unicredit

Nagyon durva megszorítások egyes magyar bankoknál

Kíméletlen megszorítások, szigorú költségkontroll, üzleti aktivitást követő költségnövekedés - nagyjából ebbe a három csoportba sorolhatók a magyar nagybankok az utóbbi időszak költséggazdálkodása alapján. A legszigorúbban az MKB, a Raiffeisen és a CIB bánt a költségeivel, majd a K&H és az UniCredit következett, az előre menekülők táborába pedig az OTP, a Budapest Bank és az Erste tartozott tavaly. Utóbbinál azonban ennek láthatóan vége: az idei év az Ersténél is részben a költségcsökkentésről fog szólni.

Robbanás előtt a CSOK

Az első négy hónap adatai szerint jelentősen nőtt az érdeklődés a családi otthonteremtési kedvezmény (csok) iránt, a bankok várakozásai szerint idén az igénylések száma és a folyósított összeg is emelkedik. Az ügyfelek többsége továbbra is használt lakás vásárlásához kér csokot, de új lakás vásárlásához is egyre többen igénylik.

Megérte az erőfeszítés, duplázta eredményét az UniCredit

Az elemzői várakozásoknál jóval kedvezőbb számokat közölt az UniCredit az első negyedévre vonatkozó gyorsjelentésében. A bank eredménye duplázódott az előző év azonos időszakához képest és még a profitot is sikerült feljebb tornázni a 13 milliárd eurós részvénykibocsátás után.

UniCredit: egyre jobbak a banki kilátások

A régiós bankszektorok mindegyike nyereséges volt tavaly, a válság alatt előállt problémák pedig megoldódni látszanak - állapítja meg friss tanulmányában az UniCredit. A bank a hitelezés növekedésére és a portfóliótisztítás gyorsulására számít.

Jönnek a chatbotok és a robottanácsadók, a kártyás fizetésnek pedig befellegzett?

Jönnek a robottanácsadók, a chatbotok, az azonnali átutalás, a Mifid 2, a PSD2 a befektetési szolgáltatásokban. A rengeteg változással lépést kell tartani a hagyományos szereplőknek még akkor is, ha a személyes tanácsadókra mindig szükség lesz - hangzott el a csütörtökön megrendezett Dorsum Klubon.

Lopott pénzből akartak az UniCrediten nyerészkedni?

Újra a figyelem középpontjába került a sikkasztásba keveredett 1MDB nevű maláj vagyonalap, az olasz hatóságok vizsgálják, hogy milyen szálak fűzik a botrányt az UniCredit részvényeihez kapcsolódó bennfentes kereskedelem ügyéhez, ami még 2010-hez nyúlik vissza - írja a Financial Times.

Nagyot bukik az UniCredit az olasz bankmentésen

Az UniCredit közölte: 80%-kal leírja az olasz bankszektor bankmentő alapjában, az Atlantében meglévő részesedését. Korábban az Intesa Sanpaolo is tett hasonló lépést.

Patai: "foglalkoztat a téma", hogy megsértette-e a kormány a banki megállapodást

Vége a legnehezebb éveknek a magyar bankszektorban, de nem olyan rózsás a kép, mint azt a rekordméretű, 456 milliárd forintos tavalyi adózott nyereség mutatja - mondta a Heti Válasznak Patai Mihály. Az EU-források miatti pénzbőség "rossz irányba viheti a vállalkozói logikát", a lakásárverésekre vonatkozó új szabály pedig nem szerencsés a Magyar Bankszövetség elnöke szerint. "Foglalkoztatja a téma", hogy ez utóbbival megsértette-e a kormány az EBRD-vel kötött megállapodást.

Sikerült az UniCredit nagy akciója

Csaknem teljesen lejegyezték az UniCredit 13 milliárd eurónyi új részvényét, vagyis nagy összegben éltek jegyzési jogukkal a bank tulajdonosai. Fellélegezhet Jean-Pierre Mustier vezérigazgató, az új stratégia első nagy lépése a jelek szerint sikerült.

Ébred a piac, amely még a devizahiteleknél is nagyobb bajt hozott

Üresen maradt telkek, épülettorzók és banki kézbe került szállodák fémjelezték évekig a magyar nagybankok válság előtti egyik legnagyobb baklövését, a nyakló nélküli projekthitelezést. A CIB, az MKB, a Raiffeisen és az Erste tulajdonosának több száz milliárd forintnyi tőkét kellett leánybankjába raknia 2009 és 2015 között, hogy a balul elsült ingatlanprojekteken elszenvedett hitelezési veszteségeket túléljék. Manapság ismét éledezik ez a hitelpiaci szegmens is, remélhetőleg már a válság tanulságaival gazdagodva. Az új finanszírozás legnagyobb szereplői közül az UniCredit és a Raiffeisen illetékesével, valamint a hitelfelvevő Diófa Alapkezelő vezetőjével beszélgettünk.

Újabb 5 milliárd eurót szánnak az olaszok a nagy bankmentésre

Újabb 5 milliárd eurót szánnak az olaszok a nagy bankmentésre

Olaszország 5 milliárd euróból mentene meg két bajba jutott regionális bankot, amellett, hogy 8,8 milliárd eurót költenek a Monte dei Paschi di Siena megmentésére. Az eurozóna harmadik legnagyobb gazdasága ezzel újabb lépést tesz a növekedését korlátozó, gyengélkedő bankrendszer bajainak megoldására.

Megérkezett az UniCredit rekordvesztesége

A bank január végi bejelentésének megfelelően 11,8 milliárd eurós veszteséggel zárta 2016 egészét az UniCredit Group - mutatja az olasz pénzügyi csoport most közzétett gyorsjelentése. Közben javában zajlik a bank 13 milliárd eurós részvénykibocsátása, a társaság részvényárolyama 0,65%-os em elkedést mutat.

Online hitelekkel és vadiúj mobilappokkal támadnak a magyar bankok

A magyar nagybankok sorra dobták piacra tavaly az új mobilfizetési megoldásokat, a mobilbanki appokat és megújították a netbankokat. Van, ahol a személyi hitelt már online is lehet igényelni, és van olyan bank is, amelyik teljesen új alaprendszer bevezetésén dolgozott, amivel majd pár percre csökken egy hitel folyósítása is. Idén sem hagy alább a bankok újító kedve, sőt, már a magyar fintechek is felkerültek a térképükre. Ugyanakkor a legfontosabb feladatok között fog szerepelni az MNB azonnali rendszeréhez való csatlakozás előkészítése, illetve a bankok kinyitását célzó PSD2 nevű uniós szabályozásra való felkészülés. Banki informatikai körképünkben hét nagybank, a Budapest Bank, a CIB, az Erste, a K&H, az MKB, az OTP és az UniCredit vett részt.

3900 főt bocsát el Olaszországban az UniCredit

Az UniCredit Group szombaton bejelentette: 3900 olaszországi dolgozó elbocsátásáról egyezett meg a szakszervezetekkel. Ez része annak a decemberben bejelentett 14 ezer fős leépítésnek, amit 2019-ig terveznek végrehajtani csoportszinten.

Példátlanul olcsón lehet új UniCredit-részvényt venni

A részvénykibocsátás hígító hatását figyelembe vevő elméleti értékhez (theoretical ex-rights price) képest 38%-os diszkonttal, 8,09 euróért kínálja új részvényeit az UniCredit Group, minden 5 meglévő részvény után 13 újat ajánlva fel tulajdonosainak - számolt be a Reuters.

Gigantikus veszteség az UniCreditnél

Profit warningot adott ki az UniCredit Group: a bank 11,8 milliárd eurós veszteséget érhetett el 2016-ban, és tőkehelyzete az előírt szint alá eshetett a február 6-án indítandó részvénykibocsátás előtt. A gyorsjelentés február 9-én várható.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.