Előfizetői tartalom

A Dexia hamarosan értékesítheti befektetési üzletágát

Portfolio
A belga-francia óriásbank, a Dexia a válság egyik legnagyobb vesztese volt, az utóbbi négy évben kétszer is állami segítségre szorult, jelenleg viszont úgy áll, hogy hamarosan sikerül eladnia a vagyonkezelési üzletágát (Dexia Asset Management, DAM). A Financial Times értesülései szerint az utolsó körbe érkeztek a tárgyalások, három potenciális vevő maradt, közülük kerülhet ki a végső győztes.

A cég szerdán azt közölte, hogy három nagy nemzetközi befektetővel tárgyalnak, a DAM értékesítésére pedig heteken belül sor kerülhet. Annyit lehet tudni a tranzakció részleteiről, hogy mind a három érdeklődő Európán kívüli, azonban a vételárat és egyéb részleteket nem sikerült megtudni. A DAM ügyfélbázisa diverzifikált, összességében 25 országból kerülnek ki...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés