deutsche telekom

Nagyon jól megy a Magyar Telekom anyacégének

Nagyon jól megy a Magyar Telekom anyacégének

A Magyar Telekom anyacége, a Deutsche Telekom az elemzői várakozásokat meghaladó negyedéves bevételről és EBITDA-ról számolt be, az erős eredmény az amerikai egység, a T-Mobile US, valamint az európai üzletág növekedésének köszönhető. A menedzsment az izmos első negyedév után megemelte az egész évre vonatkozó előrejelzését.

Régen volt annyi izgalom a Magyar Telekomnál, mint ma

Régen volt annyi izgalom a Magyar Telekomnál, mint ma

Közgyűlést tartott ma a Magyar Telekom, ami az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem a világ legizgalmasabb eseménye, de a mai különbözött a korábbiaktól: a vállalat egyik legmeghatározóbb kisebbségi tulajdonosa, a HOLD Alapkezelő többek között arra szerette volna rávenni a cég vezetését, hogy az igazgatóság javaslatában szereplőnél fizessen több osztalékot, tegyen le az asztalra új osztalékpolitikát, új javadalmazási politikát, de új igazgatósági tagot is javasol az alapkezelő. Végül a közgyűlés a kisrészvényesek minden javaslatát elutasította. A Portfolio a közgyűlésről élőben tudósított.

A Hold Alapkezelő nyilvános levele a Magyar Telekom menedzsmentjének

A Hold Alapkezelő nyilvános levele a Magyar Telekom menedzsmentjének

A Hold Alapkezelő a részvényesi érdekérvényesítés érdekében újra nyilvános levelet küldött a Magyar Telekom menedzsmentje számára, amelyben többek között arra szeretnének választ kapni, hogy kellőképpen vannak-e ösztönözve a vezetők a társaság részvényesi értékének növelésére, illetve annak az árfolyamban való tükröződésére. A levelet az alábbiakban változtatás nélkül közöljük.

Itt a Magyar Telekom anyacégének a nagy dobása, 18 milliárd eurós tranzakció jöhet

Itt a Magyar Telekom anyacégének a nagy dobása, 18 milliárd eurós tranzakció jöhet

Bennfentesek szerint a Deutsche Telekom elindította azt a tranzakciót, aminek a keretében a hálózati infrastruktúráját értékesíti. Az ajánlatokat a következő két hétben fogadják el, mondta három, az ügyet ismerő személy csütörtökön a Reutersnek. A Goldman Sachs a német vállalat tanácsadója a rádiótorony-üzletág eladásában, amelynek becsült értéke akár 18 milliárd euró is lehet.

Gigafúzió jöhet az európai távközlésben - Mi köze van ennek a Magyar Telekomhoz?

Gigafúzió jöhet az európai távközlésben - Mi köze van ennek a Magyar Telekomhoz?

A Deutsche Telekom már régóta keresi annak a lehetőségét, hogy - iparági trendeknek megfelelően - leválassza, esetleg értékesítse hálózati infrastruktúrájának egy részét, itt leginkább az adótornyokról van szó. Most úgy tűnik, hogy a német vállalat tényleg komolyan gondolja az esetleges tranzakciót, a Bloomberg értesülései szerint a Vodafone vagy az Orange lehet az a vállalat, amellyel a DT együttműködne. Bár egyelőre semmi sem utal arra, hogy a Magyar Telekom infrastruktúrájával kapcsolatban hasonló tranzakcióra kerülne sor, de ha az anyacég lép, nyilván a leányvállalatoknál is könnyebb lesz leválasztani az infrastruktúra egyes részeit, ezzel pedig láthatóvá tenni a bennük rejlő értéket, csökkenteni/megosztani a működési költségeket, valamint forrást bevonni a későbbi beruházásokhoz, fejlesztésekhez.

Csepp a tengerben - Nem tűnik logikusnak ennyiért veszélyeztetni a Telekom megítélését

Csepp a tengerben - Nem tűnik logikusnak ennyiért veszélyeztetni a Telekom megítélését

A HOLD Alapkezelő a részvényesi érdekérvényesítés egy Magyarországon korántsem szokványos formáját választotta, amikor múlt héten egy Magyar Telekomnak címzett nyilvános levelet tett közzé. A levélben, amely a Portfolio-n is megjelent, javaslatot tesznek arra, hogy a Magyar Telekom dolgozzon ki egy új, reális középtávú osztalékpolitikát, a tulajdonosi kifizetésre pedig részletes javaslattal álltak elő. Móricz Dániellel, az alapkezelő befektetési igazgatójával és Cser Tamással, az alapkezelő vezető részvényportfólió-kezelőjével beszélgettünk a múlt héten megjelent levélről, a javaslataikról és arról is, milyen válaszreakcióra számítanak a Magyar Telekom menedzsmentjétől.

Megnyitja kapuit a programozóiskola: ingyenes képzés indul

Megnyitja kapuit a programozóiskola: ingyenes képzés indul

2022-ben a tavalyi piaci előrejelzések alapján várhatóan tovább növekszik majd a szakemberhiány a hazai informatikai szektorban, amely csak a felsőoktatásban és a felnőttképzésben működő oktatási intézmények, a munkaerőpiac és az állam hatékony együttműködése révén mérséklődhet hosszabb távon. Magyarország digitális versenyképességének növelésében a 2020 óta zajló, államilag támogatott informatikusképzés mellett egyre jelentősebb szerep jut a munkáltatók és az oktatási intézmények által közösen indított intenzív és gyakorlatorientált képzéseknek is.

Orbán Viktor: a Deutsche  Telekom továbbra is stratégiai partner

Orbán Viktor: a Deutsche Telekom továbbra is stratégiai partner

Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Karmelita kolostorban fogadta Timotheus Höttgest, a Deutsche Telekom vezérigazgatóját, akivel Magyarország digitális fejlesztésének kihívásait, illetve az e téren elért közös eredményeket tekintették át - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

Eladják a Magyar Telekom testvércégét

Eladják a Magyar Telekom testvércégét

A Magyar Telekom anyavállalata, a Deutsche Telekom eladja holland leányvállalatát, írja a Bloomberg. Ez lesz idén az egyik legnagyobb tranzakció az európai távközlésben.

Melyik részvények húzzák magukkal az erős német részvénypiacot?

Melyik részvények húzzák magukkal az erős német részvénypiacot?

Továbbra is nagyon dübörög a német részvénypiac. A válságból való kijutást továbbra is árazzák a befektetők, és egyelőre úgy tűnik, hogy az idei választás eredménye - amely a hatalomváltás szempontjából akár még történelmi is lehet - egyelőre nem aggasztja a piaci szereplőket. A legnagyobb kapitalizációjú részvények között szétnézve azonban azt látjuk, hogy jelentős differenciálódás zajlik közöttük, és nagyon nem mindegy, hogy melyiket vesszük bele a portfoliónkba. A technikai elemzés segítségével megnéztük a DAX komponensek között azokat, amelyek a legígéretesebbnek tűnnek.

Elfogytak az érvek az alacsony Magyar Telekom osztalék mellett

Elfogytak az érvek az alacsony Magyar Telekom osztalék mellett

Az elmúlt években a Magyar Telekom a valós készpénztermelő képességéhez képest jóval szerényebb osztalék-kifizetést valósított meg. Akár 1, 3, 5 vagy 10 éves távon nézzük, a nagy papírok közül a BUX leggyengébben teljesítő papírja a Telekom. Az alulteljesítésnek azonban nincs köze a vállalat gazdasági teljesítményéhez, a Magyar Telekom menedzsmentje egészen kiváló munkát végzett az elmúlt években, így a cég fundamentumai évről évre javultak. Egyetlen dolog nem javul, és ez a részvény árfolyama. Ennek oka pedig a fájóan hiányzó transzparens osztalékpolitika, egy olyan osztalékpolitika, amely biztosítja az optimális tőkeszerkezet fenntartását.

Eladhatják a Magyar Telekom testvércégét

Eladhatják a Magyar Telekom testvércégét

A Deutsche Telekom tárgyalásokat folytat a holland leányvállalata, a T-Mobile Netherlands eladásáról, tudta meg egy holland lap, a Financieele Dagblad.

Közös 5G-hálózatot fejleszt a Nokia és a Deutsche Telekom, Magyarország az elsők között kapja meg

Közös 5G-hálózatot fejleszt a Nokia és a Deutsche Telekom, Magyarország az elsők között kapja meg

A Nokia és a Deutsche Telekom ma jelentette be, hogy kibővítik az eddigi stratégiai együttműködésüket és 5G-re alkalmas IP hálózatot fejlesztenek közösen. Ez azt jelenti, hogy a Deutsche Telekom a Nokia platformját választotta ki arra, hogy jelentősen bővítse a router hálózatának kapacitásait. A fejlesztések Görögországban már elkezdődtek, míg Magyarországon a kiépítés kezdete az idei utolsó negyedévben várható, amelynek keretében leváltásra és modernizálásra kerül a meglévő IP hálózat.

A koronavírus miatt lassabban terjed az 5G, de Magyarország jól áll

A koronavírus miatt lassabban terjed az 5G, de Magyarország jól áll

Az EU tervei szerint 2020 végéig minden tagállamban el kellett volna indulnia az 5G szolgáltatásnak, eddig azonban ez csak 17 országban történt meg, köztük Magyarországon. Az 5G kiberbiztonságára vonatkozó uniós javaslatcsomag elfogadását ugyan lassítja a COVID-19 világjárvány, de több tagállam már fontos szabályokat léptetett életbe, többek között a hálózati beszállítók kockázati minősítésére vonatkozóan, áll az Ericsson elemzésében.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.