forint

Itt a mélypont: meddig gyengül a forint?

Ha csak az utóbbi 8 év árfolyamgrafikonját nézzük technikai elemzési szemmel, akkor 332-nél lehet a forint gyengülésének a vége, ha viszont kicsit még jobban visszamegyünk az időben, akkor 337-ig drágulhat az euró - derül ki gyors helyzetértékelésünkből. A 300 feletti dollárárfolyam kapcsán a 302,5-ös szintet kell figyelni, de ha annál is tovább esik a forint és így új 18 éves mélypontra bukik, akkor pusztán technikai elemzési alapon a 320-as zóna is célkeresztbe kerülhet.

Elkezdett erősödni a forint

Napon belül új történelmi csúcsra gyengült a forint az euróval szemben, azonban a nap végi hangulatjavulás a nemzetközi tőkepiacokon a forint erősödését hozta.

Hatalmasat emelkedett csütörtökön a Richter

Az irányadó európai részvényindexek lejjebb kerültek ma reggel, majd a kontinens börzéi a csütörtöki piacnyitás utáni mínuszokat ledolgozva emelkedéssel próbálkoztak meg, az emelkedés a a nap második felében is folytatódott, miután a beérkező kínai kommentár enyhíteni tudta az USA és Kína kereskedelmi konfliktusával kapcsolatos aggodalmakat. A magyar tőzsde emelkedéssel zárta a csütörtöki kereskedést, a hazai blue chipek közül 3,8 százalékos emelkedésével a Richter teljesített a legjobban.

Soha nem volt még ilyen: történelmi mélyponton a forint!

Soha nem volt még ilyen: történelmi mélyponton a forint!

A délutáni hullámszerű forintgyengülés oda vezetett, hogy új történelmi mélypontra esett az euróval szemben 332 közeli szinten. Mivel a dollár is erős, így vele szemben a 300-as kerek szintet is átlépték a jegyzések, azaz új 2,5 éves mélypontra ütötték a forintot.

Fontosabb részletek

  • Az amerikai-kínai kereskedelmi háború és a Brexit körüli bizonytalanság általánosan nyomasztja a befektetői hangulatot a világban
  • A német gazdaság recesszió felé halad, mindez pedig a gazdaságilag nyitottabb országokat, mint Magyarország, kedvezőtlenebb gazdasági helyzetbe hozza
  • Közben a feltörekvő piacok közül az egyik legnagyobb negatív reálkamattal a magyar eszközök rendelkeznek
  • A tavaly nyári forintesési hullám során felerősödtek az MNB-vel kapcsolatos kamatemelési várakozások, most viszont ennek nyoma sincs, mivel az infláció a toleranciasávon belül jár, és a globálisan extrém alacsony hozamkörnyezet lefelé szorítja a magyar hozamkörnyezetet is
  • Mindez együttesen ássa alá a forint erejét

Ütést kapott a forint, mindjárt itt a történelmi mélypont

Ütést kapott a forint, mindjárt itt a történelmi mélypont

Szerdán átvitte a lélektanilag fontos kerek 330-as szintet az euró árfolyama a forinttal szemben és így nagyon megközelítette a 330,8-as történelmi mélypontot a forint. Aztán szerdán nem is volt már érdemi visszaerősödés, sőt csütörtökön a továbbra is borongós nemzetközi befektetői hangulatban tovább is gyengült, délután pedig fillérekre meg is közelítette az eddigi történelmi mélypontot is.

Megszólalt az MNB a gyenge forintról

Megszólalt az MNB a gyenge forintról

A Magyar Nemzeti Banknak (MNB) nincs árfolyamcélja - írta a jegybank a Reuters hírügynökség kérdésére, és a választ éppen azután tette közzé pár perccel a hírügynökség, hogy történelmi mélypontra zuhant a forint.

Úgy reccsent meg a forint, hogy igazán még csak nem is támadták

Úgy reccsent meg a forint, hogy igazán még csak nem is támadták

Augusztus második felében már látszottak a külföldiek nettó short pozíciói a forint piacán, azonban ezek mértéke nem volt kirívó - derül ki az MNB legfrissebb ábrakészletéből. Közben szerdán már karnyújtásnyira került történelmi mélypontjától a magyar deviza, úgy, hogy közben a jelek szerint nem is támadták komolyabban a befektetők. Mi lesz itt még, ha elkezdik kipécézni a forintot?

Ez már történelem: 330 felett az euró

Szerda délelőtt tovább esett a forint a megállapodás nélküli Brexit esélyének növekedése és az általánosan borongós nemzetközi befeketetői hangulat mellett és kora délután át is lépte a kerek 330-as szintet az euró jegyzése.

Fontosabb részletek

  • Az amerikai-kínai kereskedelmi háború és a Brexit körüli bizonytalanság általánosan nyomasztja a befektetői hangulatot a világban
  • A német gazdaság recesszió felé halad, mindez pedig a gazdaságilag nyitottabb országokat, mint Magyarország, kedvezőtlenebb gazdasági helyzetbe hozza
  • Közben a feltörekvő piacok közül az egyik legnagyobb negatív reálkamattal a magyar eszközök rendelkeznek
  • Mindez együttesen ássa alá a forint erejét

Ilyet csak egyszer csinált a forint a történelemben, mint ma

Idáig csak egyszer, tavaly július elején történt az meg, hogy a bankközi kereskedés aktív időszakában, délután 5 órakor a 330 feletti szinten járt az euró a forinttal szemben. Ma ugyanez történt, azaz úgy is fogalmazhatunk, hogy a kulcsfontosságú szint felett "zárt" a forint - másodszor a történelemben.

Nagy eséssel zárt a Magyar Telekom

Lejjebb kerültek az irányadó európai részvényindexek szerdán, a magyar tőzsde eséssel zárta a hét harmadik napját, a BUX 1 százalékot esett. A hazai blue chipek közül a Magyar Telekom teljesített a leggyengébben, a telekomcég részvényei 2 százalékkal kerültek lejjebb.

329,6-nál horgonyzott le a forint

329,6-nál horgonyzott le a forint

A vártnak megfelelő kamatdöntés után alig mozdult a forint árfolyama, a jegybank közleménye után azonban még jöhetnek izgalmak.

Nagy eséssel zárta a keddi kereskedést az OTP

Az irányadó európai részvényindexek többsége emelkedik kedden délután, míg a régiós tőzsdék felemásan teljesítenek, a hazai részvényindex eséssel zárt a hét második napját, a BUX 1,4 százalékkal került lejjebb, míg a hazai blue chipek közül az OTP teljesített a leggyengébben, a bankpapír 2,9 százalékos eséssel zárta a keddi kereskedést.

Csak idő kérdése a rekordgyenge forint

Ha nem romlik tovább a nemzetközi hangulat, akkor a következő hetekben talán megállhat a forint gyengülése a jelenlegi 330 körüli szintnél, hosszabb távon azonban kismértékben, de trendszerűen gyengülhet a magyar deviza - véli Németh Dávid, a K&H Bank elemzője. Így szerinte csak idő kérdése, mikor látunk a tavaly nyári 330,8-nál magasabb euróárfolyamot.

Felpattant a Mol

Az európai tőzsdék felfelé kapaszkodtak hétfő délután, miután Donald Trump a G7-es csúcstalálkozón arról beszélt, hogy a kínai fél újra tárgyalóasztalhoz ülne a vitás kereskedelmi kérdésekkel kapcsolatban, ami javította a részvénypiacok hangulatát. A tengerentúli tőzsdék is emelkednek, a hazai részvényindex mérsékelt erősödéssel zárta a hét első napját, míg a hazai blue chipek közül a Mol teljesített ma a legjobban.

Történelmi mélypontja közelében szédeleg a forint

Történelmi mélypontja közelében szédeleg a forint

A 330,8-as történelmi mélypont közelébe esett a forint a múlt hét végén a nagyon eldurvult amerikai-kínai kereskedelmi háború mellett és érdemben ma sem tudott innen erősödni, noha elvileg kicsit enyhült az amerikai-kínai feszültség. Az euróval szemben 329 körül hullámzott egész nap az árfolyam, azaz továbbra is benne van a levegőben, hogy új történelmi forintmélypont alakul ki rövid távon.

330 felé szédeleg a forint Trump Twitter-rohama mellett

Az euróval szemben egy, a dollárral szemben pedig kétéves mélyponton járt ma a forint a hullámzó nemzetközi befektetői hangulatban, amelyet az amerikai-kínai kereskedelmi háború újabb és újabb fejezetei váltottak ki. A jelek szerint a Fed-elnök délutáni beszédével kapcsolatban túlzottan felfokozottak voltak a várakozások, viszont Trump őt sem kímélte ma délutáni Twitter-rohama során, ahogy a kínaiakat sem.

Felpattant a Richter

A kínai vámbejelentés után estek az európai börzék, majd a pénteki piaczárás felé közeledve az európai tőzsdék ismét előző napi záróértékeik fölé kapaszkodtak vissza. A befektetők Jerome Powell Fed elnök Jackson Hole-i beszédének kiadott szövegét emésztették, majd a tengerentúli tőzsdék lefordultak, miután a mai kínai lépésekre válaszul Donald Trump is válaszbejelentést helyezett kilátásba. A magyar tőzsde mérsékelt emelkedéssel zárta a pénteki kereskedést, míg a hazai blue chipek közül a Richter teljesített a legjobban.

Éves mélypontjáról esik tovább a forint

Éves mélypontjáról esik tovább a forint

A gyengülés felé mozdult csütörtökön délelőtt a forint az euróval szemben, így a 328-as szintet is megközelítette a jegyzés. Délután át is lépte ezt a határt az euróval szembeni jegyzés, és már csak egy hajszálra van a 330-as lélektani határtól.

Nagy eséssel zárta a csütörtöki kereskedést a Richter

A csütörtöki piaczárás felé közeledve lefordultak az irányadó európai részvényindexek, a magyar tőzsde is eséssel zárta a napot, a BUX 0,6 százalékkal került lejjebb. A hazai blue chipek közül a Richter teljesített a leggyengébben, a gyógyszergyártó részvényei 2,6 százalékos eséssel zárták a csütörtöki kereskedést.

Nagy eséssel zárta a szerdai kereskedést a Mol

Emelkedtek az európai tőzsdék szerdán, míg az európai autógyártók részvényei különösen jól teljesítettek, miután olasz lapértesülések szerint a Fiat Chrysler és a Renault között nem szakadtak meg a tárgyalások a két autógyártó esetleges egyesüléséről. A magyar tőzsde eközben lejjebb került, a BUX végül 0,9 százalékos eséssel zárt, míg a hazai blue chipek közül a Mol teljesített a leggyengébben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.