Előfizetői tartalom

A háború hozta el a brutális nyereséget hozott egy sor európai cégnek – mutatjuk, kik kaszálnak igazán!

Portfolio
A legfrissebb elemzői előrejelzésekből kiderül, hogy az európai blue chip vállalatok az első negyedévben nyereségnövekedést produkáltak, amihez elsősorban az energiaszektor kiemelkedő teljesítménye járul hozzá – számolt be a Reuters.

Az LSEG adatai alapján a STOXX 600 indexben szereplő vállalatok átlagosan 4 százalékos profitnövekedést érhettek el az első negyedévben. Ez határozott fordulatot jelent az előző negyedévben mért 2 százalékos visszaeséshez képest. A javulás döntően az energiacégeknek köszönhető, ugyanis a közel-keleti konfliktus 50-70 százalékkal megemelte a nyersolaj árát, ami az energiaszektorban...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés