Előfizetői tartalom

Fájdalmasat zakózott a hatalmas befektetési alap, több tízmilliárd a veszteség

MTI
|
Portfolio
Jelentős, 636 milliárd norvég korona (68,4 milliárd dollár) veszteséggel zárta az első negyedévet a norvég állami nyugdíjalap, a világ legnagyobb szuverén pénzügyi alapja - közölte a vagyonkezelő, a Norges Bank Investment Management csütörtökön.

A veszteség oka, hogy a közel-keleti háború megütötte a globális részvényárakat, különösen az amerikai technológiai papírok jegyzése csökkent, miközben a háborúskodás csak korlátozottan hatott a fix kamatozású befektetésekre és az ingatlanokra. Az alap részvénybefektetéseinek hozama mínusz 2,6 százalék volt, míg a fix kamatozású eszközök 0,2 százalékkal csökkentek...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés