fintech

Rejtélyes társaság áll a Revolut fizetései mögött: mutatjuk, mit kell róluk tudni

Rejtélyes társaság áll a Revolut fizetései mögött: mutatjuk, mit kell róluk tudni

A digitális transzformáció a fizetési piacot is állandó szerkezeti változásoknak veti alá. A fizetési megoldások egyre kiemeltebb szerepet kapnak a vállalatok értékajánlatában: amíg korábban ez egy unalmas és hálátlan területnek számított, amin mindenki fogát összeszorítva próbált meg túljutni, addig ma már a termékhez igazítják a fizetési megoldásokat, de sok esetben egészen új, különálló pénzügyi szolgáltatások is megjelennek a vállalatok kínálatában. Az ehhez szükséges infrastruktúra kezelése viszont nem egyszerű feladat, így a cégeknek olyan szolgáltatókra kell hagyatkozniuk, amelyek egységes platformot nyújtanak a gyors számlanyitáshoz és a változatos pénzügyi termékek létrehozásához. Ilyen vállalat a Modulr is, amely olyan alternatív pénzügyi szolgáltatók mögött áll, mint amilyen a Revolut is. Cikkünkben bemutatjuk, milyen modellben működik a "titkos" fintech, és hogyan nyitja meg a kapukat a pénzügyi világ felé cégek ezrei számára.

Közösségi finanszírozással keres befektetőket az ingyenpénzzel csábító magyar fintech

Közösségi finanszírozással keres befektetőket az ingyenpénzzel csábító magyar fintech

2022 februárjától crowdfunding keretében bárki tulajdonosi részesedést szerezhet az egyik ismert hazai számlainformációs szolgáltató társaságban, a Recashben. A vállalat ezzel azt kívánja elérni, hogy az automatikus pénzvisszatérítéseket garantáló applikációjával később a nemzetközi piacon is megvethesse lábát. -olvasható a társaság közleményében.

Brutális növekedésen van túl az Egyesült Királyság fintech szektora

Brutális növekedésen van túl az Egyesült Királyság fintech szektora

A 2020-as 5,2 milliárd dollárról 37,7 milliárd dollárra nőtt 2021-ben a fintech befektetések összértéke az Egyesült Királyságban. A Refinitiv Londoni Tőzsde általi akvizíciója és a szárnyaló kockázati tőke befektetések jelentősen növelték ezt az értéket.

A kriptovilágot is meghódítaná a kisboltok megmentője

A kriptovilágot is meghódítaná a kisboltok megmentője

Kisvállalkozók tömegeinek régi fájdalmán enyhített a fintech, amely azóta a fizetési ökoszisztéma szinte minden szegmensébe betette a lábát. A Square egy egyszerű, okostelefonhoz csatlakoztatható kártyaolvasóval, és kiszámítható árazással szabadította meg a kereskedőket az egekbe emelt szolgáltatói díjaktól, később pedig tovább bővítette a kínálatát a banki szolgáltatásoktól kezdve egészen a BNPL-termékekig. Jack Dorsey alapító az utóbbi időben élénk érdeklődést mutat a kriptopénzek iránt is, amely egy újabb fordulatot jelent a vállalat életében. Mutatjuk, hogy segít kisvállalkozások tömegeinek a Square - új nevén Block -  és milyen kriptós megoldással rukkolnak majd elő a közeljövőben.

Láthatatlan szálakat mozgat a háttérben, vagyonokat zsebel be a titokzatos startup

Láthatatlan szálakat mozgat a háttérben, vagyonokat zsebel be a titokzatos startup

Az online kereskedelem megkerülhetetlen szereplőjévé vált a fintech, amely olyan internetes vállalkozásoknak nyújt fizetésfeldolgozási infrastruktúrát, mint az Amazon, a Facebook és a Shopify, de a nagy techcégek mellett több millió kisvállalkozás fizetési folyamatait is ő igazgatja. A Stripe-ot egy ír testvérpár alapította, akik ötletükkel a legfiatalabb milliárdosok klubbjába is felvételt nyerhettek. Az egyszerűsége miatt a fejlesztők körében népszerű termék ugyanis hatalmas pénzügyi sikernek bizonyult, és jelenleg az Egyesült Államok legmagasabban értékelt fintechjének számít. Összeszedtük, minek köszönheti a sikerét, és milyen termékportfóliót kínál ügyfeleinek az egyik legnagyobb internetes közvetítő.

Ők lesznek a Föld megmentői?

Ők lesznek a Föld megmentői?

A CommerzVentures második, éghajlatváltozással foglalkozó fintech-jelentése szerint a nulla nettó kibocsátású gazdaság megteremtése érdekében alapított fintechekbe áramló finanszírozás rekordot döntött 2021-ben.

Lecsapna az európai fizetési piacra az  óriásbank

Lecsapna az európai fizetési piacra az óriásbank

A JPMorgan bejelentette, hogy a múlt héten nyilvánosságra hozott 12 milliárd dolláros technológiai befektetési tervezetben foglaltaknak megfelelően 48 százalékos részesedést vásárolna Európa egyik felhőalapú fizetési hálózatát üzemeltető Viva Walletben.

A tomboló vásárlási őrület éllovasa új kártyát dob a piacra

A tomboló vásárlási őrület éllovasa új kártyát dob a piacra

Új kártya kibocsátására készül a világ egyik legsikeresebb BNPL-szolgáltatója. A Klarna az Egyesült Királyságban teszi először elérhetővé a kártyát, aminek birtokában az ügyfelek fizikai boltokban is vásárolhatnak majd a fintech részletfizetéses megoldásán keresztül.

Újabb befektetést kapott az adóinformatikai megoldásokat fejlesztő SDSYS

Újabb befektetést kapott az adóinformatikai megoldásokat fejlesztő SDSYS

Január 6-án újabb befektető csatlakozott a hazai SDSYS Zrt. adóinformatikai megoldásokat fejlesztő vállalathoz. A GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. befektetése az EXIM Exportösztönző Magántőkealap keretéből valósult meg, és a korábbi partner, az MFB csoporthoz tartozó Hiventures újabb, immár harmadik körös befektetésével együttesen 1,3 milliárd forintot tesz ki.

Blockchain, mesterséges intelligencia és robotok a bankokban - Mire készül a magyar bankszektor?

Blockchain, mesterséges intelligencia és robotok a bankokban - Mire készül a magyar bankszektor?

A robotok, a felhő alapú megoldások, az AI, sőt, már a blockchain technológia is betört a hazai bankokba, a technológiai innovációkkal a háttérrendszerek mellett az ügyfeleknek kialakított digitális felületeken is találkozni lehet már. A mobilbanki és netbanki frissítések és újítások mellett már van olyan bank, amelyik BNPL-lel is kacérkodik. Körkérdéssel fordultunk a szektorhoz, melyben az IT-fejlesztéseikre voltunk kíváncsiak.

Forradalmi újítások jöhetnek a fizetéseknél: sokan már léptek

Forradalmi újítások jöhetnek a fizetéseknél: sokan már léptek

A munkabér a cégek egyik legnagyobb költségtételének számít, ráadásul nem túl átlátható, és sokszor lassan kerül kiutalásra. A payroll szoftverek legnagyobb előnye a munkabér előlegek hatékonyabb kiutalása, és a valós idejű fizetések bevezetése. A fintechek, amellett, hogy egy nagyon kecsegtető munkavállalói lehetőséget adnak ezzel a munkáltatók kezébe, a cégek belső folyamatainak javításában is nagy szerepet vállalnak. A megoldás igen közkedvelt a munkavállalók körében, hiszen kiváltja a piaci erőfölényükkel korábban sokszor visszaélő fizetésnapi hitelezőket, és biztosít egyfajta pénzügyi rugalmasságot is a számukra. Utánajártunk a népszerű payroll fintech üzleti modelleknek, és annak, hogy az álaltuk biztosított nagyobb pénzügyi szabadság ígérete vajon mennyire felel meg a valóságnak.

Balogh Péter: A közpénzre illik és muszáj is vigyázni

Balogh Péter: A közpénzre illik és muszáj is vigyázni

Balogh Péter az egyike azoknak, akik szinte töviről hegyire ismerik a hazai startup szcénát. Az interjúnkból kiderül, hogy miben áll másképpen a saját portfóliócégeihez, mint a kockázati tőkés cégek, és miért csinál minden nyáron medencés bulit az alapítók részvételével. Megtudhatjuk a beszélgetésből azt is, hogy véleménye szerint miért van lemaradásban a magyar startup közeg, ha igazán sikeres cégekről és exitekről van szó. Határozott véleménye van az állami pénzek domináns részvételéről a magyar ökoszisztémában, és szeretné, ha jóval nagyobb lenne az aránya a magántőkének a finanszírozásban. Nagyon jó ötletnek tartja az equity crowdfunding megjelenését itthon, de nem számít nagyon gyors felfutásra. Kifejezetten érdekesnek tartja a tőzsdei megjelenést mind a már komoly növekedési fázisban lévő startupok, mind akár saját vállalkozása számára. Sőt, már van olyan portfoliócége, amelynél kifejezetten készülnek a nyílt piacra lépésre. Összességében a finanszírozási források jobb együttműködésére törekszik és biztat minden piaci szereplőt.

Szegények millióira csapott le a fintech, mára ő lett a világ legnagyobb online bankja

Szegények millióira csapott le a fintech, mára ő lett a világ legnagyobb online bankja

Pár évvel ezelőtt egy egészen formabontó pénzügyi vállalkozás indult útjára Dél-Amerikában, és rövid idő alatt óriási népszerűségre tett szert az alulbankolt rétegek körében. Ennek köszönhetően a gazdasági sajtó hamar ráaggatta a fintechre a "szegények bankja" jelzőt. A brazil Nubanknak eddig évről évre sikerült megdupláznia az ügyfélszámát, a befektetők pedig azonnal felfigyeltek az új jövevényre. Warren Buffet tavaly júniusban 500 millió dollárral szállt be a cégbe, és a decemberi IPO-t követően a részvények további 10 százalékát vette meg. A Nubank a tőzsdei bevezetéssel minden neobank versenytársát megelőzte, de a robbanásszerű növekedést produkáló üzleti modell nem mentes a kockázatoktól sem. Bemutatjuk, miben rejlik a világ legnagyobb online bankjának a varázsa, és mit árul el a bank eddigi pénzügyi teljesítménye.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.