Digitális kitörés előtt, kormányváltás után: elárulták a szakértők, mi várható az IT-piacon a következő öt évben
Az alábbi szöveg automatikusan, mesterséges intelligencia által generált tartalmi összefoglaló. Az összefoglaló tájékoztató jellegű, nem helyettesíti a teljes cikk tartalmát.
Vissza az eredeti cikkhez
- A Portfolio Financial IT konferenciáján végzett villámkutatás szerint a megkérdezettek kétharmada arra számít, hogy a kormányváltás után több pénz lesz elérhető K+F-re és innovációra, míg mindössze 4 százalék vár megszorításokat az IT-piacon.
- A válaszadók többsége szerint a mesterséges intelligencia elsősorban a bankolás digitális felhasználói élményét fogja átformálni, például AI-ügynökökön keresztül.
- A megkérdezettek 88 százaléka úgy véli, hogy öt éven belül az AI csak munkája kis részét tudja átvenni.
- Magyarország digitális kitörési esélyeit illetően a válaszadók 69 százaléka szkeptikus: szerintük az ország Európa farvizén evezve fog felzárkózni, és elmarad az áttörés.
Megjelent a törvény a Mol különadójáról
A kőolajtermékek árkülönbözetének idei rendkívül hektikus mozgása indokolja.
Kihirdették az Alaptörvény nagy vihart kavaró módosítását
Létrejön a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal.
Krónikus készpénzhiány sújtja Kubát, ezért új intézkedéscsomagot jelentettek be
A bankfiókok előtt kígyózó sorokat szeretnék felszámolni.
Hegedűs Zsolt: sürgősen átalakítja a kormány a gyógyszerbefogadási rendszert
A jövőbeli tervek szerinte egy értékalapú, rendszerszintű és átlátható modell bevezetését célozzák.
Megtámadták Jordániát: ketten meghaltak, többen megsebesültek
Hétfő óta 13 amerikai katona szenvedett sebesülést az iráni támadások miatt.
Magyar Péter belengette, milyen háttérből fog érkezni az új köztársasági elnök
Fontos a Tiszának, hogy az új államfő megtestesítse a nemzet egységét.