Jelentős mennyiségű szénhidrogén lehet Magyarországon, jönnek az újabb fúrások

Jelentős mennyiségű szénhidrogén lehet Magyarországon, jönnek az újabb fúrások

Az MVM a BÉT oldalán tájékoztatja a piaci szereplőket arról, hogy a Nyék-6A számú kút üzembe helyezésével február 13-án megkezdődik a szénhidrogén-vagyon kitermelése és értékesítése a Sarkad közeli Nyékpuszta mezőből. A vonatkozó közlemény szerint a jelentős mennyiségűnek prognosztizálható szénhidrogén-vagyon kutatása és termelése hozzájárul Magyarország földgázszükségletének hazai forrásból történő kielégítéséhez.

Még mindig hozzájut az olcsó orosz olajhoz a Mol, ismét nagyot robbanthat a magyar olajcég

Még mindig hozzájut az olcsó orosz olajhoz a Mol, ismét nagyot robbanthat a magyar olajcég

Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai, az elemzői várakozások alapján újra kiemelkedő eredményt érhetett el a vállalat, ami nagyrészt annak tudható be, hogy a termékárak továbbra is magasan állnak, és a Mol még mindig hozzájut a relatíve olcsó orosz olajhoz. Az Upstream és a Downstream szegmens is kiemelkedő eredményt érhetett el, ezzel magyarázható, hogy a Mol minden idők második legjobb eredményét szállíthatta a negyedévben. Fontos változás, hogy míg korábban forintban, most dollárban érkezett az elemzői konszenzus, és úgy tudjuk, hogy a Mol a negyedéves számait is dollárban teszi majd közzé.

Gyűlnek a viharfelhők, komoly meglepetéseket okozhat még az olaj

Gyűlnek a viharfelhők, komoly meglepetéseket okozhat még az olaj

Az elmúlt hónapokban jelentősen emelkedett az olajár, és a márciusi megtorpanást követően tovább folytatódik a rali. Ez nem véletlen, hiszen nagyban zajlik a gazdasági kilábalás, bár a globális olajkereslet várhatóan csak 2022-re állhat vissza a koronavírus-járvány előtti szintekre. Ezzel párhuzamosan azonban alaposan visszaesett az olajtermelés is, és egyelőre meglehetősen cammogós a visszaállás, különösen az amerikai palaolajtermelők esetében látszik, hogy nem sietik el a dolgokat, és inkább a hozamokra koncentrálnak a terjeszkedés helyett. Ennek köszönhetően jelentősen visszaesett az olajtartalékok szintje is, bár egyes becslések szerint őszre visszaállhat a kereslet és a kínálat egyensúlya. Távolabbra tekintve azonban egyre rosszabbnak tűnnek a kilátások, az olajkitermelésben több száz milliárd dollárnyi beruházás eshet ki a koronavírus-járványnak köszönhetően, és az elmúlt években is egyre inkább elmaradoznak a tőkebefektetések a szektorban, ami hosszú távon okozhat még komolyabb fejfájást. Változás pedig inkább az ellenkező irányban várható, mivel egyre nagyobb a nyomás az olajcégeken, hogy gyorsítsák fel az energiaátmenetet, és hagyjanak fel a fosszilis tevékenységeikkel.

Marton Zsombor: földgáz után kutat a Mol az Őrségben

Marton Zsombor: földgáz után kutat a Mol az Őrségben

A Mol az Őrségben tervez kutatófúrást végezni, amivel kapcsolatban sokan aggódnak a helyiek közül, hogy olajkutat létesítene a társaság, ami az ingatlanok értékét befolyásolná, és ezen felül a lehetséges kút Natura 2000-es területen található. A cég azonban földgáz után kutat, amivel a lakosság fűtési igényeit szolgálja ki, és a gáz föld alatti vezetéken kerülne elszállításra. A munkálatok még nem kezdődtek el, a Mol pedig szeretne egyeztetni a lakossággal is – mondta el Marton Zsombor, a Mol Magyarország kutatás-termelés üzletágának igazgatója az Indexnek adott interjújában.

Részvényeket adott el a Mol egyik vezetője

Részvényeket adott el a Mol egyik vezetője

Két közleményt tett közzé nemrég a Mol, az egyikből kiderült, hogy a vállalat egyik vezetője ma Mol-részvényeket értékesített, a másikból pedig az, hogy a Mol részvényeket adott át a Munkavállalói Résztulajdonosi Program Szervezet részére.

Szétcsapták az olajcégeket

Szétcsapták az olajcégeket

Az olajár összeomlása a kutatás-termelés túlsúlyos vállalatoknak fáj igazán, azonban a finomítás, petrolkémia és fogyasztói szolgáltatások szegmensek még akár pozitívan is kijöhetnek egy tartósan alacsonyabb olajár környezetben. Emiatt a lengyel PKN Orlen árfolyama alig esik, relatíve a Mol sem zuhant akkorát, mint a versenytársak, azonban a koronavírus miatt még óvatosan kell bánni a vételekkel.

Tartós nyomás alá kerülhet a Mol egyik fontos üzletága

Tartós nyomás alá kerülhet a Mol egyik fontos üzletága

Decemberben is gyenge volt a finomítás és a petrolkémia, ráadásul az utóbbi még tartósan is nyomott maradhat a jövőben. Az olaj áremelkedése segíti a kutatás-termelés divíziót, azonban nagyobb a valószínűsége annak, hogy az árfolyam a 2800 forintos szintek alá is benézhet.

Csalódást keltő számok a Moltól

Csalódást keltő számok a Moltól

Rossz hírek érkeztek a Mol háza tájáról. Hatalmasat esett mind a finomítói árrés, mind a petrolkémiai marzs, mely egyértelműen negatívan befolyásolja a negyedév finomítói eredményét. Az olaj ára kissé emelkedett októberhez képest, azonban ez kevés volt, hogy elűzze a befektetők csalódottságát.

MOL törzsrészvényeket adott el a cég egyik vezetője

Berislav Gaso, a MOL Csoport Upstream üzletágának ügyvezető igazgatója arról értesítette a MOL Nyrt., a cég pedig a Budapesti Értéktőzsdén keresztül a befektetőket, hogy az ügyvezető igazgató november 26-án MOL törzsrészvényeket értékesített.

Azerbajdzsánban terjeszkedne a Mol

Azerbajdzsánban terjeszkedne a Mol

A Reuters információi szerint a Mol érdeklődne az amerikai Chevron nagyságrendileg 2 milliárd dollárt érő részesedéséért egy azeri olajmezőben. A Chevron jelenleg 9,57%-os tulajdoni hányaddal rendelkezik, amit a BP üzemeltet.

40 év után nyugdíjba vonul a BP vezetője

40 év után nyugdíjba vonul a BP vezetője

Távozik a BP vezérigazgatója közel 10 éves felsővezetői pályafutása után. Bob Dudley, aki már 40 éve dolgozik az olajtársaságnál, még a jövő évi februári éves jelentést megvárja a posztján – tette közzé a cég.

Olcsó vagy már drága a Mol? Van, amiben lenyomja az összes versenytársat

Olcsó vagy már drága a Mol? Van, amiben lenyomja az összes versenytársat

Az olaj árfolyamának május óta tartó esése felvetette a kérdést, hogy milyen hatást fejthet ki a régiós olajcégek árfolyamára. Megnéztük, hogy a három nagy regionális olajtársaság, a Mol, az OMV, és a PKN Orlen közül melyik a legérzékenyebb az olajárra. Ezentúl összehasonlítottuk a Mol és két nagy régiós riválisának az árazását, melyből kiderült, hogy a PKN vitathatatlanul a legdrágább a trióból, cserében kevésbé függ a klasszikus olajipartól, aminek a hanyatlása előbb vagy utóbb elkerülhetetlenül be fog következni a jelenlegi tendenciákat figyelembevéve.

Eladhatja brit operációját a Mol

Kivonulna az Egyesült Királyság északi-tengeri vizein folytatott kutatás-termelési tevékenységből a Mol négy évvel a régióban történt megjelenését követően - értesült a Reuters.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.