mnb

Matolcsy az alacsony kamatok örökkévalóságáról ír

A Bloomberg Businessweek egy nyári cikkére hivatkozva tett közzé egy rövid írást Matolcsy György. A Növekedés.hu oldalon megjelent írásban a Magyar Nemzeti Bank elnöke a tartósan alacsony kamatok mellett érvel, bár nem teljesen világos, hogy a cikk értelmezéséről vagy továbbgondolásáról van-e szó. Az írás nem tartalmaz újdonságot a jegybank eddig ismert szerepfelfogásához képest, illetve nincs is közvetlen monetáris politikai üzenete, de így is hozzájárulhatott a forint mai, új történelmi mélypontra gyengüléséhez, hiszen mégis csak az MNB-elnöke mondja ki, hogy a monetáris politikák tartósan lazák maradnak a világban.

Milliárdok ömlenek be az országba: kinek utalnak haza a kivándorolt magyarok?

Milliárdok ömlenek be az országba: kinek utalnak haza a kivándorolt magyarok?

A rosszabb anyagi helyzetben lévő magyar háztartások nagyobb eséllyel kapnak rendszeresen hazautalt jövedelmet külföldi rokontól – derül ki egy friss tanulmányból, ami a Statisztikai Szemle legutóbbi számában jelent meg. A különböző felmérések adatainak összegzéséből az is kiderül, hogy a hazautalt pénzt nem csak napi fogyasztásra költik el az érintettek, magasabb összeghez jutnak azok, akiknek nehezebb megtakarítani, hitelük van vagy valamilyen tartós fogyasztási cikket vásárolnak.

Szigorít az MNB egy fontos mutatónál – Megfékezné a kockázatos projekthiteleket

Az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsának döntése alapján módosul a jegybank rendszerkockázati tőkepufferre (Systemic Risk Buffer, SyRB) vonatkozó előírása. A tőkekövetelmény számítása során az MNB a jövőben a problémás projekthitel-állományok mellett a nem problémás deviza projekthiteleket is figyelembe veszi annak érdekében, hogy ne épülhessen fel újra egészségtelen szerkezetű kereskedelmi ingatlan projektfinanszírozásból fakadó rendszerkockázat. A 2020. január 1-jével életbe lépő módosítások preventív jellegűek, a kezdeti időszakban várhatóan egy intézménynek sem kell tőkepuffert képeznie – derül ki a jegybank közleményéből.

340 vagy 350? Hol lehet vége a forint vesszőfutásának?

340 vagy 350? Hol lehet vége a forint vesszőfutásának?

Nem nehéz elképzelni azt a forgatókönyvet, hogy jövőre 340 feletti euróárfolyamot is lássunk tartósan – vélik az elemzők. Az utóbbi napokban történelmi mélypontra gyengülő magyar deviza kapcsán sorra érkeznek a friss előrejelzések és vélemények, egyelőre érezhető forinterősödést kevesen tudnak elképzelni. Alapvetően továbbra is a nemzetközi hangulatra és az MNB monetáris politikájára lesz érdemes figyelni, melyek meghatározhatják az irányt.

Eljött az új világ, mostantól másképp fizetsz a bankkártyáddal

Eljött az új világ, mostantól másképp fizetsz a bankkártyáddal

Bár a szolgáltatók haladékot kaptak az online fizetéseknél az erős ügyfélhitelesítés teljesítésében, mától életbe lép a PSD2 szabályozás, és emiatt több változást tapasztalhatunk a bankkártyás fizetéseknél. Ezen kívül innentől kezdve várhatjuk, hogy új típusú fintech szolgáltatások induljanak el a piacon élesben is. Összeszedtük, mi mindenre érdemes figyelni.

13 milliós bírsággal sújtotta az MNB a K&H Bankot

13 milliós bírsággal sújtotta az MNB a K&H Bankot

Az MNB ma publikált határozatában tizenhárommillió forintra bírságolta a K&H Bank Zrt.-t. A Hitelintézetnek az MNB kötelezése alapján legkésőbb december végéig orvosolnia kell az általa elkövetett pénzforgalmi jogszabálysértéseket - olvasható a jegybank közleményében.

Új fintech testületet hoz létre az MNB

Az MNB a hazai pénzügyi rendszer digitalizációjának támogatása érdekében kezdeményezte a Digitalizációs és FinTech Tanácsadó Testület megalakítását. A testület tudásmegosztó platformként szolgálhat a piaci igények, a digitalizációban rejlő lehetőségek és a potenciális kockázatok tekintetében. A félévente ülésező testület alakuló ülésére 2019. szeptember 16-án kerül sor – derül ki a közleményből.

Jó minősítést kapott a Cordia, akár 40 milliárd forintos kötvénykibocsátás is jöhet

Jó minősítést kapott a Cordia, akár 40 milliárd forintos kötvénykibocsátás is jöhet

Júniusban indult el az MNB vállalati kötvényprogramja, aminek keretében a jegybank összesen 300 milliárd forint keretösszegig vásárol hazai székhelyű vállalatok által kibocsátott, legalább B+ minősítéssel rendelkező vállalati kötvényeket. Az elmúlt hetekben sorban érkeztek a kötvényprogramban résztvevő cégekről készített minősítések a Scope Ratingstől, a hitelminősítő most a Cordia International Zrt-ről készített értékelést, a társaság 2019. második felére tervezett, 40 milliárd forintos kötvénykibocsátása előtt.

MNB: jól halad a Növekedési Kötvényprogram

MNB: jól halad a Növekedési Kötvényprogram

145 regisztrált érdeklődőből eddig 11 vállalat kapott minősítést a Növekedési Kötvényprogramban, további 22 áll minősítés alatt – mondta el mai előadásában Nagy Viktória, az MNB igazgatója Business and Finance Summit 2019 konferenciánkon. Heteken belül megtörténhetnek az első kibocsátások.

A Fidesz-kétharmad óta lefeleződött az Opus - Mi történik a cégnél?

A Fidesz-kétharmad óta lefeleződött az Opus - Mi történik a cégnél?

2017-ben a magyar tőzsde sztárpapírja volt az Opus, az elmúlt másfél évben, a legutóbbi magyarországi parlamenti választások óta azonban lefeleződött a részvények árfolyama. A cégcsoport gyakorlatilag minden stratégiai szempontból fontos szektorban jelen van, a Konzum beolvasztásával az ötödik legnagyobb vállalat lett a budapesti tőzsdén és növekedési ígéretekből sincs hiány. Akkor mégis miért esik az árfolyam?

Közel 30 milliós bírságot kapott a K&H

Közel 30 milliós bírságot kapott a K&H

Az MNB összességében 29,2 millió forint bírságot szabott ki a K&H bankcsoport három intézményével szemben számos, alapvetően a folyamatok nem megfelelő szabályozottságára visszavezethető, ámde kis súlyú jogsértés miatt. A feltárt hiányosságok nem veszélyeztetik a bankcsoport megbízható működésé – írja az MNB közleményében.

Zsiday a Varga-Matolcsy-féle "cuki cicaharcról"

A jegybankelnök és a pénzügyminiszter közötti "cuki cicaharcról" írt blogjában Zsiday Viktor. Pontosabban inkább Matolcsy György MNB-elnök motivációit kívánta megvilágítani. Mint írja, Matolcsy várakozásokat akar menedzselni a jobb gazdasági teljesítmény érdekében, miközben a kormányt próbálja noszogatni a versenyképességi reformra, mivel a "magyar modell" eredményei nem jobbak, mint a többi régiós országé.

Megállíthatatlanul esik a forint – Kezdhet aggódni az MNB?

Megállíthatatlanul esik a forint – Kezdhet aggódni az MNB?

A forint utóbbi hetekben látott gyengülését szinte mindenki a bőrén érezheti hamarosan, hiszen az inflációba várhatóan begyűrűznek majd a magasabb árak. Abban viszont megosztottak az elemzők, hogy emiatt kell-e pánikolnia az MNB-nek, az egyik álláspont szerint lassan nekik is kellemetlen lehet a gyengülés, mások szerint viszont akár még további lazító lépések is jöhetnek.

Sosem látott pénzesőt akaszthat meg a szuperállampapír a magyar alapkezelőknél

Sosem látott profitot zsebeltek be a magyar alapkezelők tavaly, még úgy is, hogy a hektikus piaci mozgásoknak és az alacsony hozamkörnyezet hatására több alapkezelőnél is csökkent a kezelt vagyon egy év alatt. Az OTP Alapkezelő például elvesztette a koronát, és ezzel az Erste Alapkezelő lett tavaly év végén az egyetlen olyan szolgáltató, amely ezermilliárd forint feletti vagyont kezelt. Nagy kérdés, mit hoz majd az idei év, amikor szinte napi szinten váltanak irányt a tőzsdék,  a geopolitikai feszültségek egyre nőnek és vagy egy olyan konstrukció a magyar piacon, hogy MÁP+, na, ez utóbbi okozhat csak igazán nagy fejfájást.

400 forintos euró?! Meddig gyengül a forint? - Videó

400 forintos euró?! Meddig gyengül a forint? - Videó

Erősödnek ugyan a gazdasági visszaeséstől való félelmek a világban, ám pánik messze nincsen, mi több, vélhetően a recesszió is még sokáig elmarad.  Vihar tehát sehol, ám a vízfelület már nem tükörsima, és ez is elég volt ahhoz, hogy történelmi mélypontra küldje a forintot.

Fontos ügyben kapnak haladékot a bankok az MNB-től

Az MNB Pénzügyi Stabilitási Tanácsa kedden további 12 hónap felkészülési időt engedélyezett szolgáltatók számára az úgynevezett erős ügyfélhitelesítés bevezetésére, tekintettel a fejlesztési folyamatok időigényére - mondta Patai Mihály, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az MTI-nek.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.