Hatalmas felfedezés menthetné meg Európát az orosz gáztól

Hatalmas felfedezés menthetné meg Európát az orosz gáztól

Az olasz Eni és a francia TotalEnergies közös konzorciuma újabb földgázmezőt talált Ciprusnál. Ez tovább növeli Európa reményeit az orosz gázról való maradéktalan leválással kapcsolatban – írta meg a Reuters.

Az orosz olajról lemondott Európa, helyette jön Venezuelából

Az orosz olajról lemondott Európa, helyette jön Venezuelából

Két év után először érkezik olajszállítmány Venezuelából Európába – írja a Reuters. Az olasz Eni és a spanyol Repsol is elindítja a szállításokat, az elszegényedett ország pedig így törleszti több milliárd dolláros adósságát.

Vészesen fogynak a nagy olajtársaságok készletei, ebből még baj lehet

Vészesen fogynak a nagy olajtársaságok készletei, ebből még baj lehet

A koronavírus-járvány és a korábbi évek alacsony olajárainak egyik következménye, hogy a nagy olajtársaságok bizonyított készletei alaposan megcsappantak, mivel csökken a beruházások mértéke és a jelenlegi felfedezések sem hozták meg a várt eredményeket. A jelenlegi becslések alapján már csak kevesebb mint 15 évre elegendőek a források, pedig ebből kellene finanszírozni a meglehetősen költséges energiaátmenetet.

Megérkezett a forgószél a tőzsdékre, újra az érték a menő

Megérkezett a forgószél a tőzsdékre, újra az érték a menő

Ahogyan a tengerentúlon, úgy Európában is néhány klasszikus, kevésbé növekedésorientált szektor vezeti az emelkedést. Ezek egy jó része az energia, valamint a pénzügyi vállalatok közül kerül ki. A technikai elemzés segítségével megnéztük, hogy melyek a nagy kapitalizációjú papírok közül azok, amelyeknél érdekes vételi lehetőségeket mutatnak a grafikonok.

Ezekkel a módszerekkel csökkentik adóterheiket a nagy olajtársaságok

Ezekkel a módszerekkel csökkentik adóterheiket a nagy olajtársaságok

A Bermuda szigetcsoportot és a Bahamákat jellemzően nem az olaj- és gázipari tevékenységükkel szokták azonosítani a legtöbben, ehhez képest az itt bejegyzett leányvállalatok mégis igen komoly profitot termelnek több olajtársaságnak is, mint amilyen a Shell vagy a Chevron. Népszerű adóparadicsom még a Csatorna-szigetek, Svájc és Írország is. A nagy olajtársaságok többféle módon, és igen kreatívan próbálják meg csökkenteni adóterheiket, derül ki a Reuters által kiadott friss olajipari elemzésből.

Gyökeres átalakulás előtt áll az olajipar, elkezdődött a menekülés a zöld energiába

Gyökeres átalakulás előtt áll az olajipar, elkezdődött a menekülés a zöld energiába

Sokak számára feltűnhetett, hogy az idei év nagy vesztesei az olajtársaságok eddig, hiszen az olajár csökkenése miatt hatalmas árbevétel kieséseik voltak, és ez mély nyomott hagyott a részvényárfolyamokon is. Ez azonban csak a jéghegy csúcsa, hiszen hatalmas átalakulások zajlanak az iparágban, a cégek igyekeznek megszabadulni a felesleges költségektől, hogy mindinkább a megújuló energiákba fektessenek bele. A koronavírus-járvány és a csökkenő olajárak pedig csak felgyorsították ezt a folyamatot, és lassan már egymást tapossák a vállalatok, hogy előrejussanak a nagy megújulási folyamatban.

Történetének egyik legnagyobb átalakítására készül a Shell

Történetének egyik legnagyobb átalakítására készül a Shell

A Shell nagyon komoly vállalati átalakításokra készül, és a nagyívű projekt keretében a megújuló energiák, illetve a villamosenergia-piac felé mozdulna el. Ezzel párhuzamosan a kutatás-termelés üzletágának kiadásait legalább harmadával csökkentené a működési és beruházási költségek lefaragásával.

Példátlan üzletet kötött az OMV

Példátlan üzletet kötött az OMV

Az osztrák OMV az olasz Enivel közösen 5,8 milliárd dollárért együttesen 35 százalékos részesedést szerez az abu dzabi állami olajtársaság, az ADNOC finomítói üzletágában. A három érintett társaság abban is megállapodott, hogy egyenlő részesedés mellett közös kereskedelmi vállalkozást alapítanak.

Alátehet Magyarországnak a horvát-olasz gázvezetékterv

Alátehet Magyarországnak a horvát-olasz gázvezetékterv

Olaszország és Horvátország egy olyan, az Észak-Adriát átszelő gázvezeték megvalósítását mérlegeli, amely kétirányú szállításokat is lehetővé tenne a két ország között. A terv kapcsán egyelőre kevés konkrétum látott napvilágot, azonban vélhetően nem javítja a magyar szempontból fontos krk-i LNG-terminál megvalósításának esélyeit. Így egy héten belül, a román parlament döntését követően újabb kedvezőtlen hír látott napvilágot a magyar gázellátás jövőjét illetően.

Ütik az olaj- és szállítmányozási cégeket, esnek a japán autógyártók

Általánosságban esnek ma a világ tőzsdéi, Trump győzelme azonban átrendezte az egyes szektorokat, emelkedik ma az egészségügyi cégek, és egyes nyersanyagkapcsolt vállalatok árfolyama, esik viszont az olajcégek, a japán exportcégek, a szállítmányozási vállalatok és az alternatív energia cégek árfolyama.

A megújulók felé fordul az olasz állami olajmamut

Eddig nem sokat foglalkozott a megújuló energiákkal az olasz olajcég, az Eni, most azonban fordult a kocka, Olaszországban, Pakisztánban és Egyiptomban terveznek megújuló energia beruházásokat - írja a Reuters.

Nagy verseny indulhat az Eni lakossági üzletágáért

Három nagy európai közműcég szállhat versenybe magántőke alapok mellett az Eni kiskereskedelmi üzletágáért - írja a Reuters. Az olasz energetikai cég azért akarja eladni lakossági gáz és energia üzletágát, mert a befolyó pénzből akarja csökkenteni adósságát, és a jövőben inkább az olaj és gázkitermelésre fókuszálna.

Szlovén és magyar benzinkutakat vesz a Mol

Megveheti a Mol az Eni szlovén és magyar üzemanyag-kereskedelmét végző leányvállalatait, az Európai Bizottság jóváhagyta a tranzakciót.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.