McKinsey: egyszerre több oldalról szorongatják a bankszektort

McKinsey: egyszerre több oldalról szorongatják a bankszektort

A makrogazdasági bizonytalanság mellett egyre inkább a méretgazdaságosság, az agilis működés és a földrajzi elhelyezkedés határozza meg a bankok profitabilitását. A hitelintézeteknek az ellenállóképességük fokozására van szükség a bigtech fenyegetés visszaveréséhez – hangzott el a McKinsey vezetőjének előadásában a Portfolio mai konferenciáján.

Túl van a nehezén a világ? Könnyen jöhet egy fellélegzés

Túl van a nehezén a világ? Könnyen jöhet egy fellélegzés

Van arra esély, hogy már láttuk a legrosszabbat a feldolgozóiparban és a kereskedelmi háborúban, nem kellene jelentős pozitív változás ahhoz, hogy javulást lássunk – értettek egyet a szakértők szerdán a Budapest Economic Forum panelbeszélgetésében. Abban viszont ellentétesek voltak az álláspontok, mennyire lehet gyors innen a javulás.

Hatalmas akadályok tornyosulnak a jelenlegi világrend előtt

Hatalmas akadályok tornyosulnak a jelenlegi világrend előtt

Kijelenthető, hogy az eddig ismert liberális világrend veszélybe került, már az Egyesült Államok és a szövetségesei sem ragaszkodnak ahhoz, hogy fenntartsák – mondta Yoel Sano, a Fitch Solutions politikai és biztonsági kockázatokért felelős szakembere a szerdai Budapest Economic Forum konferencián. A szakember hosszan sorolta azokat a globális kockázatokat, melyek a következő években-évtizedekben veszélybe sodorhatják a világot.

Rákossy Balázs: számolunk a lassulással, de közben duplázódik a magyar autókibocsátás

Rákossy Balázs: számolunk a lassulással, de közben duplázódik a magyar autókibocsátás

Számol a globális gazdasági növekedés lassulásával a magyar kormány, és erre egyrészt stabil, kiszámítható üzleti környezettel és fiskális politikával, a fiskális és a monetáris politika jó együttműködésével készül a magyar kormány, másrészt lényeges, hogy 2023-ig csaknem duplázódik a magyar autógyártás kibocsátása és az elektromos akkumlátorok piacán is nagy kapacitásbővítések lesznek – mutatott rá a Budapest Economic Forum konferencián tartott előadásában Rákossy Balázs. A Pénzügyminisztérium európai uniós forrásokért felelős államtitkára számos alkalommal emelte ki előadásában azt, hogy a kormány az együttműködésre, a szakmai párbeszédre épülő gazdaságpolitikát szeretne vinni a következő években is.

Így küzd a Richter és a Mol az új kihívókkal és a romboló trendekkel

Így küzd a Richter és a Mol az új kihívókkal és a romboló trendekkel

A szabályozói akadályok, illetve a nagy beruházási igények miatt sem a Richternek, sem a Molnak nem kell rövid távon aggódnia az iparágukat érintő diszruptív trendek, új kihívók miatt, de mégis figyelniük kell az új szereplőkre, mert az üzleti stratégiát komolyan befolyásolhatják, a megoldás pedig a nyílt innováció, illetve az ígéretes ötletek kockázati tőkealapon keresztüli felkarolása – osztotta meg gondolatait a Budapest Economic Forum első panelbeszélgetésén a két vállalat felsővezetője.

Recessziót jósol a sztárközgazdász, mégis optimista

Recessziót jósol a sztárközgazdász, mégis optimista

Harminc éves tapasztalatommal optimista vagyok, de csak egy okból: ennél sokkal rosszabb már nem lehet – mondta Steen Jakobsen, a Saxo Bank vezető közgazdásza szerdán a Budapest Economic Forum konferencián tartott előadása végén. Előtte a szakember borús jövőképet vázolt fel a világ számára, szerinte a recesszió a küszöbön van, a kereskedelmi háború pedig egyhamar nem ér majd véget.

KPMG: üdv a G-Zero világban!

KPMG: üdv a G-Zero világban!

A globális agendát meghatározó nagyhatalom nélkül maradhat a világgazdaság, ezt hívjuk G-Zero világnak – mondta ma a Portfolio konferenciáján a KPMG vezére. Előadása alapján reputációmenedzsmenttel és az üzleti ellenállóképesség javításával navigálhat sikeresen egy vállalat az új gazdasági környezetben.

Alapvetően megváltozott a világ – Mire számíthat így Magyarország?

Alapvetően megváltozott a világ – Mire számíthat így Magyarország?

Az az igazi veszély a világgazdaságban, hogy a mostani gazdasági lassulás nem csak ciklikus, hanem strukturális, amelyet részben az elöregedés táplál és ehhez a munkaerőpiacnak, a szociális ellátó rendszernek alkalmazkodnia kell – mutatott rá a Budapest Economic Forum nyitóelőadásában Christian Ketels. Éppen emiatt a Boston Conulting Group vezető közgazdásza azt is összefoglalta, hogy a kelet-közép-európai országok ebben az alapvetően megváltozott külső környezetben és bizonytalan világban mire kell figyelniük és készülniük.

Mi vár a globális gazdaságra és Magyarországra?

Mi vár a globális gazdaságra és Magyarországra?

Világhírű közgazdászok és hazai gazdaságpolitikai vezetők részvételével kerül sor a kilencedik Budapest Economic Forumra, amelynek fókuszában a változóban lévő világ áll. A gazdasági ciklusforduló, a geopolitikai folyamatok, illetve a magyar gazdaság növekedési kilátásai egyaránt változásokat vetítenek előre, amelyekre érdemes felkészülni.

Szakadék felé tart a világ?

Szakadék felé tart a világ?

A világ legtöbb jelentősnek mondható gazdaságában már visszaesést mutat a feldolgozóipar, miközben a szolgáltató szektor is elveszítette a lendületét, és mostanra közel került a stagnáláshoz. Miután a BMI jó előrejelzője a GDP alakulásának, így egyre jobban aggódhatunk a gazdaságok növekedéséért.

A

A "gyilkos dollár" gyengülése a világ utolsó esélye

2019-re úgy fogunk emlékezni, hogy az év, ami elindította a globális recessziót, annak ellenére, hogy a nominális és reál kamatok a legalacsonyabbak voltak - írja Steen Jakobsen, a Saxo Bank vezető elemzője a csütörtökön megjelent legújabb jelentésében. A "gyilkos dollár" gyengítése tompíthatná vagy késletethetné az érkező válságot - véli a közgazdász.

Németország megremegett, ami miatt Magyarország is bajba kerülhet

Az elmúlt időszakban a világkereskedelem növekedési üteme érdemben lassult, amihez elsősorban az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi feszültségek fokozódása járult hozzá. A kínai gazdasági teljesítmény növekedési ütemének csökkenése, a Brexitet övező bizonytalanság és a világszerte gyenge feldolgozóipari teljesítmény is a globális növekedés lassulásának irányába hatott, ami az eurózónán – Németországon – keresztül, a reálgazdasági csatornán a közép-kelet-európai régióra (és hazánkra is) hatással van – írják a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kutatói a friss inflációs jelentésükben. A szakértők szerint a közvetlen és közvetett csatornákon keresztül a hazai ipari termelés és export növekedési üteme is visszaeshet. Ha a világgazdasági helyzet a vártnál is nagyobb mértékben romlik, akkor a magyar gazdaság növekedése a következő években nagyon lelassulna, de nem kerülnénk recesszióba.

A világgazdaság összeomlása óta nem volt ilyen pocsék évünk

A világgazdaság összeomlása óta nem volt ilyen pocsék évünk

A világgazdasági válság óta az idei lehet az első év, amikor visszaesik a világkereskedelem. Számos tényező lassítja a globális gazdaság bővülését, amelynek hatására a feldolgozóipar már egyre több országban recesszióba került, így nem csoda, hogy a világkereskedelem zsugorodni kezdett. A visszaesés mértéke egyelőre nem jelentős, azonban a kereskedelmi háború, a Brexit, valamint a feltörekvő országok problémái egyaránt rontják a kilátásokat.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.