Előfizetői tartalom

Teszten az Xpeng G9 - Ki vesz ezek után német prémiumot?

Kína mindent letarol, a nyugati gyártók elestek, game over. Elég népszerű vélemény ez, aminek azért van alapja, kellett hozzá a nyugatiak elkényelmesedése, ütemtévesztése és bénázása, meg az is, hogy a kínaiak részben nyugati cégekkel közös vállalatokkal nagyon megtanultak autót gyártani. Most meg ott tartunk, hogy már tőlük lehet tanulni. Nyugati életjelek azért még vannak, ilyen a Debrecenben készülő BMW iX3 is, amit nemrég teszteltünk. Most választottunk mellé egy árban nagyon hasonló, 30 milliós kínait, az Xpeng G9-et, hogy megnézzük, miben tudnak és adnak többet, mint a BMW. Tanulságos összehasonlítás a kínai-nyugati autóipari versenyről.

Európa vs. Kína Nemrég nálunk járt tesztelésen a debreceni BMW, az iX3, ami sok szempontból világszínvonal. Már a marbellai bemutató után is azt írtam, hogy az autó önmagában egy fantasztikus termék, tényleg jó autó, de azért ne felejtsük el azt, hogy vannak nagyon komoly versenytársak, és főleg Kínában fog majd megizzadni a BMW, ott dől el, hogy mennyire jó autó valójában...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés