financial times

Összecsap az EU és az USA?

Az Egyesült Államok óva intette az Európai Uniót Kína piacgazdasággá nyilvánításától, azzal az érvvel, hogy e jogállás megadása hátráltatná a fellépést az amerikai és az európai piacot méltánytalanul olcsó árukkal elöntő kínai vállalatokkal szemben - írta a keddi Financial Times.

FT: kitaszítottból hirtelen példaképpé vált Orbán

Az eddig kiközösített magyar miniszterelnökből hirtelen példakép vált Európában, ami jól mutatja az unió megváltozott hozzáállását a menekültválsághoz - írja a Financial Times. Orbán Viktor mostanra egymaga "megszabadította" Magyarországot a migránsoktól és ez alatt még a hatalmát is megerősítette, miközben sok korábbi nyugati kritikusa is arra kényszerült, hogy az ő eszközeihez nyúljon a migrációs válság kezelése során.

Európa legjobbjai között a Corvinus Egyetem

A Financial Times 2015-ben is összeállította Európa legjobb üzleti iskoláit tartalmazó rangsorát, amelynek a 79. helyére a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara került fel, vagyis az intézmény megőrizte tavalyi pozícióját.

Kivételes helyzetben lehet jövőre Magyarország

A 2016-os év mindenképpen kedvezőbb lehet a feltörekvő országok számára az ideinél, de nagy ünneplésre nincs okuk - írja friss cikkében a Financial Times. A Goldman Sachs elemzői szerint például Magyarország növekedése kifejezetten erős lehet más országokéval összehasonlítva.

FT: decemberben emelhet a Fed

A Financial Times felmérése szerint az elemzők közel kétharmada arra számít, hogy a Fed még idén év vége előtt kamatot emel annak ellenére is, hogy a jegybanki inflációs cél elérése továbbra is kétséges marad. A határidős piacokon eközben már inkább jövő évre várják a szigorítást, ám több szakértő szerint erre decemberben lesz utoljára esélye az amerikai jegybanknak - írja az FT.

Már külföldön is a magyar lakásárakról írnak

A Financial Times is felfedezte a fellendülő budapesti ingatlanpiacot. Hosszú, pozitív hangvételű beszámolóban foglalkozik a fővárosi lakáspiac aktuális trendjeivel, annak magyarázatával, helyi szakértőket megszólaltatva.

Európa legkomolyabb problémáin segíthet a menekülthullám

Rövid távon óriási megpróbáltatást jelent az európai kormányok számára a beérkező többszázezer menekült ellátása és elszállásolása, miközben a populisták még azzal is ijesztgetnek, hogy a migránsok negatív hatással lehetnek a helyi munkaerőpiacra. Sok közgazdász azonban úgy látja, a rövid távú nehézségeknél nagyobb előnyt jelentenek hosszú távon az újonnan érkezők, hiszen a kontinens legnagyobb problémáin, a lassú növekedésen és az elöregedésen is segíteni tudnak - írja a Financial Times.

A függetlenségről szavaz vasárnap Katalónia

Vasárnap Katalóniában regionális parlamenti választásokat tartanak, ahol most először a legnagyobb függetlenséget követelő pártok egy közös listát indítottak. Ígéretet tettek rá, amennyiben sikerül többséget szerezniük a barcelonai parlamentben, másfél éven belül egy Spanyolországtól független államot csinálnak az egyelőre csak autonóm közösségként működő Katalóniából - írja a Financial Times.

Tizenkét ország pénzcsapját zárhatja el a Bizottság, a miénket is

Kritikus hangvételű jelentés látott kedden napvilágot, amelyben az Európai Számvevőszék azt írja: év elején 12 olyan uniós tagország - köztük Magyarország - volt, amely nem felelt meg az előírt uniós követelményeknek a közlekedés- és energia-infrastruktúrával kapcsolatos közbeszerzések terén. Az uniós könyvvizsgálók azt javasolták a Bizottságnak, hogy hatáskörét kihasználva következetesen függessze fel a források kifizetését a tagországok számára, amíg nem orvosolják a hiányosságokat - írja a Financial Times.

Csodájára járnak Magyarország ellenállóképességének

Magyarország kifejezetten ellenálló lehet a külső sokkoknak, ezért a Fed közelgő kamatemelésétől sem kell tartania - derül ki a Financial Times (FT) szerdai körképéből. A lap kiemelten foglalkozik a magyar helyzettel, az elemzők szerint ha az amerikai kamatemelés közvetlen hatásait meg is ússzuk, közvetetten a megnövekedő piaci volatilitás nekünk is kellemetlen lehet.

Mi ez a felfordulás a feltörekvő piacokon?

Az utóbbi napok eseményei után egyre több szakértőben érlelődik a gyanú, hogy a feltörekvő országokban kezd kialakulni a következő válság, mely a világgazdaságra is negatív hatással lehet. A Financial Times azt próbálta megválaszolni, miért ez az országcsoport került a figyelem középpontjába, és mi várható az év második felében.

Eladták az Economistot

Több mint 50 év után a Pearson kiszáll a hírszolgáltatásból, az FT után az Economistban meglévő részesedésétől is megválik.

176 milliárdot ér az Economist fele

Közel 176 milliárd forintnak megfelelő összegért adja el a Pearson az Economistban meglévő részesedését.

Ez így nem mehet tovább - Kifakadt a Financial Times a bankokra

A már közzétett gyorsjelentések alapján egyértelműen javult az első félévben Európa befektetési bankjainak teljesítménye, ez azonban a kedvező piaci környezetnek, és nem egy jól kiforrott, hosszú távon is ígéretes üzleti modellnek köszönhető - hívja fel a figyelmet a Financial Times. A cikk szerint a mai üzleti stratégiák inkább egy "miben vagyunk jók" típusú listának tekinthetők, helyettük inkább hosszú távon is koherens célokra lenne szükség. E téren van mit tanulni az egyik svájci nagybanktól.

Megvan, ki lesz a Financial Times új tulaja, nem a németek azok

A brit Pearson kiadó arról döntött, hogy eladja a Financial Times című napilapját egy globális, digitális hírügynökségnek - állítja egy az ügyletre rálátó forrás a Reutersnek. A német Spiegel hírportál először azt közölte, hogy a német Axel Springer lapkiadó veheti meg a brit lapot, ám később a Pearson bejelentette, hogy a japán Nikkei médiacég ajánlatát fogadta el.

Növekvő munkanélküliség fenyegeti a feltörekvő piaci országokat

A feltörekvő piaci országokban az elmúlt hat évben folyamatosan csökkenő munkanélküliség az idei első negyedévben jelentős fordulatot vett, a látványos visszaesés ráadásul annak ellenére történt, hogy a fejlett világban tovább mérséklődött az állástalanok aránya - hívja fel a figyelmet a Financial Times.

A közép- és kelet-európai országoknak fájna leginkább a görög kilépés

Bár az eurózónás periféria országok kötvényhozamai is szemmel láthatóan emelkedtek, amióta a görög kilépés egyre közelebbinek tűnik, a földrajzilag közelebb elhelyezkedő közép- és kelet-európai országok - köztük Magyaroszág - lehetnek azok, amelyek igazán megszenvednék Görögország távozását az euróövezetből - írja a Financial Times a svájci UBS bank elemzőinek jelentésére hivatkozva.

FT: Magyarország is a Jaguar Land Rover gyárépítési listáján

Hamarosan dönt egy kelet-európai gyártóközpont felépítéséről a brit Jaguar Land Rover autóipari csoport, és a listán szerepel Magyarország is - írta a szombati Financial Times. A londoni gazdasági napilap bennfentes forrásai szerint az indiai Tata ipari csoport tulajdonában lévő cég Magyarország mellett Lengyelországot, Csehországot és Szlovákiát is vizsgálja lehetséges helyszínként.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.