Előfizetői tartalom

Árulkodó műholdképek érkeztek: fontos csatát nyert meg az Egyesült Államok az olajháborúban?

Portfolio
Műholdfelvételek tanúsága szerint Irán fő olajexport-terminálján, a Harg-szigeten több napra leállt az olajszállító hajók rakodása. Ilyen hosszú szünet a február végi háború kitörése óta nem fordult elő. A jelek szerint az amerikai haditengerészeti blokád egyre komolyabb nyomás alá helyezi Teherán olajiparát - számolt be a Bloomberg.

A Bloomberg által feldolgozott európai műholdfelvételek szerint május 8-án, 9-én és 11-én egyetlen tengerjáró olajszállító hajó sem tartózkodott a Harg-sziget kikötőhelyein. Bár a konfliktus kezdete óta előfordultak olyan napok, amikor a terminálok üresek voltak, ilyen tartós leállás még nem volt megfigyelhető. A háború február 28-i kitörése óta 73 napból 33-ról...

Kedves Olvasónk!

A keresett cikk a portfolio.hu hírarchívumához tartozik, melynek olvasása előfizetéses regisztrációhoz kötött.

Az előfizetés a következőket tartalmazza:

  • Portfolio.hu teljes cikkarchívum
  • Kötéslisták: BÉT elmúlt 2 év napon belüli kötéslistái

Előfizetés