Jegybankok előtt mentegetőzött a JP Morgan és a Facebook

Jegybanki vezetőkkel találkoztak a JP Morgan és a Facebook képviselői Bázelben, akiket arról próbáltak meggyőzni, hogy a stabil árfolyammal rendelkező kriptodevizák nem veszélyesek és alkalmasak az értéktárolásra - írja a CNBC.

Olyan durván el van adósodva a világ, hogy a Lehman-válság időszaka ehhez képest semmi

Hiába a rekord alacsony kamatok, az elmúlt években folyamatosan nőtt a világ adósságállománya, amely mostanra elérte a globális GDP 217%-át: ez közel 40 százalékponttal magasabb annál, ahol a 2008-as pénzügyi válság előtt tartózkodott a mutató - olvasható a Nemzetközi Fizetések Bankja (Bank for International Settlements - BIS) éves jelentésében. A világgazdasági növekedés monetáris politikára való túlzott ráutaltsága veszélyes helyzetet teremtett, ugyanis az alacsony kamatoktól függővé tette a gazdasági szereplőket, emellett pedig csökkentette a jegybankok jövőbeli mozgásterét, amikor majd újra rosszra fordul a helyzet a világgazdaságban. Ez utóbbi pedig csak idő kérdése.

Az internet halálát okozhatja Bitcoin a jegybankok jegybankja szerint

A Bank for International Settlements szerint még nem jött el az idő, hogy a kriptopénzek világa betörjön a mainstream bankok világába és előfordulhat, hogy ez soha nem is fog megtörténni. A 88 éves svájci intézmény szerint a Bitcoin veszélyes az internetre és a környezetre is, de számos egyéb hibával is küzd.

Ha ezt meglépik, sanyarú jövő vár az alapkezelőkre

A pénzügyi válság után bevezetett szigorúbb banki előírásokat ki kellene terjeszteni azokra az alapkezelőre is, amelyek hitelt kínálnak, jelenleg ugyanis csak kevés felügyeleti szerv mérte fel, mekkora kockázatot rejtenek magukban - írja a Nemzetközi Fizetések Bankjának (BIS) éves jelentése a Reuters szerint.

Még nem érti az emberiség a bitcoin-titkot, nagyon veszélyes lehet

Még nem érti az emberiség a bitcoin-titkot, nagyon veszélyes lehet

A jegybankoknak nagyon részletesen fel kell mérniük a blockchain-technológia kockázatait, mielőtt saját kriptopénzt adnak ki - figyelmeztet a Bank for International Settlements (BIS). A bázeli intézmény úgy véli, a technológiát számos olyan kockázat fenyegeti, melyet még nem teljesen ért az emberiség.

Durva elmélet: a robotok miatt alig kapsz majd fizetésemelést?

Az automatizálás és a munkavállalói érdekképviseletek szerepének gyengülése miatt az elmúlt évtizedekben nagyon fellazult az ellentétes irányú kapcsolat a munkanélküliségi ráta és béremelkedési ütem között, vagyis hiába vált egyre feszesebbé a munkaerőpiac, a dolgozók nem tudtak annyival magasabb bért követelni maguknak, mint korábban - állapítja meg a Bank for International Settlements (BIS) 2017-es jelentésében. A Phillips-görbe kilaposodása a monetáris politika jövőbeli alakulása szempontjából is nagyon fontos jelenség.

Matolcsy elárulta, mi kell a stabil növekedéshez

Elsősorban a pénzügyi stabilitás és a strukturális reformok végrehajtása vezethet fenntartható növekedéshez a világban - mondta hétfőn Matolcsy György, az MNB elnöke egy budapesti konferencián. A magyar jegybankelnök szavait megerősítette a Nemzetközi Fizetések Bankjának vezérigazgató-helyettese is.

Egyre kevesebb pénzt visznek ki a bankok a régiónkból

Lassult a tőkeáttétel-csökkentés üteme a CESEE régióban 2015 első negyedévében, emellett a tőkekivonások mérlege is jobban fest, de a hitelkihelyezés ütemén még lenne mit javítani - többek között ezekre derült fény a Bécsi Kezdeményezés legfrissebb elemzéséből.

Új veszély leselkedik a bankokra

Több évnyi laza monetáris politika után friss kockázattal néznek szembe a világ bankjai: az emelkedő kamatok azzal fenyegetnek, hogy tőkepuffereik nem lesznek elégségesek a veszteségek elnyelésére - írja vasárnap közzétett éves jelentésében a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS).

Beindult a hitelezés, mégsem örülhetünk felhőtlenül

A nemzetközi jelenléttel rendelkező bankok nagy mértékben növelték határon átnyúló hitelezésüket 2014 első negyedévében. A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) első negyedéves jelentése azonban óvatosságra int. Eszerint a jelenlegi, piacon megfigyelhető nyugalom, alacsony volatilitás és magas kockázati étvágy nagy sérülékenységet okozhat, legfőképpen a feltörekvő piacok számára - írja a Wall Street Journal.

A profik okozhatják a vesztünket?

A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) vasárnap közzétett jelentésében a feltörekvő piacokat érintő kockázatokról írt, véleményük szerint aggasztó, hogy az utóbbi években jelentősen megerősödtek a piacon az alapkezelők. A pénz- és tőkepiacok méretéhez képest túlságosan nagy kitettséget tartanak fent egyes országokban az alapkezelők, és mivel nagyon hasonlóan viselkednek sokkok esetén, a csordaszellem túlzott eszközár fluktuációt okozhat - írja a Reuters.

Elképesztő számok a világ adósságáról

Brutális ütemben adósodott el a világ az elmúlt 6 évben - derül ki a Bloomberg friss gyűjtéséből. A globális adósságállomány 100 ezer milliárd dollár fölé nőtt. Közben a gyenge euróövezeti tagállamok rég nem látott alacsony hozamok mellett adósodhatnak el.

Állva nézi az óriási robbanást a forintpiac

Idén áprilisban a három évvel ezelőttihez képest közel 35%-kal 5345 milliárd dollárra ugrott a globális devizapiaci forgalom - derült ki a Nemzetközi Fizetések Bankjának (BIS) világszinten legátfogóbb, közelmúltban közzétett statisztikájából. A japán jegybank végül éppen idén áprilisban bejelentett brutális pénznyomtatási programja bizonyára szerepet játszott abban, hogy a fő devizapárok közül a legnagyobb, 72%-os forgalomnövekedést a dollár/jen keresztnél mérte a BIS. Közben azonban az egyébként messze legnagyobb forgalmú euró/dollár devizakeresztnél "csak" 17%-os volt a forgalomnövekedés 2010 tavaszához képest. Az összesítés több igen érdekes folyamatra is rávilágít, így például arra, hogy a mexikói peso és a kínai jüan váltak a nyolcadik és kilencedik legkereskedettebb devizává, megelőzve olyan nagy fejlett piaci devizákat, mint a svéd és a norvég korona, amelyek három évvel ezelőtt még befértek a top10-be. A mi régiónkhoz sorolt devizák közül a forintnál és a lengyel zlotynál csak kis, a többieknél viszont hatalmas forgalomnövekedést láttunk az utóbbi három évben. A friss adatok alapján még egyértelműbbé vált, hogy a világ devizapiaci fővárosa London, így az is érthető, hogy a britek miért akarnak kimaradni a devizapiaci tranzakciókra is vonatkozó, 11 uniós ország által bevezetni tervezett illeték hatálya alól.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.