csiki gergely

Az egyik legnagyobb magánegészségügyi üzlet háttere - Interjú az RMC alapítójával

A vevő azt mondta, hogy én is a deal része vagyok, ha nemet mondok, nincs deal - adott betekintést Csermely Gyula, a Rózsakert Medical Center alapító-igazgatója a Portfolio-nak adott interjújában a nemrégiben bejelentett MedLife-RMC tranzakció részleteiről. Az aktív szülész-nőgyógyász a további terjeszkedési tervekről, a tőzsdén jegyzett romániai társaság külföldi céljairól, a hálózatosodás fontosságáról is beszélt.

Egyedülálló központot indít a legaktívabb magyar magánegészségügyi csoport

Egyedülálló központot indít a legaktívabb magyar magánegészségügyi csoport

A hazai magánegészségügyi piac egyik legaktívabb társaságcsoportja, a Tritonlife (korábbi nevén MedAlliance) fejlődésének újabb, különleges lépését jelentette be hétfőn. Februárban a csoport legújabb tagjaként megalakult a Magyar Kézsebészeti Központ. Szabó Zsolt főorvos, a központ orvosigazgatója és egyik alapítója szerint ilyen vállalkozásra korábban még soha nem volt példa.

A kormány új kedvezménye, amivel milliókhoz jutnak anyák tízezrei

A családok védelméről szóló nemzeti konzultációban felvetett pontok mentén valósul meg a kormány legújabb családtámogatási akcióterve Orbán Viktor vasárnapi bejelentése szerint. A nőknek ígért, örökéletre szóló szja-mentességgel tízmilliókhoz jutnak az érintettek, azonban önmagában ennek a demográfiai hatását rendkívül nehéz megjósolni.

Mától új időszámítás jön a gyógyszereknél

Rendkívüli, más iparágak életében ritkán látott beavatkozás élesedett február 9-én a gyógyszeripar számára az egész Európai Unióban, két tagállam kivételével. Elérkezett a február 9-i nap, amikor életbe lépett a szerializációról szóló rendelet, amit az Európai Unió a hamis gyógyszerek elleni küzdelem érdekében vet be. Ennek köszönhetően a gyógyszerek végig ellenőrzött módon jutnak el a gyártóktól a betegekig. Az érem másik oldala, hogy Magyarországon a zárt ellátási rendszerben még nem fordult elő hamisított készítmény és a hazai szereplőkre plusz terhet hárít.

A káros szenvedély, amibe már majdnem egymillió ember halt bele Magyarországon

Évről-évre egy kisvárosnyi embert veszítünk el a dohányzás következtében, vagyis ez egy jelentős demográfiai probléma egy természetes fogyással sújtott ország számára. A legfrissebb számok szerint 1990 és 2017 között 882 ezer ember halt meg Magyarországon a dohányzással összefüggésben - mutatta be a dohányzás káros hatásait a Portfolio-nak adott interjújában Joó Tamás, a Semmelweis Egyetem egészségügyi közgazdásza. A szakemberrel arról is beszélgettünk, hogy milyen nemzetközi példák állhatnak a döntéshozók rendelkezésére a dohányzás elleni további harcban, melyek ezek közül a leghatékonyabb eszközök, mely rétegeket érinti leginkább a dohányzás és mi húzódik meg ezek mögött, és mit okoz az, hogy a vágott dohány kevesebb, mint felannyiba kerül mint a cigaretta.

Olyan interjú jelent meg, ami lerántja a leplet a magyar állami egészségügyről

Kevés információja van arról a kórházszövetségnek, hogy miért termelődik újra az intézmények adóssága - jelentette ki a Figyelőnek adott interjújában Svébis Mihály, a szervezet elnöke, aki arról is beszélt, hogy a szövetség két éve próbálkozott azzal, hogy az ügyeleti és a járóbeteg-ellátásnál határozzanak meg országosan egy plafont a kifizethető óradíjak nagyságára.

Nagy tervekkel állt elő a legnagyobb magyar magánkórház tulajdonosa

Országos magánegészségügyi rendszer létrehozásán dolgozik a TritonLife, bizonyos ellátási területeken hálózatokat építene, mely tavaly tavasszal zárta le a Róbert Magánkórház megvásárlását - árulta el a Portfolio-nak adott interjújában Haraszti Péter, a legnagyobb magánkórházat megvásárló társaság alapító-vezérigazgatója. A csoport szakmai és pénzügyi alternatívát kínál azoknak a magyar egészségügyi vállalkozásoknak, akik csatlakoznának a csoporthoz. Haraszti Péter úgy vélekedett, hogy a környező országokhoz képest a legnagyobb magyar magánpiaci szereplők is mikrovállalkozásoknak tűnnek, közben pedig megindult a konszolidáció valamilyen szinten. A szakember beszélt egy esetleges tőzsdei bevezetés esélyeiről, a munkaerőhiány okozta bérnyomásról, a jövőbeli árképzésről és a napokban bejelentett román Medlife és magyar Rózsakert Medical Center tranzakciójáról is.

Szép csendben óriásit kaszál a kormány az új csodafegyverével

Évente több száz milliárd forint. Ennyi többletbevételt generálhat az államkasszának a kormány új fegyvere a feketegazdaság elleni harcban, az online számlázás. A legutóbbi áfabevételi adatok alapján a Portfolio elsőként becsülte meg a 2018 júliusa óta élesben működő gazdaságfehérítő eszköz költségvetési hatását. Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára alátámasztotta lapunk következtetését: az általános forgalmi adóbevételek növekedése jelentősen meghaladja azt a mértéket, amit pusztán a makrogazdasági mutatók indokolnak. Ez tehát azt jelenti, hogy folytatódott a gazdaság fehéredése, részben az online számlázásnak köszönhetően.

A magyar gazdaságra is óriási veszélyek leselkednek 2019-ben

Eszkalálódó kereskedelmi háború, Donald Trump amerikai elnök "elszabadulása", amerikai kormányzati leállások, amerikai és német recesszió, politikai kockázatok, patthelyzet Németországban - többek között ezeket a negatív kockázatokat említették meg a Portfolio által megkérdezett közgazdászok a 2019-es évre. Bemutatjuk, mire érdemes felkészülni, hogy senkit ne érjen meglepetés jövőre.

Kilenc éve nem csinált ilyet a Dunaferr!

Kiugró árbevétel-növekedés, felrobbanó exportértékesítés, csökkenő személyi jellegű ráfordítások, kevesebb alkalmazott, kilenc év után újra pozitív eredmény, javuló tőkehelyzet - nem volt rossz éve az ISD Dunaferrnek 2017-ben a most közzétett éves beszámoló alapján. Az európai gazdasági konjunktúrát és acélipari trendeket látva azonban éppen ideje volt már, hogy a kedvező helyzet a dunaújvárosi vasműnél is lecsapódjon. Közben feltehetően a 2018-as év is hasonlóan sikeres lehetett és a társaságcsoport nagy álmokat szövöget.

Donald Trump sokkolhat mindenkit 2019-ben

Véget érő kereskedelmi háború, a protekcionista nyomás enyhülése, a több Európát támogató erők előretörése, magasabb kelet-európai növekedés, rendeződő olasz helyzet - csak néhány pozitív kockázat, amelyet a Portfolio által megkérdezett közgazdászok említettek a jövő évi gazdasági kitekintőjükben. Az sem kizárt, hogy az Egyesült Államok elnöke ismét megnyomja a költekező gombot.

Hamarosan bárki beszállhat az ígéretes európai egészségügyi startupokba

Milyen trendek láthatóak az európai egészségügyi startupoknál és azok finanszírozásában? Hol és miként tudnak bekapcsolódni a legnagyobb európai multicégek? Milyen eredményeket tud felmutatni a legnagyobb európai kezdeményezés, az EIT Health ezen a téren? Kurt Höllerrel, az EIT Health vállalkozásfejlesztési igazgatójával többek között ezekről beszélgettünk, valamint a szervezet legújabb terveiről. Ezek között szerepel egy közösségi finanszírozási platform létrehozása, egy térkép felrajzolása, ami segíthet összekötni az innovatív vállalkozásokat és a szakértőket, valamint az EU fejlesztési bankjainak aktívabb bevonása.

Magyarország felé is kacsintgat a legnagyobb román magánegészségügyi szolgáltató

Elérkezett az idő arra, hogy az országhatárainkon kívülre fókuszáljunk - jelentette ki a Portfolio-nak adott interjújában Románia legnagyobb magánegészségügyi szolgáltatójának, a tőzsdén jegyzett Medlife-nek az alapító-tulajdonosa, Mihai Marcu, aki konkrét régiós országokat is megnevezett. A szakember beszélt a román piac jellegzetességeiről, a szakemberhiányról, a bérek emelkedéséről is.

Digitális forradalom zajlik a kórházakban

Minden információ digitalizálódik az egészségügyben, így a kórházakban is, ezért elengedhetetlen, hogy az intézményekben rendelkezésre álljanak a legújabb egészségügyi monitorok - vallják az LG dél-koreai szakemberei. A vállalat az intézményekben jelenleg is zajló képalkotási forradalomban egyszerre több termékével kíván jelen lenni - tudtuk meg Jason Yoontól (Deputy Senior Manager, Medical Monitor, LG), valamint Dongmin Lee-től (Product Director Europe Hospitality Biz, LG), akik azt is elárulták, hogy a dél-koreai társaság miért van versenyelőnyben az orvosi display piacon.

Nagy bejelentésekre készül a magyar startupokat felkaroló kockatőke-kezelő

A műszaki egyetemmel megvalósított együttműködés tapasztalataiból kiindulva újabb intézményeken szeretne megjelenni a Hiventures a vállalkozóvá válás népszerűsítése érdekében a fiatalok körében - árulta el többek között a Portfolio-nak adott interjújában Kisgergely Kornél, aki mérleget vont a kockázati tőkealap-kezelő elmúlt 1,5 évéről is. A vezérigazgató reményei szerint hamarosan amerikai befektető jelenik meg az egyik portfóliótársaságukban, és egy másik céggel nemzetközi tőkekört terveznek. Arról is beszélt, hogy miért fontosak az olyan startup-díjak, amelyeket a Hiventures is kiosztott, legutóbb csütörtökön.

Lázár Vilmos elárulta: a CBA nagy dobásra készül Magyarországon

"Nem álmokat kergetünk, hanem reálisan gondolkodunk. Azokban a szegmensekben kell versenyeznünk, ahol sikeresek lehetünk" - mondta a Portfolio-nak adott interjújában Lázár Vilmos, a CBA elnöke, aki szembenézett azzal, hogy a diszkontok megerősödése új helyzetet teremtett a magyar piacon is. A következő időszakban jó pár helyen fejlesztenek, például az online kereskedelemben igyekeznek nagyobb piaci szeletet kihasítani, és megújítják a CBA saját márkáját is.

Új területre lép be az LG - Nagy tervei vannak Magyarországgal is

Vadonatúj szektorba, az egészségügyi monitorok piacára lép be az LG és a régiós országok közül elsőként Magyarországon vezeti be legújabb termékeit - tudta meg a Portfolio Darren Jangtól, a dél-koreai társaság IT termékekért felelős regionális vezetőjétől. A szakemberrel készült interjúban beszélgetünk a digitalizáció fontosságáról, az LG régiós terveiről, valamint az egészségügy területén folyamatban lévő projektjeikről.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.