forint

Nem a gyenge forint, hanem az olaj lehet az MNB igazi ellensége

Nem a gyenge forint, hanem az olaj lehet az MNB igazi ellensége

A 2019-es rekordgyenge forint után várhatóan 2020-ban sem lélegezhet majd fel a forint. A jegybank azonban eddig jól viseli a deviza tartós gyengélkedését, csak az inflációs céljára koncentrál, amit viszont nem fenyeget a forint. Most viszont úgy tűnik, hogy valami más fenyegetheti, ez pedig az olajár emelkedése, főleg akkor, ha az amerikai-iráni konfliktus eldurvul.

Nagyot ment tegnap a forint – Maradt még benne erő?

Nagyot ment tegnap a forint – Maradt még benne erő?

Jelentős erősödéssel zárta a csütörtöki napot a forint az euróval szemben, ezzel 329 alá is benézett az euró jegyzése. Kérdés, hogy ma tudja-e folytatni a menetelést a magyar deviza, egyelőre inkább úgy tűnik, hogy korrekcióra készülhetünk.

2020: készüljünk az új történelmi forintmélypontra!

2020: készüljünk az új történelmi forintmélypontra!

Leértékelődő pályán maradhat a forint, így ne lepődjünk meg azon, ha 2020-ban új történelmi mélypontot is látunk az euró ellenében - a Portfolio által megkérdezett elemzők összességében így vélekednek a hazai fizetőeszköz 2020-as kilátásairól. Arra is kíváncsiak voltunk, milyen árfolyamra számítanak a nyári hónapokban.

Sosem volt olyan gyenge a forint, mint idén – Ez csak a kezdet?

Sosem volt olyan gyenge a forint, mint idén – Ez csak a kezdet?

2019 a forint piacán biztosan a rekordgyenge szintről marad majd emlékezetes, év közben korábban sosem látott 337 feletti euróárfolyamot is láttunk. Az év legvégére kicsit visszakapaszkodott a magyar deviza, de így is 330 felett zárta az évet, amivel világviszonylatban is az egyik legrosszabb teljesítményt mutatta fel. De mi várható 2020-ban? Meg kell barátkoznunk a 340-nel, vagy akár a 350-nel?

331-nél kezdi az év utolsó napját a forint

331-nél kezdi az év utolsó napját a forint

Keddre sem történt sok változás a forint piacán, ugyanúgy 331 körül kezdi a napot a magyar deviza, mint ahol tegnap délután járt. Nagy kilengésekre nem is kell számítani, az egyetlen érdemi kérdés az maradt, hol húzza majd meg az MNB az év végi záróárfolyamot délelőtt.

OTP: folyamatosan gyengülhet a forint jövőre

OTP: folyamatosan gyengülhet a forint jövőre

Az OTP Treasury szakértői szerint a forint az euróval szemben további folyamatos gyengülésen mehet keresztül jövőre. Az Amundi pedig úgy látja, ha tovább gyengül a forint, a jegybank 3 százalékos inflációs célja is veszélybe kerülhet.

Kapott egy ütést a forint hétfő reggel

Kapott egy ütést a forint hétfő reggel

Érezhető gyengüléssel kezdte a karácsony utáni kereskedést a forint az euróval szemben. Vagyis az év utolsó napjai hasonlóan telnek, mint 2019 egésze, a magyar deviza gyengüléséről szólt az egész év. Közben a dollár is gyengül az euróval szemben az év végi illikvid kereskedésben.

Megszólalt a kormány a gyenge forintról

Megszólalt a kormány a gyenge forintról

A kormánynak nincs és nem is lehet árfolyamcélja. A kormánytól független jegybank folyamatosan figyelemmel kíséri a forint árfolyamának alakulását – válaszolta a jobbikos Sneider Tamás kérdésére Tállai András, a Pénzügyminisztérium államtitkára.

Gyengül a forint, újra kulcsszint felett az euró

Gyengül a forint, újra kulcsszint felett az euró

Hajnalban már kis gyengülés látszott a forint euróval szembeni árfolyamában a 330 feletti zónában, aztán kora délután ütöttek egyet a magyar fizetőeszközön, így az euró jegyzések ismét a kulcsfontosságúnak tartott 331-es szint fölé lendült.

Még mindig a 330-cal birkózik a forint

Még mindig a 330-cal birkózik a forint

A jelek szerint 330 körül nyugodott meg kicsit a forint az euróval szemben, továbbra is ennél a lélektani szintnél ingadozik az árfolyam. Ma a parlamenti szavazás miatt az angol fontra is érdemes lehet figyelni, bár komoly meglepetés lenne, ha a képviselők elutasítanák a Brexit-alkut.

Csányi: ötéves távon gyengülhet a forint, beláthatatlanul messze van az euró

Akár Ázsiában is vehet majd bankot a jövőben az OTP, amelynek vezetését még legalább 3 évig tervezi, ötéves távon pedig szerinte további forintgyengülésre van kilátás, mivel az euróbevezetés „időpontja beláthatatlan” – mondta el a HVG-nek adott interjúban Csányi Sándor. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója szerint nincs ingatlanbuborék Magyarországon, súlyos recesszió sem várható az országban, de „kétségtelenül a magyar gazdaság Achilles-sarka, hogy túlságosan kitett az autóiparnak” és az egészségügy helyzete „a legsúlyosabb probléma ma Magyarországon”.

Átlépte a kritikus szintet a forint, majd hirtelen erőre kapott

A keddi és szerdai forintgyengülés után ma reggel a technikai elemzési szempontból fontos 331-as szint fölé lendült az euró árfolyama, így úgy tűnt, hogy egy újabb forintgyengülési hullám indult el. Aztán déltól határozott forinterősödés kezdődött.

Újabb gázpiac vált euróra

Januártól már az FGSZ Földgázszállító kereskedelmi platformján is euróban történik a tranzakciók elszámolása, csakúgy, mint a többi fontos gázpiacon. Az átállás technikai jellegű – jelentette be az ügyleteket elszámoló KELER KSZF. A klíringházi és garanciaszolgáltatásokat nyújtó KELER KSZF egyébként részben a gázpiacokon elért magasabb bevételek miatt jelentős növekedést ért el az idei évben, a jövőben pedig a stratégiájának megfelelően folytatja a terjeszkedést.

Ezekben az órákban dől el a forint sorsa

A 331-es fontos technikai szint közelében billeg szerda délelőtt a forint árfolyama az euróval szemben és ma-holnap eldőlhet, hogy újraindul a gyengülő trendje, vagy csak egy „szokásos” technikai alakzatot látunk és ebből határozott forinterősödés indul el.

Esés után 330 körül stabilizálódott a forint

Esés után 330 körül stabilizálódott a forint

A hétfőn tesztelt 328-as technikai akadályról látványosan lepattant a kedd délelőtti eséssel a forint, hiszen átmenetileg 331-ig ugrott az euró a romló külpiaci hangulatban és az MNB monetáris politikai bejelentéseire várva. Aztán a délutáni kereskedés során a kilengések mértéke csillapodott a forint piacán és az euróval szemben 330 körül stabilizálódott az árfolyam.

Új fallal próbálkozik a forint

Új fallal próbálkozik a forint

A régiós devizák megkönnyebbültek a reggeli kereskedésben az előrehozott brit választások eredményét követően, a forint menetelése azonban gyorsan elakadt.

330 alatt kezd a forint – Segíthet még a Brexit-káosz megoldása?

330 alatt kezd a forint – Segíthet még a Brexit-káosz megoldása?

Egyelőre tartja utóbbi napokban látott erősödését a forint az euróval szemben, a pénteki kereskedést 330 alatt kezdi a magyar deviza. A piacot egyértelműen a brit választási eredmény uralja, amire a font komoly ugrással reagált, reális esély van rá, hogy a brit kilépéssel legalább a Brexit körüli bizonytalanság enyhül majd.

Itt a trendforduló a forintnál?

Itt a trendforduló a forintnál?

A csütörtöki kereskedés során egyértelműen áttörte a forint a 9 hónapos gyengülő trendvonalat az euróval szemben, ez pedig úgy tűnik, hogy megnyitott az utat a további forinterősödés előtt. Közben viszont a dollárral szemben még nem törte át a másfél éves gyengülő trendvonalat a forint, sőt ma inkább visszagyengült. Nem egyértelmű tehát a technikai elemzési kép abban, hogy a forint rövid távon merre felé tart. Az előrehozott brit választások ma éjjeltől várható eredménye akár el is döntheti a kérdést, ha az a feltörekvő piaci devizák széles körére is kihatna a piaci hangulatváltozáson keresztül.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Az infláció felfalja a megtakarításainkat - Hogyan védekezzünk ellene?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.