Figyelmeztet Magyarország megmentője: a politikusok tehetik tönkre a világot

Figyelmeztet Magyarország megmentője: a politikusok tehetik tönkre a világot

Néhány szakember aggódik amiatt, hogy a jelenlegi gazdasági ciklus a végéhez közeledik, szerintem azonban csak ciklikus lassulásról, nem a ciklus végéről beszélhetünk - emeli ki legfrissebb kommentárjában Michael Hasenstab, a Templeton Global Macro befektetési igazgatója. A kötvényguru szerint a gazdaság lassulásánál nagyobb kockázatot jelent ma a gazdaságra a világ széttöredezettsége a populista politikusoknak köszönhetően.

Templeton: nagy változások jönnek a részvénypiacon

Templeton: nagy változások jönnek a részvénypiacon

A Templeton alapkezelő szakértői szerint jövőre visszafogott teljesítményt nyújthatnak majd a globális részvénypiacok, miután az amerikai adócsökkentések és a megnövelt közkiadások jelentette fiskális stimulus halványulásával az amerikai vállalati eredmények és emellett a valószínűleg a világgazdaság sem képes majd tartani az idei évben látott növekedési ütemet. A Templeton szakértői szerint a nem-amerikai részvénypiacok értékeltsége kedvezőbb az Egyesült Államokkal összehasonlítva, míg a Templeton gazdasági növekedés mérséklődésével- és a vállalati eredménybővülés lassulásával párhuzamosan az alacsony adósággal és magas jövedelemtermelő képességgel rendelkező cégekben lát leginkább fantáziát.

Öt év alatt eltűnt a sztáralapok fele

2012 legnagyobb 20 európai aktívan kezelt alapjának mintegy fele eltűnt a legnagyobbak listájáról 2017-re, a portfóliómenedzserek távozása, az alacsony hozamok és ázsiai piacok gyengélkedése miatt.

Már a legoptimistább sztárbefektető is aggódik Kína miatt

A kínai növekedési kilátásokkal kapcsolatban korábban többször is optimistán nyilatkozó Franklin Templeton és elismert vagyonkezelőjük, Mark Mobius most óvatosan áll hozzá a világ második legnagyobb gazdaságának fejleményeihez és várhatóan 2017-ben is így fog tenni.

Íme az évszázad befektetetése, a guru megtalálta nekünk

Az orosz részvények óriási pofont kaptak a nemzetközi szankciók és az olaj összeomlása miatt, most viszont az "évszázad üzletét" hozzák el Mark Mobius, a Templeton feltörekvő piaci ágának ügyvezető igazgatója szerint - írja a CNBC.

Ebbe fektetne most Magyarország nagy barátja

Gazdasági összeomlást áraznak be a piacok a feltörekvő országokban, ami egy jó vételi lehetőséget jelent - mondta el a Templeton Global Macro befektetési igazgatója, Michael Hasenstab a CNBC-nek.

Megszólalt az MNB a Templeton-eladás hátteréről

"Az MNB az ügyletek megkötésének időpontjában nem tudja, hogy melyik végbefektetőtől kerülnek hozzá a papírok, erről a közvetítők nem szolgálnak információkkal" - többek között így reagált a Magyar Nemzeti Bank azon ma feltett kérdésünkre, hogy összefügg-e a Franklin Templeton intenzív harmadik negyedévi devizakötvény-eladása és a jegybank csaknem teljesen azonos méretű devizakötvény-vásárlása. Az MNB a válaszában azonban egyúttal már azt írja, hogy az Önfinanszírozási programjával összhangban devizakötvény-vásárlási programja is van, ami új információnak számít, mert eddig ezt nem kommunikálta hangsúlyosan.

Megmentették Magyarországot, most csomagolnak és viszik a pénzüket

Jelentősen csökkent a harmadik negyedévben a Franklin Templeton magyar állampapír-kitettsége, ami két fő okra vezethető vissza: voltak lejáratok, illetve adott is el papírokat az amerikai alapkezelő. Néhány alap friss adatai még hiányoznak, de az általunk most vizsgált tizennégy luxemburgi és amerikai alap magyar kötvényállományának aktuális értéke 7,5 milliárd dollárról 6,1 milliárdra esett vissza. Vagyis a jelek szerint egyre erősebben folytatódik az a kivonulási folyamat, amit már az elmúlt negyedévekben is láthattunk, mely szerint a Templeton szép lassan elkezdett kivonulni Magyarországról. És egyben a harmadik negyedéves adatok megcáfolták azt a vélekedést, mely szerint addig nem vonul ki a Templeton, amíg nem járnak le a magyar papírok a cég kezében.

Kiszeretnek a befektetők Magyarország megmentőjéből?

Sosem látott mértékben vonták ki a befektetők pénzüket a Franklin Templeton befektetési alapjaiból az elmúlt hónapban. A Michael Hasenstab által kezelt Templeton Global Bond történelmének eddigi legnagyobb eszközállomány-csökkenését szenvedte el. A helyzet nem egyedi: a kínai lassulás okozta félelmek többek közt a Fidelitynél, Columbia Threadneedle-nél, Eaton Vance-nél és a Wells Fargónál is komoly eladási hullámot okoztak.

Zsákutcába futott a Fed a Templeton szerint

A globális piacok nem állnak túl fényesen, és ez nem is fog egyhamar változni Toby Hayes, a Templeton egyik vagyonkezelője szerint. Hayes alapjai még a nyár közepén vettek fel védekező stratégiát, a menedzser szerint akár lesz kamatemelés, akár nem, a döntés kimenetele mindenképpen negatív lesz - írja a Fundweb.

Adósság-elengedést kaphat Ukrajna

Közeledtek az álláspontok Ukrajna és legnagyobb befektetői között, a hónapok óta húzódó államadósság-átstrukturálási tárgyalásokon - tudta meg a Wall Street Journal. A lap információi szerint a legnagyobb hitelezők belemennek egy kisebb adósságleírásba (haircut) és ezzel az ukrán kormány is megelégszik.

Nagyot szólhat a csőd a szomszédban! Nekünk is félni kell?

Egyre inkább elkerülhetetlennek látszik, hogy Ukrajna hamarosan csődöt jelentsen, a parlament a múlt héten már meg is kapta a felhatalmazást arra, hogy szükség esetén felfüggessze a törlesztéseket a magánhitelezőknek. Ráadásul arra is egyre kevesebb az esély, hogy rendezetten sikerüljön lebonyolítani a csődöt, hiszen a nyugati intézményi befektetők mellett az oroszok is ellenállnak az ukrán elképzeléseknek. A tárgyalásokon a legnagyobb szereplő a Magyarországon is komoly pozíciókkal rendelkező amerikai Franklin Templeton, melynek több mint hatmilliárd dollárnyi ukrán állampapír van a kezében.

Pattanásig feszült a helyzet Ukrajnában

Finoman szólva is rosszul alakulnak a tárgyalások Ukrajna nemzetközi hitelezői (köztük a legnagyobb a Templeton Alapkezelő) és a pénzügyminisztérium között az adósság átstrtuktrálásának ügyében. A felek egymást okolják a kudarcért.

Nem kell félni a Templeton leépítésétől

A legnagyobb magyarországi forint befektető, a Franklin Templeton vagyonkezelő csoport portfóliójának fokozatos, normál piaci körülmények között zajló leépítése kedvező Magyarország számára - mondta Barcza György, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója szerdán az M1 aktuális csatornán. A Templeton elinduló leépítéséről a Portfolio számolt be a héten.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.