FONTOS Az utolsó pillanatban kapta össze magát a NATO – Fordulat jöhet a háborúban?

brexit

Pillanatok alatt nagy pofont kapott az EU-tól May és a brit képviselők többsége

Pillanatokkal azután, hogy a brit parlament alsóházának többsége megszavazta azt a módosító indítványt, hogy le kell cserélni az északír-ír tartalékmegállapodást a Brexit-megállapodásban, azt üzente az EU elnökének, Donald Tusknak, a szóvivője, hogy az (és az egész Brexit-megállapodás) nem tárgyalható újra. Ugyanezt a határozott üzenetet küldte közleményben az ír kormány és a francia elnöki palota is.

Máris kapott egy pofont May újabb Brexit-próbálkozása

Nincs értelme a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételeiről folytatott tárgyalások újbóli megnyitásának, mert "ha valamit újranyitunk, akkor mindent újra megnyitunk" - jelentette ki Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) frakció- és EP-választási csúcsjelöltje kedden Berlinben. Theresa May brit kormányfő éppen ma jelentette be, hogy az otthoni politikai egyeztetések alapján kezdeményezi az EU-nál a kilépési megállapodás újratárgyalását, pontosabban az abban foglalt északír tartalékmegoldás módosítását:

A Brexit-szöveg módosítását kéri May az EU-tól - Itt a ma esti menetrend!

Bár az Európai Unió vezetői világosan jelezték már az elmúlt hetekben, hogy nem tárgyalják újra a novemberben Nagy-Britanniával megkötött kilépési megállapodást és annak északír tartalékmegoldását, ma Theresa May brit kormányfő mégis azt kérte az EU-tól, hogy nyissák újra a tárgyalásokat és jogilag kötelező érvényű módosításokat hajtsanak végre a kilépési szövegen. Ez azonban csak látszólagos ellentmondás, mivel az elfogadott Brexit-megállapodás az északír tartalékmegoldás helyett alternatív megoldást is lehetővé tenne, csak konkretizálni kellene annak tartalmát. A következő hetekben várhatóan erről szólnak majd a tárgyalások, ha az EU is valóban rábólint az "újranyitásra". May reményei szerint egy módosított tartalék-megoldással már át tudja vinni a brit parlamenten az egész Brexit-megállapodást és akkor így már nem lesz se megállapodás nélküli kizuhanás, se elnyújtott Brexit.

Újra nekifutnak a Brexitnek a britek

Ismét a londoni alsóház elé kerül ma a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás, de a számos módosító indítvány és ellenindítvány miatt valószínűleg a késő este esedékes szavazás előtt röviddel válik csak egyértelművé, hogy pontosan miről is döntenek majd a képviselők. Az viszont gyakorlatilag biztos, hogy a parlament nem kedden mondja ki a végső szót a Brexit-megállapodásról.

Még ha marad is London az EU-ban, a bankok most már költözni fognak

Nem vonják vissza a több száz milliárd dollár áthelyezéséről és több ezer londoni munkahely elköltöztetéséről szóló terveiket a világ legnagyobb befektetési bankjai akkor sem, ha Nagy-Britannia végül az Európai Unió tagja marad - nyilatkozták vezető banki források a Financial Newsnak. A költöztetés volumene így is csak kis töredéke a pénzügyi szektor londoni méreteinek.

Fél a hard Brexittől a brit pénzügyminiszter

A brit pénzügyminiszter szerint hosszú távon is súlyos károkat okozna a brit gazdaságnak, ha Nagy-Britannia az EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból.

Kivonulhat az Airbus Nagy-Britanniából a Brexit miatt

Az Airbus vezérigazgatója szerint kérdésessé válhat a cég további jelenléte a brit gazdaságban, ha Nagy-Britannia az EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételeiről szóló megállapodás nélkül távozik az Európai Unióból.

Gyengülő forintra számít az Equilor

Az Equilor szakemberei az év elején erősödő, az év vége felé ismét gyengülő forintra, emelkedő Fed- és MNB-alapkamatra számítanak, hangzott el egy ma reggeli sajtóeseményen.

Brexit: elképesztő a fejetlenség, néhányan drasztikus vészmegoldást sürgetnek

Benyújtásra került a brit parlament elé Theresa May Brexit-tervéhez egy olyan indítvány, ami február 26-ig adna időt a kormányfőnek, hogy elfogadtasson egy kilépési megállapodást az országgyűléssel, ellenkező esetben a képviselők a kormányt megkerülve automatikusan szavaznának az 50. cikkely határidejének meghosszabbításáról. Az indítványnak meglehet a szükséges támogatója, vagyis úgy tűnik, a képviselők többsége nem akar megállapodás nélküli Brexitet, az viszont még mindig nem tiszta, hogy pontosan mit is akarnak. A Brexit-káosz tehát tovább folytatódik, az óra pedig ketyeg.

Barnier: egyre valószínűbb a Brexit-káosz

Minden korábbinál fontosabb most a felkészülés folytatása az Egyesült Királyság rendezetlen európai uniós kiválásának lehetőségére, a jelek szerint ugyanis ez az első számú forgatókönyv, még akkor is, ha a brit parlament alsóházának többsége ellenzi - hangsúlyozta Michel Barnier uniós Brexit-ügyi főtárgyaló szerdán Brüsszelben.

Az EU kimondta: nem ad sok időt a briteknek egy rendezett Brexitre

Legfeljebb az idei európai parlamenti (EP-) választások utáni alakuló ülés július 2-i dátumáig lehetne meghosszabbítható az Egyesült Királyság uniós kiválásának eredetileg márciusra tervezett határideje - mondta kedden Guy Verhofstadt, a képviselőtestület Brexit-ügyi főtárgyalója.

Áttörés a második Brexit-népszavazás ügyében?

A brit Munkáspárt vezetője, Jeremy Corbyn egy sor javaslatot nyújtott be a parlament elé szavazásra, amelyek célja, hogy megakadályozzák a megállapodás nélküli Brexitet. A lehetőségek között szerepel egy második népszavazás kiírása. Ez azért lehet kiemelkedő jelentőségű, mert mindeddig az ellenzéki pártvezér ódzkodott attól, hogy a nevét adja olyan kezdeményezésekhez, amelyek a EU-ból történő kilépésről szóló második referendumhoz vezetnek - írja a Bloomberg. A javaslatokról január 29-én szavazhat a brit parlament.

A Brexit után Új-Zélanddal készülnek szabadkereskedelemre a britek

A Brexit után Új-Zélanddal készülnek szabadkereskedelemre a britek

Nagy-Britannia olyan megállapodásokat írt alá kedden Új-Zélanddal, amelyek szavatolják a két ország közötti zökkenőmentes kereskedelem folytatását a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is. A megállapodások értelmében a Brexit után is fennmaradnak a hatályban lévő kereskedelem-serkentő megállapodások, amelyek lefedik az új-zélandi áruk exportját is Nagy-Britanniában. Az új-zélandi exportőrök nem járnak rosszabbul a Brexit azonnali utóhatásai következtében.

Teljes a patthelyzet: May nem akar hosszabbítást, sem új népszavazást

Teljes a patthelyzet: May nem akar hosszabbítást, sem új népszavazást

Theresa May brit miniszterelnök hétfőn közölte, hogy nem támogatja sem az újabb népszavazás kiírását a brit EU-tagságról, sem annak a március végi határidőnek a kiterjesztését, ameddig a jelenlegi törvény alapján Nagy-Britanniának ki kell lépnie az Európai Unióból.

Goldman: bent maradnak a britek, szárnyalhat a font

Szinte az összes fejlett devizát felülteljesítheti idén az angol font miután a múlt heti parlamenti szavazással csökkentek egy megállapodás nélküli Brexit esélyei - véli a Goldman Sachs. Az amerikai befektetési bank szerint újabb népszavazás jöhet, ami bent tartja majd a briteket az EU-ban.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.