unicredit

Berobban Magyarországra a techtitán - Lefő a bankok kávéja?

Berobban Magyarországra a techtitán - Lefő a bankok kávéja?

2019-től Magyarországon is elérhetővé válik a világ egyik legnagyobb mobilfizetési rendszere, az AliPay. Egyelőre még csak kínai állampolgárok használhatják olyan boltokban, ahol unicredites terminál működik, de jó eséllyel előbb-utóbb a magyar felhasználóknak is elérhető lesz majd a rendszer. Ha ez egyszer megtörténik, egy szinte végtelen erőforrással és tapasztalattal rendelkező techóriással kell szembenéznie az egyelőre még csak ébredező magyar mobilfizetési szektornak.

Magyarországra jön a kínai óriás, az AliPay!

Az UniCredit Bank Hungary és az Alipay megállapodást kötött, amelynek értelmében Kína legelterjedtebb mobilfizetési megoldása Magyarországon is elérhetővé válik a kínai látogatók számára 2019-től - olvasható az UniCredit közleményében.

Bankválságtól félnek Olaszországban

Rendkívül nagy hazai állampapír-állományon ülnek az olasz bankok, így az olasz fiskális politikai lazítás miatt ismét felerősödtek körülöttük a részvénypiaci aggodalmak - írja a Financial Times. Sokak szerint újabb tőkeemelési hullám is jöhet az olasz bankoknál, egyesek pedig egyenesen hitelválságra figyelmeztetnek. Ma az Intesa Sanpaolo 1,6%-os, az UniCredit 1,4%-os esést mutat.

Veszélyben lehet a forint, hiába reménykedünk felminősítésben

Veszélyben lehet a forint, hiába reménykedünk felminősítésben

Az alacsony kamatszint miatt a forint a régiós versenytársaknál nagyobb kilengéseket produkálhat egy esetleges hangulatromlás esetén - vélik az Unicredit Bank elemzői friss negyedéves elemzésükben. A szakemberek részben az alacsony kamatszint miatt nem várnak érdemi forinterősödést 2019 végéig, és szerintük további felminősítésben is hiába reménykedünk addig, amíg nem tudjuk érdemben csökkenteni az adósságrátát.

Friss banki lista: vannak, akik még az OTP-t is lenyomták

Mérete és nyeresége alapján verhetetlen az OTP. Vannak azonban olyan mutatók, amelyekben az MNB ma megjelent Aranykönyve alapján a legnagyobb magyar bankot is megelőzték néhányan. Banki érdekességeket mutatunk most be a 2017-es végleges adatokat tartalmazó kiadványból.

Jó hír a bankoknak: csökkenti a végtörlesztési bírságot a GVH

A megismételt eljárásban a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az eredeti 9,5 milliárd forint helyett "csak" közel 5 milliárd forint bírságot szabott ki a vezető kereskedelmi bankokra a devizahitelek fix árfolyamú végtörlesztésének 2011. év végi-2012. év eleji korlátozásáért.

Haldoklik a bitcoin, de a lelkét adó csúcstechnológiáért megőrülnek

Úgy tűnik, a bitcoinőrület kezd elhalni, a kriptopénzek mögött álló technológia, a blockchain viszont továbbra is komoly érdeklődésnek örvend a pénzügyi intézmények körében, melyek közül egyre több áll elő saját megosztott főkönyvi technológián alapuló megoldásával. Többnyire ráadásul nem is virtuális devizákról van szó, hanem olyan blockchainrendszerekről, melyekkel a kereskedelmet, biztosításokat, befektetési termékeket és elszámolási rendszerek működését teszik egyszerűbbé. Megnéztük az élenjáró pénzintézetek már működő blockchain-technológián alapuló rendszerét és azt, milyen újítások várhatók a jövőben ezen a téren.

Nagyot bukhatnak a nyugati bankok Törökországban, aggódni kezdett az EKB

Aggódni kezdett az Európai Központi Bank bankfelügyeleti szárnya az olasz UniCredit, a francia BNP Paribas és a spanyol BBVA törökországi kitettsége miatt. Egyelőre nem tartják kritikusnak, de monitorozzák a helyzetet - írja a Financial Times. A spanyol bankok 83,3 milliárd dollárros, a francia bankok 38,4 milliárd dolláros, az olasz bankok pedig 17 milliárd dolláros kitettséggel rendelkeznek Törökországban, ezek nagy része török állampapír.

Keményen beszólt a Goldman volt elnöke a Facebooknak

A legnagyobb olasz bank, az UniCredit március óta nem hirdet a Facebookon, ugyanis kiverte náluk a biztosítékot Cambridge Analytica botrány - írja a Wall Street Journal. Gary Cohn, a Goldman Sachs elnöke szerint a bankok 2008-ban felelősségteljesebben működtek, mint ma a közösségi média cégek.

Az UniCreditnek adtak igazat Londonban

Visszautasította az Európai Bankhatóság (EBA) a Caius Capital kérését, hogy indítson vizsgálatot az UniCredit Group 2,98 milliárd eurónyi forráselemének tőkébe való beszámíthatóságával kapcsolatban - közölte az olasz bankcsoport.

Létszámbővítésre készül a magyar cégek fele, de honnan lesz ember?

A kis- és középvállalkozások 15%-a küzd jelentős munkaerőhiánnyal, 37% kis mértékűvel, 48% számára ez nem probléma - mutatja az UniCredit és az Inspira friss kutatása, amelynek bemutatóján elhangzott: nagyobbnak érzékeljük a munkaerőhiányt, mint amekkora valójában. A vállalkozások csaknem fele tervez létszámbővítést, ennek forrása azonban bizonytalannak tűnik. A fintech jelenséget mindössze 45% ismeri, és még a magas árbevételű cégek körében is magas a vele szembeni bizalmatlanság.

Már vizsgálják Londonban az UniCredit mérlegében tátongó lyukat

Szabályozást tervez kibocsátani a londoni székhelyű Európai Bankhatóság (EBA) az UniCredit Group 3,5 milliárd dollárnyi komplex pénzügyi instrumentumaira, amelyek a bank egyik hedge fund befektetője szerint nem felelnek meg a legjobb minőségű tőke kritériumainak.

Óriási hitelt adott a Samsungnak az UniCredit

Az UniCredit bejelentette: 300 millió eurós finanszírozási megállapodást kötött az elektromosjármű-akkumulátorok gyártása területén vezető Samsung SDI-vel magyarországi üzemének bővítésére.

Így osztotta fel egymás között 7 nagybank Magyarországot és a szomszédait

Így osztotta fel egymás között 7 nagybank Magyarországot és a szomszédait

Kivonulások, csalási botrányok, összeolvadások és példátlan sikerek követték egymást az elmúlt évtizedben a közép- és kelet-európai régió bankpiacán. Megnéztük, a régiónk 7 legnagyobb nemzetközi szereplője közül ki, hol került ki győztesen a válság és a kilábalás bonyolult folyamatából 2008 óta. Két érdekesség: a régióban Magyarország lett mára a legkevésbé koncentrált bankpiac, és Románia mellett nálunk lett a legalacsonyabb a hitelpenetráció is.

Magyarország és Románia lehet a következő évek legnagyobb durranása

Magyarország és Románia lehet a következő évek legnagyobb durranása

Nagy átrendeződésen ment keresztül a régiónk bankpiaca: 18 éve nem látott alacsony szintre csökkent a külföldi tulajdonú bankok piaci részesedése és a devizahitelek részaránya is, egyes országokban pedig igencsak megnőtt az állam befolyása. Továbbra sem problémamentes tehát a nyugat-európai bankok itteni működése, de 2017 a legjobb évük lehetett a válság kezdete óta a régióban. A Raiffeisen friss régiós bankpiaci elemzése alapján Romániában és Magyarországon számíthatnak a bankok a következő 5-6 évben a legnagyobb hitelpiaci növekedésre.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.