Harmadára esett a Raiffeisen nyeresége,  nagyon nem örül a piac

Harmadára esett a Raiffeisen nyeresége, nagyon nem örül a piac

Az osztrák Raiffeisen Bank International (RBI) a várakozásoktól elmaradó eredményekről számolt be, miután negyedik negyedéves nyeresége 67%-ot esett. 2023 egészében 2,386 milliárd euró volt a bankcsoport nyeresége, ennek több mint a felét, 1,3 milliárd eurót még mindig az orosz leánybank hozta, a magyar tevékenység pedig 264 millió eurót termelt. A gyorsjelentésre eddig 4,2%-os eséssel reagált a társaság árfolyama a bécsi tőzsdén.

Belenyúlhat a kormány a hitelekbe - Jogos, hogy büntetik az OTP-t?

Belenyúlhat a kormány a hitelekbe - Jogos, hogy büntetik az OTP-t?

Gyorsan nagyot emelkedett az OTP részvényárfolyama, túlvetté is vált, ilyenkor könnyebben megremegnek a kezek, és még hír is érkezett, ami arról szól, hogy a kormány belenyúlhat a változó kamatozású hitelekbe, ami kamatbevétel- és profitkiesést okozhat a bankoknál. A tényleges profithatáson túl nyilván annak sem túl jó az optikája, hogy a kormány újra átalakítja a bankok működési környezetét, és potenciálisan újra visszamenőlegesen, akár a már folyósított hitelekre alkalmazva az új szabályokat. Megnéztük, hogyan hathatnak a kormány új tervei az OTP-re.

BCG: közel duplájára nőhet a globális bankszektor értéke

BCG: közel duplájára nőhet a globális bankszektor értéke

A Boston Consulting Group hétfőn közzétett jelentése szerint a globális bankok a következő öt évben összesen 7 ezermilliárd dollárral növelhetik értéküket, ha jelentős lépéseket tesznek a növekedés és a termelékenység fokozása érdekében – írja a Reuters.

Jelentett a Bank of America, nem erre számítottak az elemzők

Jelentett a Bank of America, nem erre számítottak az elemzők

Kitette a tavalyi negyedik negyedéves számait a Bank of America, a nagybank 22 milliárd dolláros bevételről és 70 centes EPS-ről jelentett, előbbi elmaradt az elemzői várakozásoktól. A bank részvényei a nyitás előtti kereskedésben 1,6%-os mínuszban tartózkodnak.

Beköszöntött a sci-fi korszak a magyar ügyfélszolgálatoknál

Beköszöntött a sci-fi korszak a magyar ügyfélszolgálatoknál

Az ügyfélszolgálatokkal kapcsolatban sokak szerezhettek kedvezőtlen tapasztalatot a hosszú várakozás, az azonosítás vagy éppen az ide-oda kapcsolás miatt. A legfejlettebb rendszerek, amelyek mesterséges intelligenciára is támaszkodnak, változást hozhatnak, ugyanakkor ez korántsem azt jelenti, hogy a contact centerek dolgozóit lecserélik egy nyelvi modellre. Nagyban növelhető a hatékonyság, a modern központok sokoldalúan támogatják az ügyfélkapcsolatokat, és számos bevált profittermelő lehetőséget nyújtanak, ezáltal már nem nevezhető felesleges pénznyelőnek egy ilyen Contact Center. Többek között erről beszélgettünk Hraskó Gáborral, a 4iG Contact Center szakértőjével.

A nyakunkon a következő esemény, ami megrengetheti a világ tőzsdéit

A nyakunkon a következő esemény, ami megrengetheti a világ tőzsdéit

Hamarosan indul a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon az Egyesült Államokban, így ismét a vállalati profitok alakulása mozgathatja a tőzsdéket. Az elemzők összességében mérsékelt bevétel-és profitnövekedést várnak a negyedik negyedévre, a teljes 2023-as évben pedig átlag alatti lehetett a dinamika. Összeszedtük, hogy mikor jönnek az első fontosabb gyorsjelentések, és hogy mit mutat az elemzői konszenzus.

Egyre méretesebb válság felé sodródik a kínai gazdaság

Egyre méretesebb válság felé sodródik a kínai gazdaság

Bár javultak a kínai ipari vállalatok profitszintjei a tavalyi bázishoz képest, még mindig visszaesés látszik a járvány sújtotta 2022-höz képest is. Egyelőre a már legyártott készletek értékesítése javít az összképen, de az egyre erősebb deflációs hatások, valamint a még mindig alacsony belföldi kereslet egyre baljósabb képet vetítenek előre.

3+1 ábra arról, miért nem felelősek a vállalati profitok az inflációért Magyarországon

3+1 ábra arról, miért nem felelősek a vállalati profitok az inflációért Magyarországon

A profitinfláció, azaz az infláció mögött a vállalatok agresszív árazási gyakorlatát azonosító magyarázat gyorsan beépült a szakmai kánonba szerte a világon. Ebben az írásban amellett érvelek, hogy ez a megfigyelés árnyalásra szorul. Ennek az az oka, hogy egy, a feladatra alkalmatlan mutató alapján születik ezen következtetések nagy része. Valójában itthon a vállalati bevételek a költségek emelkedésével megfelelő mértékben emelkedtek, így nem beszélhetünk profitinflációról. Az infláció okait máshol kell keresni.

Átütötte a magyar bankok nyeresége az 1000 milliárdot, mégis honnan ömlik a pénz?

Átütötte a magyar bankok nyeresége az 1000 milliárdot, mégis honnan ömlik a pénz?

A bankokat sújtó mintegy 500 milliárdos speciális állami terhek ellenére új rekordnak számító, 1139 milliárd forint adózott nyereséggel zárta az év első három negyedévét a bankszektor. Tavaly ilyenkor ez még csak 328 milliárd volt. Megnéztük, miből származik ez a bődületes profitnövekedés, és kiderült: nem pusztán a jegybanktól kapott, példátlanul magas kamatbevételekből. A nyereség emelkedésének egy része pusztán számviteli sajátosságok eredménye.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.