frank

Gyengébben kezd a forint a borús hangulatban

Az ukrán válság terebélyesedése és a vártnál gyengébb ma hajnali kínai makroadat együttesen méréskelten borongós hangulatot okoz hétfő reggel a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon, ez pedig a forintnak sem segít. Mivel a brit piacok ma zárva vannak, így a devizapiacon csekély aktivitás valószínű London nagy súlyának hiánya miatt.

Egyhetes csúcson zárt a forint

A keddi kamatvágás és az MNB által nyitva hagyott "ajtó" a további vágásokra nem gyengítette, hanem inkább erõsítette a forintot, ma pedig az erőteljes állampapír vételekkel párhuzamosan további erõsödés következett be részben külföldi hatásokra. A forint az euróval szemben nap végére 307 közelébe kapaszkodott, ami egyhetes csúcsközeli szintet jelent. Az esti Fed kamatdöntés és közlemény még változtathat ezen a képen.

Erősödéssel reagált a forint a homályos MNB-utalásokra

Az elmúlt hónapok kamatdöntéseihez hasonlóan a mai újabb MNB kamatdöntést is kezdetben csekély mozgásokkal fogadta a forint, majd bõ fél óra után a régiós devizákkal együtt határozott erõsödésbe kapcsolt. Közben a nemzetközi befektetõi hangulat továbbra is kedvezõ volt. A forint erõsödése az újabb MNB-vágás mellett, illetve amellett következett be, hogy most a jegybank a további kamatpályát illetõen a szokásosnál nagyobb bizonytalanságban hagyta a piaci szereplõket.

Egyhavi mélypont közelében ragadt a forint

A fokozott nemzetközi részvénypiaci kilengések, illetve az orosz-ukrán feszültség fokozódása mellett sem láttunk érdemi elmozdulásokat a bankközi forintpiacon a mai kereskedés során, sőt a forint minimálisan még erősödni is tudott péntek estéhez képest. Ezzel együtt is továbbra is közel járnak az euróval szembeni jegyzések ahhoz, hogy egyhavi forintmélypontról beszélhessünk.

Egyhavi mélyponton indít a forint

Az orosz-ukrán feszültség fennmaradása miatt továbbra sem túl jó a nemzetközi befektetői hangulat, így a forint is egyhavi mélypontja körül folytatja a kereskedési szempontból mostani csonka hetet.

Egyhavi mélyponton búcsúzik a forint

Az orosz-ukrán feszültség fokozódása és a hétvége miatti óvatosság egyhavi mélypontra süllyesztette péntek estére a forintot az euróval szemben.

310-nél táncol az euró

Másfél hetes mélyponton vág neki a hét utolsó kereskedési napjának a forint, amelyen továbbra is az igen feszült orosz-ukrán helyzet lehet a fő mozgatórugó a piacok számára.

Szenved a forint

Az egyre csak fokozódó orosz-ukrán feszültség ma délelõtt már éreztetni kezdte hatását a régiós devizák piacán és ezzel összefüggésben a forint is mérsékelt gyengülést szenvedett. A nemzetközi befektetõi hangulat összességében továbbra sem nevezhetõ borúsnak, igaz a hajnali kínai, illetve a délelõtti eurózónás konjunktúra-adatok az óvatosságot erõsítették a befektetõkben. Az euró jegyzései a reggeli 306,5-rõl délre 308 közelébe emelkedtek.

Erősödött a forint az ukrán válság árnyékában

Az általános nemzetközi befektetői hangulatjavulás mellett a forint is erősödni tudott ma a vezető devizákkal szemben, összhangban azzal, amit a török líránál és a dél-afrikai randnál láthattunk.

Hidegvérrel nézi a forint az ukrán híreket

Bár a múlt csütörtöki genfi megállapodást már látványosan megsértették a felek Kelet-Ukrajnában a halálos áldozatokkal járó hétvégi események nyomán, a piacok mégis lényegében érdektelenséggel szemlélik a feszültséget, így a forint sem reagál a szomszédunkban zajló polgárháborúra. Ma lényeges makroadat sem idehaza, sem külföldön nem jelenik meg, így elsősorban hangulati alapú csendesebb kereskedés várható.

Nem erősítette tovább a forintot a genfi megállapodás

Az erőszakos cselekmények és épületfoglalások azonnali beszüntetésére szólította fel a kelet-ukrajnai feleket az a közös nyilatkozat, amelyet tegnap este Genfben elfogadott többek között Oroszország is, így elméletileg enyhült az orosz-ukrán válság, de a szavakat a tetteknek is követniük kell majd. Éppen ezért - illetve a pénteki és hétfői kereskedési szünnapok közeledte miatt - a megállapodás ténye már nem tudta tovább javítani tegnap este a nemzetközi befektetői hangulatot.

Erősödött a forint a jó hangulatban

Bár az orosz-ukrán feszültség érdemben nem enyhült, sõt Vlagyimir Putyin egyes mai kijelentéseit akár fenyegetésként is lehet értelmezni, mégis határozottan javult a részvénypiaci hangulat, ami idõvel a forintnak is lendületet adott más térségi devizákkal együtt. A genfi külügyminiszteri csúcstalálkozó még tart az orosz-ukrán válság rendezésérõl, így az arról megjelenõ információk még jelentõs mozgásokat válthatnak ki az ünnepek elõtti kereskedés során.

Nem segít a forintnak a javuló hangulat

Hatalmas fordulat mutatkozott tegnap este az amerikai részvénypiacokon a továbbra sem bíztató orosz-ukrán híráramlás mellett is, és mivel a ma hajnali kínai GDP-adat is a vártnál minimálisan kedvezõbb lett, ez már elég volt ahhoz, hogy a hangulat világszerte javulni kezdjen, illetve ne romoljon újra. Mindez délelõtt csak korlátozott forinterõsödést tudott kiváltani, míg délután enyhe visszagyengülés látszott. Az euróval szembeni jegyzések így továbbra is 308-309 körül járnak, azaz közel a tegnap elért kéthetes forintmélyponthoz.

Az orosz-ukrán konfliktus miatt gyengül a forint

Az ukrán haderő kelet-ukrajnai előrenyomulásáról, egy reptér elfoglalásáról szóló hírre hirtelen jelentősen romlani kezdett a hangulat a nemzetközi pénz- és tőkepiacokon és a forint azonnal közel 1 egységgel gyengült az euróval szemben. Ez elég volt ahhoz, hogy kéthetes mélypontról beszélhessünk az euróval szemben.

Kitart a forint az ukrán harcok hallatán is

Bár továbbra is ijesztő hírek érkeznek Kelet-Ukrajnából, de ez szélesebb értelemben a piacokat ma reggel a jelek szerint nem különösebben aggasztja, hiszen a tegnap délutáni-esti szintek körül láthatjuk az árakat a különböző eszközosztályokban. Ugyanígy a forintnál sem látunk érdemi mozgást, bár ma az ukrán fejlemények mellett már számos makroadat is megmozgathatja majd a piacokat.

Visszajött az egyhetes mélypontról a forint

Az EKB további lazítására utaló hétvégi jelzések gyengítették hétfõ reggelre az eurót a fõbb devizákkal szemben, miközben a rendkívül feszültté váló orosz-ukrán helyzet miatt a részvényindexek tovább estek. A borongós hangulatban a forint bõ egyhetes mélypontra gyengült az euróval szemebn a 308 közeli szinten.

Heti mélypontról fordult a forint

A kínai lassulással kapcsolatos félelmek, az amerikai részvénypiaci sztorik "kifulladása" és az orosz-ukrán feszültség fokozódása miatt régen nem látott hevességû esés mutatkozik tegnap és ma a fejlett részvénypiacokon, ami éreztette negatív hatásait a feltörekvõ devizapiacokon is. Emiatt - és a vártnál alacsonyabb magyar infláció kamatkilátásokra gyakorolt hatása miatt - tegnap délután óta gyengült a forint és ma délután átmenetileg egyhetes mélyponton is járt az euróval szemben 307,5 körül. Innen azonban látványos és gyors fordulat mutatkozott, ahogy picit is javulni kezdett a külpiaci hangulat.

Végignézte a hullámvasutat a forint


A kockázati étvágyat javító és rontó tényezők miatt ma szokatlanul intenzív hullámzás alakult ki a fejlett részvénypiacokon, de ez a devizapiacokon alig hagyott nyomot, így a forint is egészen jól viselte a hirtelen részvénypiaci irányváltásokat. Az euróval szemben egész nap a 305-ös szint körül ingadozott, azaz továbbra is kéthavi csúcsa közelében maradt. A Fed tegnap esti jelzése miatt a dollár ma is gyengélkedett, így a zöldhasúval szemben háromhavi forintcsúcs alakult ki, igaz a technikai elemzés azt vetíti előre, hogy jó vétel lehet 220 alatt a dollár.

Fontosabb részletek

  • A Fed tegnap esti kamatdöntési jegyzőkönyve puha hangvételűre sikeredett, ami gyengítette a dollárt és lendületet adott a részvénypiacoknak
  • A hajnali meglepően gyenge kínai külkerstatisztikák viszont fékezték a jókedvet, ahogy az a kormányfői jelzés is, hogy nem érdemes érdemi gazdaságélénkítő lépésre várni
  • Közben az orosz-ukrán feszültség tovább nőtt, a NATO az orosz készülődés leállítására szólított fel

Lefordult a kéthavi csúcsáról a forint

A délelõtti órákban még új kéthavi csúcsra ért a forint a vezetõ devizákkal szemben, de fontos technikai akadályhoz közelítve elakadt a lendülete és délután már esésbe váltott a mozgás. Ez persze nem meglepõ, mert már reggel felhívtuk a figyelmet arra, hogy több, nagyobb feltörekvõ piaci devizánál is fontos technikai akadályok tornyosultak és azoknál is esés alakult ki a délutáni órákra.

Kéthavi csúcsra ért a forint

Bár tegnap egész nap és ma is folytatódott a borongós hangulat a fejlett részvénypiacokon részben az orosz-ukrán feszültség miatt, de ez a forintot csak korlátozottan viselte meg a magyar választási eredmények "árnyékában". Sõt, napközben többször hullámszerû forinterõsödés bontakozott ki, amiben a török líra négyhavi csúcsra ugrásának fontos szerepe volt. A forint mai teljesítményével február eleje óta nem látott szintre kapaszkodott a vezetõ devizákkal szemben. Technikai elemzési videónk szerint közel lehet a forint erõsödési hullámának vége, így az euróval szemben lassan érdemes lehet újra vételben gondolkodni.

Fontosabb részletek

  • Bár a fejlett részvénypiacok napok óta esnek, a magasabb kamatozású feltörekvõ devizák erõsödni tudnak
  • Ez több deviza esetén a korábban nyitott gyengülésre irányuló pozíciók tömeges zárásához járult hozzá
  • Részben ez húzza az erõsödés felé a forintot is, miközben a tegnapi EKB-nyilatkozatok az eszközvásárlási program rövid távú esélyét csökkentették
  • Utóbbi erõsíteni kezdte újra az eurót a fõbb devizákkal szemben
  • A választások utáni elsõ magyar diszkontkincstárjegy aukció erõs kereslettel és tovább csökkenõ hozammal zárult
  • Ez is javíthatja a forint megítélését, ahogy az is, hogy Orbán Viktor tegnapi nemzetközi sajtótájékoztatóján semlegesen nyilatkozott a kormány forint politikájáról

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.