Előfizetői tartalom

Megmozdult a magyar tőzsde Kapitány István szavai után

Portfolio
Kapitány István hétfő reggeli, a mai tőzsdenyitást megelőző bizottsági meghallgatásán arról beszélt, hogy bár a piac akkor működik jól, ha minél kevesebb az állami beavatkozás, az árrésstop és a különadók kivezetésének szerinte „most még nincs itt az ideje”. Ez tőzsdei szempontból sem mellékes üzenet, hiszen a Budapesti Értéktőzsdén több olyan nagyobb kibocsátó is van, amelynek eredményét közvetlenül vagy közvetve érintik az ágazati különadók, így a befektetők számára továbbra is fontos kérdés, meddig marad fenn a jelenlegi adókörnyezet. A magyar tőzsde a nyitás utáni esni kezdett, de aránylag gyorsan ledolgozta a korábbi mínuszt.

Kapitány István hétfő reggel az Országgyűlés Gazdasági és Energetikai Bizottsága előtt beszélt a gazdaságpolitikai prioritásokról, és a különadók kérdése is előkerült. A leendő gazdasági és energetikai miniszter ugyan azt mondta, hogy a piac alapvetően akkor működik jól, ha minél kevesebb a beavatkozás, de az árrésstop és a különadók kivezetésével kapcsolatban...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés