy megvásárolja a SocGen szlovén leánybankját, míg a Mol közzétette első negyedéves számait, az olajtársaság összességében a várakozásokat alulmúló eredményekről számolt be. A BUX 1,4 százalékkal került lejjebb a hét utolsó napján, míg a Mol a nagy eséssel zárta a pénteki kereskedést.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.