Fizet-e az ügyfél? Nem is hinnénk, mennyi mindenen múlik

Fizet-e az ügyfél? Nem is hinnénk, mennyi mindenen múlik

„Credit management Magyarországon: az optimális gyakorlat felé” címmel került megrendezésre mai Business and Finance 2019 Summit konferenciánk egyik délutáni szekciója, amelyben öt előadó beszélt a credit management és a kintlévőségkezelés aktualitásairól.

Nem kell pánikba esni: nem most jön a világvége

Túlgondolják a befektetők a globális gazdaságra leselkedő kockázatok súlyát, a Citi közgazdászai többnyire úgy gondolják, hogy megállapodások születnek majd minden potenciális gyújtópontban, legyen szó akár a Brexitről, akár az olasz-brüsszeli költségvetési csörtéről, akár a kínai-amerikai kereskedelmi vitáról. A gazdasági növekedés lassulhat globálisan, recesszió miatt viszont nem kell aggódni - hangzott el mindez a Citigroup londoni konferenciáján.

További ingatlanfejlesztések jelenhetnek meg a hazai piacon

A Colliers International EMEA ipari és logisztikai központokról szóló jelentése szerint az erős bérlői bizalomnak köszönhetően az ipari és raktáringatlanok iránti kereslet az EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) piacok 50 százalékában nőtt, szemben a 2017-es 35 százalékkal. Mindez az egész gazdaságban jelenlévő olyan kihívások ellenére, mint a protekcionizmustól való félelem, illetve az amerikai és az uniós kereskedelmi partnerek közötti kereskedelmi feszültségek. A növekedés Magyarországot sem kerüli el.

Lelepleztük a Morgan Stanley titkát: végre elmondták, mit csinálnak Budapesten

Jelentős szerepet játszik Budapest a világ egyik legnagyobb pénzügyi szolgáltatójának, a Morgan Stanleynek az életében, hiszen számos kulcsfontosságú technológia és IT-rendszer fejlesztésében és üzemeltetésében vesznek részt a hazai szakemberek. Stephen Mavin, a pénzintézet EMEA-régióért felelős informatikai vezetője elárulta nekünk, hogy Budapestet a kifejezetten erős mérnöki és tudományos fókusz, a magasan képzett munkaerő, valamint a kedvező ingatlanpiaci környezet teszi ideális helyszínné a cég számára. Beszélt olyan technológiák várható hatásairól is, mint a blockchain vagy a mesterséges intelligencia.

Magyarország lakáspiaca állva hagyja a világot

A piaci szereplők egyéni élethelyzete szerint változik, hogy a lakásárak emelkedését pozitív vagy negatív folyamatként értelmezhetjük, az azonban biztos, hogy a lakások drágulásában Magyarország a régió országaival - illetve további feltörekvő országokkal - együtt jelentősen elhúzott a világ többi részétől. Hogy ez pontosan mekkora különbségeket jelent, részletesebben is kiderül a J.P. Morgan által készített elemzésből.

Magyarország égeti a leggyorsabban a devizatartalékát

A tágabban vett régióban 2013 óta Magyarország devizatartaléka csökkent a legnagyobb mértékben - olvasható a JP Morgan szerdán megjelent elemzésében. Persze a folyamat nem feltétlenül káros, hiszen erre az időszakra esett a devizahitelek forintosítása és az adósságon belül a deviza arány csökkentése is.

A legjobb alapok 20 százalék felett hoztak

Véget ért a harmadik negyedév is, a tíz legjobban teljesítő Magyarországon kezelt alappal bőven 20 százalék fölött kereshettünk eddig idén, persze cserébe kiemelkedő kockázatot is kellett vállalnunk.

Három kockázati tényezőt lát jövőre a Moody's

Az Európai Központi Bank monetáris stimulusának kiterjesztése, az EU-tagságról szóló brit népszavazás és a Közel-Kelet instabilitásából eredő geopolitikai feszültségek lesznek várhatóan azok a tényezők, amelyek a leginkább befolyásolják majd az EMEA régió magas hozamú kötvénykibocsátásait 2016-ban - írja legfrissebb jelentésében a Moody's.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.