Összegyűlt a pénz, be akarok szállni a metaverzumba! Mibe fektessek?

Összegyűlt a pénz, be akarok szállni a metaverzumba! Mibe fektessek?

Egyre nagyobb a felhajtás a metaverzum körül, a platformokat fejlesztő és üzemeltető cégektől kezdve a virtuális világokban termékeket és szolgáltatásokat eladni akaró cégeken át a felhasználókig sokan akarnak pénzt keresni rajta, akkor mi miért ne tennénk? Több lehetőségünk is van erre, megvehetjük a metaverzumok fejlesztésével, működtetésével, tartalommal való kiszolgálásával foglalkozó cégek részvényeit, de ezekbe fektető alapokat is vásárolhatunk, vagy a virtuális világok mögötti tokenekbe is fektethetünk, és a különböző platformokon kínált ingatlanokat is megvásárolhatjuk. Utóbbiakkal azért érdemes óvatosnak lenni, a tokenek és a virtuális földek piacát sokszor nem könnyű megkülönböztetni a piramisjátékoktól (mert sokszor nincs is különbség). A metaverzum kétségtelenül a következő évek nagy témája, de ami most van, az a vadnyugat, ezért ha be akarunk szállni, akkor a hagyományos befektetésekhez hasonlóan az NFT-k, virtuális földek vagy kriptoeszközök piacán is érdemes diverzifikálni. Cikksorozatunk első részében igyekeztünk elmagyarázni, mi is az a metaverzum, a második részben a már létező világokat mutattuk be, a harmadikban a platformok mögötti tokenekről írtunk, a mostani részben pedig a különböző befektetési lehetőségekről írunk. Mutatjuk az étlapot!

Metaverzumok harca a győzelemért – Itt is csupán egy maradhat?

Metaverzumok harca a győzelemért – Itt is csupán egy maradhat?

Csukjuk be egy pillanatra a szemünket, és képzeljük el a metaverzumot! Egy olyan virtuális világot látunk, ahol… Ne is folytassuk. EGY világot látunk, pedig nem egy van, vagy lesz belőle, hanem számtalan, és ezek közül a nagyobbak valószínűleg nem is fognak kapcsolódni egymáshoz. Hogy miért? Aki látott már iPhone-töltőt, az tudja, kizárt, hogy az Apple – ha egyszer kedve lesz metaverzumot fejleszteni – másokkal közösködjön, de egy Facebook-Google együttműködés is nagyon nehezen képzelhető el, egy kínai-amerikai bigtech kooperáció pedig soha nem látott magas odds-szal menne a fogadóirodáknál. Az üzleti logika azt diktálja, hogy a nagy tech cégek külön-külön fejlesszenek virtuális platformokat, ennek pedig akár a felhasználók is lehetnek a nyertesei, a verseny jobb digitális világokat, gördülékenyebb felhasználói élményt eredményezhet, cserébe nem lesz átjárhatóság a világok között. Vagy mégis? Sokan fejlesztenek decentralizált, interoperábilis világokat, léteznek is már ilyenek, ha elérik a kritikus felhasználói tömeget, akkor nehéz lesz őket megállítani. A metaverzum(ok)ról szóló cikksorozatunk első részében arról írtunk, mi is az a metaverzum, a második részben most azt foglaljuk össze, milyen metaverzum-szerű platformok léteznek.

Technológiai forradalom jön, a metaverzum hamarosan több milliárd embert szippanthat magába

Technológiai forradalom jön, a metaverzum hamarosan több milliárd embert szippanthat magába

Reggelente a munkába tartó emberek a mobiltelefonjaikba feledkezve chatelnek, dolgoznak, videókat néznek vagy zenét hallgatnak, nap közben sokan monitorok előtt ülve az online térben végzik a munkájukat, világszerte több százmillióan a szabadidejüket is képernyők előtt vagy VR-szemüvegekkel a fejükön töltik mondjuk videójátékokkal, a tizenévesek pedig naponta órákat töltenek a Minecraftban, a Sandboxban és a társaikban, nem a Moszkván, az óra alatt, hanem mondjuk a Robloxban találkoznak egymással. Valójában már most is az életünk egyre nagyobb részét a digitális térben éljük, csak egyelőre többnyire webkettes felületeken, eszközökkel. Ebben hozhatnak forradalmi változást a metaverzumok, olyan digitális platformok, amelyeknek az alapjait még csak most rakják le, de ahol néhány éven belül több százmillió vagy akár milliárd ember kommunikálhat egymással, szórakozhat, dolgozhat, ügyeket intézhet. A győztes mindent visz szlogennel a világ legnagyobb vállalatai versenyeznek azért, hogy ők nyújtsanak elsőként olyan vonzó digitális környezetet vásárlóiknak, felhasználóiknak, ügyfeleiknek, amivel még inkább magukhoz láncolhatják őket. Cikksorozatunkban bemutatjuk, mi az a metaverzum, milyen metaverzumok léteznek már, milyen hagyományos, AR- és VR- készülékekkel csatlakozhatunk a különböző platformokhoz, milyen kriptoeszközök állnak az egyes platformok mögött, és hogy befektetőként hogyan lehet profitálni a metaverzumból.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.