Előfizetői tartalom

Lejár a banki díjkorlátozás, az OTP már drágít, de kedvezményeket is kioszt

Portfolio
Június 30-án jár le a bankok önkéntesnek hívott, valójában az Orbán-kormány által a bankokra kényszerített díjstop vállalt határideje. Az OTP Bank július elsejétől lép, a KSH által mért 2025. évi 4,4%-os inflációnál alacsonyabb mértékben emeli díjait: a lakossági számlavezetéshez kapcsolódó díjbevételek 3,6%-kal nőnek. Ez egy tipikus lakossági ügyfél esetében átlagosan havi 100 forintnál kisebb többletköltséget jelent. A most és a közelmúltban bevezetett, illetve véglegessé tett kedvezmények ugyanakkor átlagosan kompenzálják a díjemelés hatását a lakossági ügyfeleik számára. A bank ugyanis több szolgáltatását díjmentessé teszi, valamint bővíti a kedvező feltételeket igénybe vevők körét - közölte a pénzintézet.

Financial IT 2026AI-boom, fintech innovációk, digitális transzformáció - Merre tart a bankszektor digitális fejlődése? Erről lesz szó május 28-án a Portfolio Financial IT konferenciáján! Regisztráció és részletek itt!Információ és jelentkezés A bankok egy évben egyszer érvényesíthetik az inflációs hatást a banki díjaknál, legfeljebb a megelőző év inflációjának...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés