otp

Itt a zöld-boom a beruházásoknál, finanszírozásnál és az egész üzleti szférában

Itt a zöld-boom a beruházásoknál, finanszírozásnál és az egész üzleti szférában

Összefort a gazdasági élet és a fenntarthatóság minden területe, nincs finanszírozás a zöld szempontok nélkül, az energiapiac jövőjét is a megújuló energiamegoldások dominálják, az agrárium egyre inkább szakítani kénytelen a hagyományos, eddig megszokott megoldások alkalmazásával, de a közlekedésszervezés, a városok, épületek, ingatlanpiaci folyamatokat is a környezeti szempontok határozzák meg. Az üzleti világ legnagyobb vállalatai, és már a kisebbek is az ESG szempontoknak való megfelelés jegyében hoznak stratégiai döntéseket, ebben a szellemben választanak fejlesztési pályákat. Nem a jövő, hanem a jelenünk gazdasági folyamatai alakultak át. Minden iparág, minden szereplőjét érintik azok a kérdések, amiket a szeptember 12-i Sustainable World konferencián, a fenntartható üzleti élet találkozóján feszegetünk.

Lendületben az OTP

Lendületben az OTP

A BUX kisebb mínuszban nyitott, a hazai blue chipek közül egyedüliként az OTP részvényei vannak pluszban, stagnál a Magyar Telekom, és mínuszban van a Mol és a Richter árfolyama, miután mindkét vállalat kisebb csalódást okozott a befektetőknek legfrissebb negyedéves számaival.

Végül mégis mínuszban zártak az amerikai indexek

Végül mégis mínuszban zártak az amerikai indexek

A tegnapi méretes esést követően rövid időre úgy tűnt, hogy kisebb megnyugvás jöhet a tőzsdéken, az európai piacok azonban ismét számottevő mínuszban vannak, és Amerikában is kisebb esésben vannak a vezető részvényindexek.

A BUX ezúttal is felülteljesített a nemzetközi átlaghoz képest, elsősorban az OTP emelkedésének köszönhetően. Az európiai piacok eséssel fejezték be a napot, az amerikai indexek napközben pluszba fordultak, de végül mínuszban zártak.

Nagyot hajrázott az OTP, felülteljesített a BUX

Nagyot hajrázott az OTP, felülteljesített a BUX

A nemzetközi átlaghoz képest jócskán felülteljesített ma a BUX, elsősorban az OTP teljesítményének köszönhetően, de pluszban zártak a Magyar Telekom és Richter részvényei is.

Mi lesz a  forint sorsa? Megkérdeztük a profi befektetőket

Mi lesz a forint sorsa? Megkérdeztük a profi befektetőket

Mi lesz a forinttal a napokban látott gyengülési hullám után? Merre mehet a magyar tőzsde a következő hónapokban? A Portfolio augusztus elején is megkérdezte a hazai alapkezelőket a devizapiac és a részvénypiac kilátásairól havi felmérésében, íme az eredmények.

Több százezerre bővült a magyar milliomosklub, ahova 300 ezres fizetéssel te is bekerülhetsz

Több százezerre bővült a magyar milliomosklub, ahova 300 ezres fizetéssel te is bekerülhetsz

7150 milliárd forintos prémium banki vagyon és 576 ezret meghaladó ügyfélszámla – újra erősebb ütemben folytatódott a bővülés a prémium banki szolgáltatók számaiban az idei első félévben. A Portfolio Prémium Banki Felmérése alapján a „tagsághoz” havi szinten már 300 ezres fizetés is elég lehet, bár sok helyen változtak a prémium banki limitek, egyre inkább felfelé tolódik a küszöb. A szolgáltatók adatközléséből kiderül, hogy továbbra is az OTP a legnagyobb prémium banki szolgáltató Magyarországon kezelt vagyont tekintve, de nem sokkal marad le mögötte az Erste. Szomorú, hogy a prémium vagyon egy jelentős része lekötetlenül hever.

Április óta nem történt ilyen - Elbántak az amerikai tőzsdékkel

Április óta nem történt ilyen - Elbántak az amerikai tőzsdékkel

Tegnap vegyesen zártak a vezető amerikai részvényindexek, a piaczárást követően azonban a korábbi AAA besorolásról AA+ kategóriába vágta vissza a Fitch Ratings az Egyesült Államok adósbesorolását, ezt követően a ma délután eséssel indult a nap a tengerentúli tőzsdéken.

Az európai piacokon méretes eséssel indult a nap, délután rövid ideig úgy tűnt, hogy hamar visszatérhetnek a vevők, végül azonban ismét az esésé volt a főszerep a nap hátralévő részében.

Gazdasági események szempontjából nem ígérkezik kimondottan eseménydúsnak a mai nap, Amerikából került publikálásra a magánszektor foglalkoztatását mutató ADP index, amely a versenyszférában foglalkoztatottak jelentős bővülését mutatja júliusban.

Elfordultak a kötvénypiacoktól a magyar profik, mutatjuk, mit vettek helyettük

Elfordultak a kötvénypiacoktól a magyar profik, mutatjuk, mit vettek helyettük

A befektetési szempontból viszonylag jónak mondható június után júliusban is folytatódtak az emelkedések, még a gazdasági körülmények és a pesszimista várakozások ellenére is. Egy jelentős változás azonban van: míg az alapkezelők júniusban a kötvényeket részesítették előnyben, a pozitív teljesítmények miatt egy hónappal később már a részvények irányába kezdtek el mozgolódni. A kategórián belül is főleg a közép-kelet európai, távol-keleti, illetve az amerikai kontinens értékpapírjait helyezték előtérbe, hiszen ezek tudták a legmagasabb hozamot kínálni a befektetőknek.

Így reagált a magyar tőzsde az USA leminősítésére

Így reagált a magyar tőzsde az USA leminősítésére

A nyitást követően a nemzetközi hangulatnak megfelelően a BUX is mínuszban van, emellett mind a 4 hazai blue chip eséssel kezdi a napot, legnagyobb mértékben az OTP részvényei estek, közel 1 százalékot.

Hova tűntek a magyar gazdagok? Itt vannak a friss privátbanki számok

Hova tűntek a magyar gazdagok? Itt vannak a friss privátbanki számok

A tavalyi megtorpanás után idén ismét lendületet vett a hazai privátbanki szolgáltatóknál kezelt vagyon bővülése, június végével meghaladta a 8600 milliárd forintot. Nem mutat ilyen kedvező képet azonban az ügyfélszámlák bővülése. A privátbanki vagyonra ható kockázatok kapcsán a hazai szolgáltatók továbbra is borúlátóak, a Portfolio friss Privátbanki Felmérésében a szolgáltatók a tőkepiaci környezet, a magyar gazdaság helyzete és a vállalatok és lakosság jövedelmi helyzete miatt is aggódnak. A legnagyobb vagyont még mindig az OTP Private Banking kezeli, de az MBH az összeolvadások után már stabilan ott van a második helyen, és a K&H is okozott meglepetést.

Elromlott a hangulat a tőzsdéken, vegyes zárás Amerikában

Elromlott a hangulat a tőzsdéken, vegyes zárás Amerikában

Az elmúlt időszakban kifejezetten jó volt a hangulat a tőzsdéken, a német DAX például tegnap új csúcsot döntött, miközben Európában több kedvező makroadat is megjelent. Ezzel párhuzamosan tovább folytatódik a gyorsjelentési szezon, és a vállalati eredmények rendre verik a várakozásokat: az eddig jelentő S&P 500 cégek közül 80 százalék jelentett a vártnál magasabb profitot. A tőzsdék lendülete azonban valamelyes fogyni látszik, az Egyesült Államokban az indexek csak minimálisan emelkedtek tegnap, bár az S&P 500 és a Nasdaq így az ötödik egymást követő pozitív hónapját zárta. Az ázsiai-piacokon ezt követően vegyesen alakult a kereskedés, miután Kínából gyenge gyáripari adatok jöttek. A vezető európai tőzsdéken pedig kisebb profitrealizálás tapasztalható, a magyar tőzsde azonban felülteljesít.

Sokat vert ma Európára a magyar piac

Sokat vert ma Európára a magyar piac

Míg az európai tőzsdéken a hangulat döntően negatív volt, a magyar piac kifejezetten jól teljesített, köszönhetően a blue chipek emelkedésének.

Felülteljesít a magyar tőzsde

Felülteljesít a magyar tőzsde

A kereskedési idő felélhez érve továbbra is felülteljesít a BUX, miután a vezető európai börzéken kisebb profitrealizálás figyelhető meg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.