google

Még 90 napot adtak az amerikaiak a Huaweinek

Az Egyesült Államok további kilencven napra felfüggeszti a Huawei Technologies kínai mobilhálózati gyártó elleni embargót - jelentette be Wilbur Ross amerikai kereskedelmi miniszter a Fox Business Network hírtelevízióban hétfőn.

A Facebook elismerte, hogy lehallgatott minket

A Facebook elismerte, hogy lehallgatott minket

Elismerte kedden a Bloomberg hírügynökségnek küldött közleményben a Facebook, hogy korábban - saját állítása szerint a felhasználók engedélyével - lehallgatott bizonyos beszélgetéseket, amelyekről leiratot is készített.

Miért ment neki az EU a Google-nek és a Facebooknak? - Íme a válasz

Miért van szükség uniós szabályozásra a nagy online platformok és a kisvállalkozások közötti erőegyensúly helyreállítása területén? - teszi fel a kérdést a Portfolio számára küldött exkluzív cikkében Mariya Gabriel, a digitális gazdaságért és társadalomért felelős uniós biztos és az alábbiakban meg is válaszolja.

Elszállt a Google a negyedéves számokra

Elszállt a Google a negyedéves számokra

Szárnyalt a Google anyavállalata, az Alphabet a zárás utáni kereskedésben, a negyedéves gyorsjelentésből ugyanis az látszik, hogy nincs ok aggodalomra a hirdetési üzletág növekedését illetően. Mind a negyedéves bevétel, mind a profit felülteljesítette az elemzői várakozásokat.

A sztárbefektető belenyúlt a darázsfészekbe - Titokban összejátszik a Google Kínával?

A sztárbefektető belenyúlt a darázsfészekbe - Titokban összejátszik a Google Kínával?

Az elmúlt napokban a figyelem középpontjába került, hogy milyen tevékenységeket folytat a Google Kínában. Az egész azzal kezdődött, hogy a legendás befektető, Peter Thiel meggyanúsította az internetes keresőóriást, hogy összedolgozott a kínai katonasággal és a cég megvizsgálására kérte az amerikai kormányzatot. A CNBC összeszedte, hogy mi mindent csinál a Google a távol-keleti országban.

YouTube diktatúra, így döntik el helyetted, hogy mi nézel - Videó

A teljes internethasználat több mint 10%-ért már most is a YouTube a felelős, mely irtózatos méretű tartalma percenként 500 órányi videóval bővül. A videós tartalmak térnyerése globális jelenség, várakozások szerint 2019-ben már a teljes internetes forgalom 80%-át a videós tartalmak teszik majd ki.

A Google ezzel kinyírja a nyelvtanulást?

Új funkcióval bővült és még több nyelven elérhető a Google Fordító mobil applikációja: már 80 nyelven nyújt fordítási szolgáltatást és azonnali kamerás fordítást is tud.

Így változtatja meg hamarosan az életünket az azonnali fizetés

Elhalasztották az azonnali fizetési rendszer idén júliusi indulását, azonban a jövő évi bevezetéssel még mindig Európa élvonalába tartozhatunk a nagyszabású banki fejlesztéssel. Három olyan országot vizsgáltunk meg, ahol már évek óta működik a rendszer: Indiát, Lengyelországot és Nagy-Britanniát. A külföldi tapasztalatokból láthatjuk, mennyire írja át az életünket egy ilyen rendszer bevezetése.

Bíróságon megy neki Brüsszelnek a Google

Márciusban 1,7 milliárd dollárra bírságolta a Google-t az Európai Bizottság az online hirdetési piacon tapasztalt versenyellenes magatartása miatt. Ma a társaság bejelentette: az Európai Unió Bírságán fellebbezi meg a döntést. A cég részvényárfolyama 0,5% körüli mínuszban mozog.

Vizsgálat készül a Google-nél, esik az árfolyam

Monopóliumellenes vizsgálat kezdődhet a Google anyavállalatánál, az Alphabetnél lapinformációk szerint, a hírre közel 5 százalékot esett a részvények árfolyama a mai kereskedésben.

Egymás után függesztik fel kapcsolataikat a világ legnagyobb cégei a Huaweijel

Egymás után függesztik fel kapcsolatukat a világ vezető technológiai és távközlési cégei, miután az Egyesült Államok tiltólistára tette a kínai vállalatot. A cégek közötti kapcsolatok sokrétűek, kezdve a mobilszolgáltatóktól, amelyek a Huawei készülékeit értékesítik, a chipgyártókon keresztül, amelyek hardverekkel látják el a Huawei mobil és hálózati eszközeit, egészen az operációs rendszerig. A Huawei nagyobb partnerei sok esetben kivárnak. A lista napról-napra hosszabb.

Ez már a Huawei halálos ítélete, vagy pont ellenkezőleg?

Felgyorsultak az események az elmúlt hetekben a kínai vállalatok körül, a kereskedelmi háború újabb szakaszba lépett és a Huawei, amely az amerikai kormány egyik célpontja volt évek óta, felkerült a "feketelistára". Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a jövőben külön engedéllyel adhatnak el amerikai vállalatok termékeket és szolgáltatásokat a Huawei-nek. Láttunk már ilyet a történelemben, tavaly egy hasonló lépés sodorta a veszélybe a másik kínai távközlési céget, a ZTE-t. A Huawei számára külön fájdalmas, hogy a Google tegnap közölte: az események fényében felfüggeszti több együttműködését a Huawei-jel. Ha ez így marad, a telefontulajdonosok nem kapják majd meg az Android frissítéseit, a jövőbeli Huawei-vásárlók pedig nem férnek hozzá olyan szolgáltatásokhoz, mint a Gmail, a Maps, vagy a YouTube. A Huawei menedzsmentjét nem érte teljesen hidegzuhanyként a hír, már tudatosan készültek egy ilyen fordulatra az elmúlt években, a kérdés, hogy mire lesz ez elég.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.