Jól profitált az SZHISZ

Az előző évinél több mint 30 százalékkal magasabb, 3,6 milliárd forintos eredménnyel zárta a 2017-es évet a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete.

Egyesítik erőiket a magyar takarékok, íme a részletek

A takarékszövetkezeti szektor első, valódi konszolidációja fog megtörténni a következő hónapokban, külső forrás bevonása nélkül. A kétszintű bankrendszer megalakulása óta nem volt ilyen volumenű átalakulás - mondja Tajthy Attila, a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) elnöke. Az FHB-t is soraiban tudó Takarék Csoport nem akar egyetlen országos kereskedelmi bankká változni, szeretnék megőrizni a szövetkezeti formából és a helyi viszonyok alapos ismeretéből fakadó piaci előnyüket. A Portfoliónak adott interjújában Tajthy Attila hangsúlyozta: bővültek az SZHISZ felügyeleti jogkörei, így ez az intézmény lesz például az MNB "kapuja" a takarékszövetkezetek felé, miközben szemernyit sem csökkennek a jegybank jogkörei.

Elfogadták az integrációs törvényt

A Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) felügyeleti jogkörei jelentősen bővülnek a ma elfogadott integrációs törvény értelmében - derül ki az SZHISZ mai közleményéből.

Az évtized legnagyobb átalakítása zajlik a magyar bankszektorban

Az FHB Jelzálogbank közgyűlése tegnap arról döntött, hogy még szorosabbra fűzi kapcsolatait a takarékszövetkezeti szektorral. A változások lényegéről és a tervekről Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója, az FHB igazgatósági elnöke beszélt nekünk.

Hárommilliárdos nyereség a Takarékbanknál

A Takarékbank a tervezettnél magasabb, 3,03 milliárd forintos 2016-os adózott eredménye nem sokkal maradt el a 2015-östől. A bank a csökkenő kamatkörnyezet ellenére növelni tudta kamateredményét, emellett jutalékeredményét 33 százalékkal javította, kihasználva azt, hogy a szövetkezeti hitelintézeti integráció ügyfelei jelentősen gyarapították az értékpapír-befektetéseiket. A csaknem 23 százalékos létszámbővülés ellenére a működési költségek mérsékelten emelkedtek - derül ki a bank közleményéből.

Egyesülnek a magyar takarékok: 12 szövetkezet marad

Év végéig 52 takarékszövetkezet szándékozik egyesülni, ezzel létrehozva tizenkét szövetkezeti hitelintézetet - erről nyújtottak be március közepén az érintettek szándéknyilatkozatot az Integráció intézményvédelmi feladatait ellátó Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetéhez (SZHISZ) - derül ki a Takarékbank és az SZHISZ közös közleményéből.

Új igazgatók a Takarékbanknál és a takarékszövetkezeti integrációnál

A Takarékbanknál új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagokat, a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezeténél (SZHISZ) pedig új igazgatósági elnököt és tagokat választottak a csütörtökön megtartott közgyűléseken, mert a banknál visszahívták a korábbi tisztségviselőket, az integrációs szervezetnél pedig lemondtak tisztségükről.

Eltűnt a magyar takarékok kétharmada egy negyedszázad alatt

A takarékszövetkezeti egyesülések révén tőkeerősebb, versenyképesebb és eredményesebb szövetkezeti hitelintézetek jönnek létre; a jelenlegi 9 egyesülési kérelemben 32 takarékszövetkezet érintett - tájékoztatta a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) pénteken az MTI-t. Kiemelték, az egyesülések a takarékszövetkezetek autonóm, szuverén döntésén alapulnak.

Új igazgatókat kap a takarékszövetkezeti integráció

A Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetének (SZHISZ) július 18-i közgyűlésén a Szervezet tagjai megválasztották az SZHISZ új igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjait - írja az integráció sajtóközleményben.

Lemondott az SZHISZ teljes igazgatósága

Július 7-én lemondtak tisztségükről a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjai - mindezt a Szervezet 2016. július 8-án tartott közgyűlésén jelentették be az SZHISZ közleménye szerint. Az SZHISZ új tisztségviselőinek megválasztására a Szervezet július 18-ára összehívott közgyűlésén kerülhet sor. A SZHISZ mai közgyűlésén a tagok elfogadták az Integrációs Szervezet alapszabályának módosítását.

Felfüggesztették az SZHISZ közgyűlését

Az igazgatóság javaslatára felfüggesztette mai közgyűlését a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete, és egy hét múlvára hívta azt ismételten össze.

Van, amiben a takarékok uralják a magyar pénzügyi szektort

Nemcsak létszámuk és fiókszámuk, de pénzforgalmuk, lakossági forintbetéteik és az egyéni vállalkozók számára vezetett számlák alapján is felülreprezentáltak Magyarországon a Szövetkezeti Integráció (SZHISZ) tagjai, amely egyébként az OTP után a legnagyobb pénzügyi csoport Magyarországon - mutatja az MNB friss jelentése. Egy ábrán mutatjuk be a szerepüket.

Demján Sándor elmondta, miről beszélt Orbán Viktorral

Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke csütörtökön sajtótájékoztatót tartott, ahol értékelte a takarékszövetkezeti szektorban végbement legutóbbi eseményeket, elárulta, hogy miről egyeztetett legutóbb Orbán Viktorral a témában. A Takarékbank azonnal közleményben reagált az üzletember kijelentéseire, ezúttal is visszautasította a vádaskodást.

Megszavazták a takarékszövetkezeti integráció átalakítását

A parlamenti képviselők 119 igen szavazattal, 22 nem ellenében és 19 tartózkodás mellett, kivételes sürgős eljárásban szavazták meg a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvénymódosítást, amit Varga Mihály nyújtott be hétfőn.

Több ponton újraírta saját módosító javaslatát a kormány

Rohamtempóban fogadhatja el a parlament a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvény módosítását. A keddi szavazásra váró módosító javaslatot a kormány még az utolsó pillanatban is több helyen lényegesen átírja.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.