telekom

Megvan, ennyit fizet a Magyar Telekom

A hazai mobilcégek szempontjából fontos eseményre került sor ma, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) ugyanis sajtótájékoztatón hirdette ki a szélessávra eddig nem használt frekvenciasávok nyertes pályázóit. Ma végre megtudtuk, melyik frekvenciacsomagot szerezte meg a Magyar Telekom, a Telenor, a Vodafone és a DIGI, illetve azt is, hogy mennyit fizetnek a frekvenciákért. A Magyar Telekom szempontjából azért is érdekes a mostani végeredmény, mert a frekvenciákért fizetett díj mértéke hatással van a társaság eladósodottságára, azon keresztül pedig a jövőben fizetendő osztalék mértékére is.

Fontosabb részletek

  • 4 vállalat szerzett frekvenciákat: Magyar Telekom, Telenor, Vodafone, DIGI
  • A szolgáltatók összesen 130,6 milliárd forintot fizetnek a frekvenciákért (a minimumdíj 104 milliárd forint volt)
  • A Magyar Telekom 58,8 milliárd forintot fizet, ez magasabb, mint az elemzői várakozások átlaga (53 milliárd forint), viszont a legmagasabb becsléseknél (Concorde 60, Citi 63) alacsonyabb, és az is örömteli, hogy a társaság hozzájutott azokhoz a frekvenciákhoz, amelyeket meg kívánt szerezni
  • A DIGI is szerzett frekvenciát, ez alapján a társaság mobilszolgáltatóvá válhat

Nem adják oda a T-Mobile-t

Elképzelhető, hogy a Deutsche Telekom inkább mégis megtartaná tulajdonrészét az amerikai leánycégében, írja az ügyet jól ismerő forrásokra hivatkozva a Reuters.

Hétfőn jön a Magyar Telekom nagy napja

A hazai mobilcégek szempontjából fontos eseményre kerül sor jövő hét hétfőn, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) ugyanis sajtótájékoztatón hirdeti ki a szélessávra eddig nem használt frekvenciasávok nyertes pályázóit.

Erste: ki kell szállni a Magyar Telekomból!

Az Erste a korábbinál magasabb frekvenciadíjjal számol, és továbbra sem számít arra, hogy a Magyar Telekom az idei és a jövő évi eredménye után osztalékot fizet. Az elemzőház szerint a mostani árfolyamba már be van árazva, hogy a Deutsche Telekom ajánlatot tenne a Magyar Telekom nem nála lévő részvényeire, ez a tranzakció azonban az Erste szerint nem jön létre, így a jelentős kockázatok miatt azt ajánlják a befektetőknek, hogy a mostani szinteken adják el részvényeiket.

Miért zuhan a Telekom? És meddig?

Nagyot esett a múlt hét végén a Magyar Telekom árfolyama, ez több tényezővel is magyarázható, ezeket gyűjtöttük össze.

Citi: Venni kell a Magyar Telekomot

Pozitív folyamatok zajlanak a Magyar Telekomnál, és a társaság működési környezete is kedvezően alakul, emiatt a Citi megemelte a Magyar Telekomra vonatkozó célárát, ajánlásuk vétel.

Rekordszámú előrendelés érkezett az iPhone 6-ra

Elképesztő az érdeklődés az új iPhone okotelefonokra, az előrendelések alapján ezt mondta az Apple. Konkrét számokra egy hetet várni kell, de a rekordszámú érdeklődés jót jelent a társaság számára. Ráadásul az iPhone 6 Plus-ra akkora kereslet mutatkozott, hogy már most 3-4 hetet kell várniuk a vásárlóknak, hogy hozzájussanak - írja a MarketWatch.

Félreértés miatt esik a Magyar Telekom - Reagált a cég

Közel 3,5 százalékos mínuszban is állt már ma a Magyar Telekom árfolyama, az egyik lehetséges magyarázat az lehet, hogy egy tegnapi háttérbeszélgetésen félreérthették a pénzügyi vezető szavait.

Ijesztő folyamatok a távközlésben

A távközlés globalizálódásáról, Európa lemaradásáról és az új "versenytársakról", a Google-ről és a Facebookról beszélt mai előadásában a Telenor Csoport elnök-vezérigazgatója, Jon Fredrik Baksaas.

Így manipulálták a SIM kártyák árait

Három nagyvállalatot is megbüntetett az Európai Bizottság versenyjogi hatósága, amiért összejátszottak a SIM kártyákban használt chipek értékesítésében, írja a Reuters.

Spanyol győzelem Brazíliában

A spanyol Telefonica lett a befutó a Vivendi brazil cégének megvásárlásáért folytatott versenyfutásban, írja a Reuters.

A Deutsche Telekom még több pénzt akar

Lapértesülések szerint a Deutsche Telekom hajlandó eladni amerikai leánycégét, a T-Mobile US-t, de részvényenként 35 dollárnál többet szeretnének érte. Az amerikai cég papírjainak árfolyama 30 dolláron áll.

Szépen emelkedik a BTel árbevétele

Az első félévben a BTel bevételei továbbra is dinamikusan emelkedtek, elsősorban a nemzetközi terjeszkedés miatt.

Itt a meglepetés: feldarabolnák a cseh telekom céget

A cseh pénzügyi befektető, a PPF tavaly novemberben megvásárolta a spanyol távközlési cég, a Telefónica cseh leányvállalatát, most pedig nagy meglepetésre feldarabolja a cseh céget, tudta meg a Hospodarske Noviny.

Erste: nem vezetik ki a Magyar Telekomot!

Eladásra ajánlja a Magyar Telekom részvényeit az Erste. Az elemzőház szerint a Deutsche Telekom nem veszi meg a nem nála lévő részvényeket és nem vezetik ki a papírokat.

Nemet mondott a Deutsche Telekom

Nem volt elég jó a francia Iliad ajánlata, ezért a Deutsche Telekom elutasította azt, írja a Reuters.

Ezért nem akar túl optimista lenni a Magyar Telekom menedzsmentje

A Magyar Telekom ma hajnalban tette közzé második negyedéves gyorsjelentését, az azt követő sajtótájékoztatón a vállalat gazdasági vezérigazgató-helyettese, Szabó János elmondta, több negatív tényező várható a második fél évben, emiatt számít arra a menedzsment, hogy az EBITDA az év egészében visszaeshet.

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.