arany

Tavaly sírtak, idén bejött az élet a bátor magyaroknak - Mutatjuk, mivel lehetett sok pénzt keresni

Tavaly sírtak, idén bejött az élet a bátor magyaroknak - Mutatjuk, mivel lehetett sok pénzt keresni

A siralmas 2022-es évvel szemben idén jól teljesítettek a részvényalapok az év első hat hónapjában, számos sorozat 10% feletti hozamot is el tudott érni. Tavaly óta sokat változott a világ: a 2022-ben jobban teljesítő régiók idén visszaestek, helyükre pedig gyakran éppen az elmúlt esztendőben rosszul teljesítő piacok kerültek. A viszonylag magas hozam ellenére idén nem eddig nem volt nagy érdeklődés a részvényalapok iránt, a január óta tartó vagyoncsökkenést azonban alaposan átrajzolta a június a szocho bevezetése miatt.

Nagy a bizonytalanság a tőzsdéken, keresik az irányt a befektetők

Nagy a bizonytalanság a tőzsdéken, keresik az irányt a befektetők

Az európai piacok jelenleg kisebb esésben vannak, a befektetők leginkább óvatosnak tűnnek a második negyedéves gyorsjelentési szezon kezdete előtt. Közben Amerikában a Függetlenség napja miatt nem lesz kereskedés, Németországban pedig megérkeztek a külkereskedelmi adatok, amik alapján elmondható, hogy csökkenő export és növekvő import mellett öt hónapja a legkisebb külkereskedelmi mérlegtöbblete alakult ki májusban Németországnak.

Kulcsszintről fordult az arany - Merre tovább?

Kulcsszintről fordult az arany - Merre tovább?

Múlt héten rövid időre fontos támaszszint alá esett az arany árfolyama azt követően, hogy az elmúlt időszakban igencsak eltávolodott a jegyzés a májusban elért történelmi csúcsszinttől. A tegnapi, vártnál gyengébb amerikai beszerzésimenedzser-index adat publikálását követően azonban úgy tűnik ismét az emelkedésé lehet a főszerep. Meddig tarthat ki a lendület, és mikor beszélhetünk majd trendfordulóról? Melyek lehetnek a legfontosabb támasz és ellenállás szintek a következő napokban? Elemzésünkben ezekre a kérdésekre kerestük a választ.

Nem voltak nagy mozgások az amerikai tőzsdéken

Nem voltak nagy mozgások az amerikai tőzsdéken

Mérsékelt optimizmussal indult a hét az európai tőzsdéken, délutánra azonban alábbhagyott a lendület. A magyar tőzsde a hét első kereskedési napján alulteljesített. Amerikában sem igazán találták az irányt a tőzsdék a keddi szünnapot megelőzően.

Min keresnek a profik a második félévben? Itt van 5 kereskedési ötlet

Min keresnek a profik a második félévben? Itt van 5 kereskedési ötlet

Hivatalosan is átléptünk az év második felébe, és a befektetők az első féléves erős részvénypiaci hozamok után igyekeznek az év második felét is jól kihasználni. A különböző hedge fundok számára az év második fele arról fog szólni, hogy mennyire fogják tudni megfelelően kiaknázni az infláció, az agresszív kamatemelések, valamint a dekarbonizáció gazdaságra gyakorolt hatásaiból eredő lehetőségeket – legalábbis ez derült a ki a Reuters által megkérdezek alapkezelők válaszaiból. Öt alap osztotta meg a kereskedési ötleteit, öt különböző eszközosztályra vonatkozóan.

Pluszban fejezte be a napot Amerika

Pluszban fejezte be a napot Amerika

Kiváló hangulatban telt a pénteki nap az európai tőzsdéken, pluszban zárt Amerika is, a magyar tőzsde azonban több régiós börzéhez hasonlóan alulteljesítő volt. A befektetők ma főként az inflációs adatokra figyeltek, hiszen a délelőtti európai közlés után a nap második felében Amerikából is érkeztek fontos adatok: a maginflációt kifejező (a gyakran változékony élelmiszer- és energiaáraktól megtisztított) PCE mutató 4,6 százalékra lassult 4,7 százalékról.

A végéig kitartott a lendület az amerikai tőzsdéken

A végéig kitartott a lendület az amerikai tőzsdéken

Határozott irány nélkül mozogtak az elmúlt napokban a világ tőzsdéi, és ez a mai nap folyamán is nagyrészt így volt, az európai piacokon csak vegyes mozgásokat láttunk. Ezzel együtt a magyar tőzsde is csak kis pluszban zárt, az elmúlt napok legizgalmasabb hazai részvényét, az Opust pedig megütötték a napok óta tartó rali után. Az USA-ban ehhez képest pozitív hangulat látszott a tőzsdéken, a vezető indexek nagyrészt feljebb kerültek, egyedül a Nasdaq zárt eséssel.

Gyengélkednek az amerikai tőzsdék

Gyengélkednek az amerikai tőzsdék

Határozott emelkedés alakult ma ki az európai tőzsdéken, miután tegnap az amerikai piacokon látott rali javította a globális hangulatot. Ehhez képest az USA-ban a mai napon már nem tart ki a lendület, részben azért sem, mert az Nvidiával együtt esik a chipgyártó szektor a WSJ által megszellőztetett, potenciális chipexport-tilalommal kapcsolatos hírre. Emellett Jerome Powell szigorú üzenetei is a negatív irányból befolyásolták a hangulatot. Eközben a magyar tőzsdén Európához hasonlóan jó volt a hangulat, elsősorban a Mol és a Richter húzta a BUX-ot, de az Opus 19,3 százalékos emelkedése volt a nap fénypontja.

Lendületet vettek az amerikai tőzsdék

Lendületet vettek az amerikai tőzsdék

Gyengén indították tegnap a hetet a tőzsdék, az európai és az amerikai piacok is estek, miután a hétvégi oroszországi eseményekkel kapcsolatos feszültség, valamint a kamatemelési várakozások rányomták a bélyegüket a piaci hangulatra. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken vegyes mozgásokat láttunk, bár a hongkongi és a sanghaji tőzsde kifejezetten jól teljesített. Ami az európai tőzsdéket illeti, itt az elmúlt kereskedési napok gyengesége után felpattantak a vezető indexek a nap elején, azonban a nyitástól távolodva elkezdték visszaadni a kezdeti emelkedést. Ezzel szemben az amerikai tőzsdéken mérsékelt, de erősödő optimizmus látszott a keddi kereskedésben.

Fogy a levegő az arany körül - Egyre távolabb a történelmi csúcs

Fogy a levegő az arany körül - Egyre távolabb a történelmi csúcs

Február óta nem volt olyan rossz hete az aranynak, mint múlt héten. A recessziós félelmek háttérbe szorulásával, valamint a Fed által előrejelzett további két kamatemelés hatására pedig már több mint 150 dollárt esett az arany ára a májusi történelmi csúcs óta. A mostani eséssel fontos technikai szintek közelébe esett az árfolyam. De van-e még innen visszaút, vagy jó időre el kell búcsúznunk a 2 000 dolláros szintektől?

Gyengén indult a hét az amerikai tőzsdéken

Gyengén indult a hét az amerikai tőzsdéken

Felemás hangulat volt ma jellemző az európai piacokra, a magyar tőzsde rosszul teljesített a mezőnyben. Az USA-ban közben hamar elfogyott a kezdeti lendület, főleg a technológiai részvények teljesítettek gyengén. Ami a hétvégi orosz események részvénypiaci hangulatra gyakorolt hatását illeti: a nehézfegyverzetű orosz zsoldosok hirtelen visszavonulása Moszkvából enyhítette a feszültséget és csökkentette a Vlagyimir Putyin elnök hatalmát fenyegető veszélyt, ez pedig vegyes reakciókat váltott ki a az elemzők körében - jelenleg az a fő irány látszik kirajzolódni, hogy az orosz vezetés körüli bizonytalanság miatt a befektetők a biztonságos menedékek felé menekülnek, és óvatosak maradhatnak az elkövetkező napokban.

Nem tudott pluszba kapaszkodni Amerika a hétvége előtt

Nem tudott pluszba kapaszkodni Amerika a hétvége előtt

Az elmúlt hetek ralija után mérsékelt profitrealizálás indult el a világ tőzsdéin, jellemzően esés zajlott pénteken is az európai részvénypiacokon, a magyar tőzsde azonban felülteljesítő volt, mind a négy magyar blue chip árfolyama emelkedett.

Nagy a bizonytalanság, nincs meg az irány a tőzsdéken

Nagy a bizonytalanság, nincs meg az irány a tőzsdéken

Jerome Powell amerikai jegybankelnök tegnap megerősítette azokat a piaci várakozásokat, hogy újabb kamatemelések várhatók, amíg nem történik nagyobb előrelépés az infláció letörésében. A jegybankelnök beszéde után lefordultak az amerikai tőzsdék, és végül mérsékelt eséssel zártak. A hangulatromlás csütörtök reggel több ázsiai tőzsdére is átterjedt, és az európai részvényindexek is lefordultak, az USA-ban pedig az iránykeresés a jellemző.

Mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

Gazdasági adatok tekintetében egy brit inflációs adat érkezett ma - az elemzők által vártnál valamivel magasabban alakult ez a mutató, a csalódást keltő adat a nap elején rányomta a bélyegét az európai kereskedési hangulatra. Ezt követően Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke megerősítette azokat a piaci várakozásokat, hogy újabb kamatemelések várhatók, amíg nem történik nagyobb előrelépés az infláció letörésében. Mindez egy héttel azután történt, hogy az amerikai jegybank több mint egy év után először döntött úgy, hogy nem emeli a kamatlábakat - a jegybank vezetője most tehát jelezte, hogy a lépés valószínűleg csak egy rövid szünet volt, nem pedig annak jele, hogy a Fed befejezte volna a kamatemeléseket. A beszéd után lefordultak az amerikai tőzsdék, és mínuszban is zártak.

Megtört a rali, estek az amerikai tőzsdék

Megtört a rali, estek az amerikai tőzsdék

A hétfői esés után kedden is folytatódik a lejtmenet az európai tőzsdéken. Fontos nemzetközi makroadat nem érkezik, itthon viszont van izgalom bőven: ma volt magyar szempontból a hét legfontosabb eseménye, az MNB Monetáris Tanácsának kamatdöntő ülése, ahol a jegybank kamatvágásról döntött, ez pedig megmozgatta a magyar tőzsdét. A tengerentúli tőzsdéken a múlt heti ralit követően egyelőre lefordulást láthatunk, mindhárom vezető részvényindex esik.

A tűzgyűrű mentén erősít az Egyesült Államok, fontos geopolitikai győzelem az új szerződés

A tűzgyűrű mentén erősít az Egyesült Államok, fontos geopolitikai győzelem az új szerződés

Pápua Új-Guinea május végén kötött nagyon fontos katonai megállapodást az Egyesült Államokkal. Nemrégiben a parlament elé került a tervezet, így kiderültek a pontos részletek is. A megállapodás a szigetnek a biztonsági kapacitások növekedését, míg Washington számára komoly győzelmet jelent a kínaiak elleni globális sakkjátszmában.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.