Magyar kézbe került a híres katonai repülőgépgyár – Nézzük, milyen gépek készülnek az új üzemben!

Magyar kézbe került a híres katonai repülőgépgyár – Nézzük, milyen gépek készülnek az új üzemben!

A múlt héten magyar befektetők többségi tulajdonába került az Aero Vodochody, a legnagyobb cseh repülőgépgyártó vállalat. A nagymúltú cég a Vasfüggöny leomlása előtt élte legszebb napjait, amikor több ezer kiképzőgépet gyártottak a keleti blokk országainak, de még vadászgépek is százával „gurultak ki” a cseh vállalat üzemeiből. Az új tulajdonosok vélhetően a modern vadászgépek pilótáinak kiképzésére specializálódott L-39NG sugárhajtású kiképzőgépektől várják a vállalat értékesítési számainak felfutását, de hamarosan valószínűleg sor kerül majd könnyű csapásmérő repülőgépek gyártására is az Aeronál. Az akvizíció egyébként beleillik a kormány abbéli stratégiájába is, hogy modern repülőgép-ipari ökoszisztémát alakítsanak ki Magyarország vonzáskörzetében.

Brazil zászló alakzat - tombol a szamba a részvénypiacon

Brazil zászló alakzat - tombol a szamba a részvénypiacon

Brazília a koronavírus válság egyik nagy vesztese volt, mind társadalmi, mind tőzsdei értelemben. A dél-amerikai országban volt a világon a harmadik legtöbb fertőzés és a második legtöbb haláleset a COVID-19 miatt. A borzasztó számokat Brazília mérete sem igazolja, hiszen népességarányosan a tizedik legrosszabb adattal rendelkezik a szamba hazája (ugyanezen szomorú listán volt sokáig első és még most is második hazánk). A vírus hatásai a részvénypiacokat sem kímélték. Az országgal kapcsolatban leginkább figyelt index, a Bovespa tavaly év elején szinte még a 120 000 pontot is megérintette, de február végén és márciusban néhány hét leforgása alatt majdnem az értékének a felét is elveszítette. Azóta itt is megtörtént a gyors visszakapaszkodás, de a nagy zuhanás miatt a brazil piac sokáig lemaradónak számított. A mostani helyzete azonban a technikai elemzés szempontjából minden egyéb probléma ellenére ígéretesnek tűnik.

Kútba esett a közös terv, egymásra mutogat a Boeing és az Embraer

Kútba esett a közös terv, egymásra mutogat a Boeing és az Embraer

Nem jön létre az amerikai Boeing és a brazil Embraer kereskedelmi repülőgépek gyártására szakosodott részlegéből a korábban bejelentett vegyesvállalat, mert az amerikai fél egyoldalúan felmondta az előszerződést. A brazilok szerint a Boeing soha nem is akarta igazán az üzletet megkötni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.