olaj

Döntött az olajkartell, marad a visszafogott tempó a termelésben

Döntött az olajkartell, marad a visszafogott tempó a termelésben

Az előzetes várakozásoknak megfelelően az OPEC+ olajtermelők visszautasították a kínálat növelésére vonatkozó amerikai felhívást, és ehelyett fenntartották a világjárvány miatt leállított termelés fokozatos visszaállítására vonatkozó terveiket.

Most minden összejött - Bomba formában van a Mol

Most minden összejött - Bomba formában van a Mol

Mi történik akkor, ha elszáll az olaj és az üzemanyagok ára, ráadásul ez nem ijeszti meg a fogyasztókat, hanem épp ellenkezőleg, vásárolnak, mint ha nem lenne holnap? Akkor bizony jól megy az olajcégeknek, így a Molnak is, amely ma hajnalban bivalyerős negyedéves eredményről számolt be, ráadásul nem csak tavalyhoz képest nőtt nagyot a Mol eredménye, de az elemzői várakozásokat is verte a cég. Most tényleg minden összejött, egyszerre dübörög az Upstream és a Downstream, a finomítói és a petrolkémiai árrés magasan áll, a Fogyasztói szolgáltatások szegmens is tovább nőtt. A menedzsment még optimistább lett, és megemelte az idei várakozásait.

Megugrott az olajár, hasít a Mol

Megugrott az olajár, hasít a Mol

Az elmúlt hónapok az energiaárak meredek emelkedéséről szóltak, a Mol szempontjából fontos olaj és a földgáz ára is jelentősen emelkedett idén, ami alapvetően pozitívan hat a hazai olajcég működésére. Hogy mennyire, az a péntek hajnalban megjelenő gyorsjelentésből derül majd ki, az elemzői várakozások alapján kiemelkedő eredményt érhetett el a negyedévben a Mol.

Energiaválság: dől a pénz a világ legnagyobb olajcégébe

Energiaválság: dől a pénz a világ legnagyobb olajcégébe

A világ legnagyobb kőolajipari vállalatának, a szaúd-arábiai Aramcónak harmincezer-négyszáz milliárd dollárra, 2,6-szorosára nőtt a harmadik negyedévben az adózás utáni eredménye. A növekedés az olajárak emelkedésének és a koronavírus-járvány nyári enyhülését követően a gazdaság beindulása miatt megnövekedett keresletnek köszönhető.

Jól megy az OMV-nek, megugrott az eredmény

Jól megy az OMV-nek, megugrott az eredmény

Az OMV ma reggel tette közzé harmadik negyedéves gyorsjelentését, a magasabb olaj- és gázáraknak köszönhetően egészséges harmadik negyedéves korrigált működési eredményről számolt be a vállalat, úgy tűnik, hogy a tavalyi év hasonló időszakában tapasztalt, járvány okozta visszaesésből sikerült kilábalnia.

Sosem látott szintre került a bitcoin, majdnem új rekordot állított fel a Dow és az S&P

Sosem látott szintre került a bitcoin, majdnem új rekordot állított fel a Dow és az S&P

Az ázsiai tőzsdéken nem volt ma egyértelmű az irány, és Európában is inkább vegyes volt a kép a nap elején, majd délutánra elkezdett javulni a hangulat. A tengerentúlon kitartott a jó hangulat a tőzsdéken, a befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek. Eközben a kriptovaluták piacán sincs hiány izgalmakból, hiszen tegnap elindult az első amerikai bitcoin ETF, melyet követően a legnagyobb értékű kriptopénz árfolyama 4 százalékot emelkedett, és szerda délután tovább kapaszkodott fölfelé az árfolyam, így hat hónap után megtörtént az újabb csúcsdöntés.

Sosem látott magasságba emelkedett az üzemanyagok ára a magyar benzinkutakon

Sosem látott magasságba emelkedett az üzemanyagok ára a magyar benzinkutakon

Pénteken ismét változott az üzemanyagok ára a hazai kutakon, a holtankoljak.hu információi szerint a benzin ára 3 forinttal emelkedett, míg a gázolaj literenkénti átlagára 4 forinttal nőtt. Ez egyrészt új csúcsot jelent mindkét üzemanyagtípus számára, azonban az emelkedés üteme némileg csökkent az elmúlt alkalmakhoz képest.

IEA: triplázni kell a megújuló energiabefektetéseket, különben jöhet a klímakatasztrófa

IEA: triplázni kell a megújuló energiabefektetéseket, különben jöhet a klímakatasztrófa

Ahhoz, hogy 2050-re valóban megvalósuljon a nettó zéró ÜGH-kibocsátás, a megújuló energiák részesedésének a tavalyi 12%-ról több mint kétharmadra kell nőni az éves globális energiamixben és ehhez a jelenleginél háromszor több befektetés kell már 2030-ig a megújuló energiákba, amelyhez világos gazdaságpolitikai döntések kellenek – hangsúlyozta a Nemzeti Energia Ügynökség (IEA) a szerdán kiadott éves jelentésében. Ez a hónap végi glasgow-i ENSZ klímacsúcsra hangolva azt is üzeni, hogy ha csak a jelenlegi fontolva haladás forgatókönyve szerint változik a világ energiafelhasználása, akkor 2100-ra 2,6 Celsius fokkal nő a globális átlaghőmérséklet az ipari korszak előttihez képest, azaz drámai éghajlati következmények lehetnek. A jelentés felvázolja az előttünk álló évtizedek várható energiaszükségleti pályáját is, amelyből kiderül például, hogy egyelőre még nőni fog a gáz- és olajfogyasztás, az utóbbinál azonban már első alkalommal tetőzést vár a 2030-as évek elejére.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.