huszák dániel

Hatalmas vetítéssel kábítja a magyar befektetőket egy veszélyes befektetési cég

Hatalmas vetítéssel kábítja a magyar befektetőket egy veszélyes befektetési cég

Elképesztő csúsztatás- és vetítésrohammal próbálja "cáfolni" az Invia World körüli anomáliákról írt cikkünket Daniel Zdesar a Youtube-on, még több ellentmondást és kérdőjelet generálva szavaival. A semmiből jött cége fél év alatt "kemény munkával" állítólag megvette a világ legnagyobb kriptobányáját, de csak azért nem festi át, mert senki nem hinné el, hogy valóban az övék. Az Invia World egyik vezére többek közt elmondta, hogy az (ex?)-piramisjátékosok által felépített állítólagos kriptobányászcég egy külsős weboldalra alapozza "aktív vagyonkezelését," hiszen a cégben gyakorlatilag senki nem ért a kriptopénzekhez. A vetítéshadjárat közben az MLM-guru persze elfelejtett állításaira bármilyen bizonyítékot szolgáltatni, így szegény befektetőknek nem maradt más választása, mint bízni a több piramisjátékot is felépítő, majd hátrahagyó MLM-szakember szavaiban.

Vigyázz! Magyarok pénzére vadászik egy veszélyes befektetési cég

Vigyázz! Magyarok pénzére vadászik egy veszélyes befektetési cég

Hirtelen előbukkant a semmiből egy MLM-guruk és piramisjátékosok által felépített osztrák kriptopénz-bánya, és felvásárolta a Távol-Kelet legnagyobb szerverparkjait, hogy bitcoint bányásszon. Az Invia World névre keresztelt cég igazán nagyvonalúan úgy döntött, hogy nem tartja meg magának a kibányászott kriptopénzeket, hanem a szolgáltatást elérhetővé teszi ügyfeleinek egy MLM-rendszeren keresztül, ahol csak úgy dobálják a millió eurós bónuszokat az aktívabb szervezőknek. A szomszédból működő Invia World Magyarországra gyorsan eljutott, reklámjaik megtalálhatók közösségi médiafelületektől kezdődően hírességek oldalain át egészen a pajzán viccekkel nyomuló oldalakig. Úgy véljük viszont, hogy a szép ígéretek ellenére nagyon sántít a sztori.

Félelmetes háború tombol Európa határában - íme 10 szuperfegyver, amivel odacsaphatnak

A múlt héten török csapatok támadták meg a kurdok által ellenőrzött, egyébként Szíriához tartozó Afrint. Az invázióval a NATO második legnagyobb hadserege teljesen szembemegy a szövetség érdekeivel, sőt az Egyesült Államok által felfegyverzett és kiképzett kurdok ellen nyílt háborút indított. Mindezt a régiós amerikai érdekek legnagyobb ellenlábasával, Oroszországgal koordinálva kezdték meg Erdogan katonái. Vannak, akik az Olajág hadművelet miatt erősen elkezdtek aggódni, hogy Törökország szakítani készül a NATO-val és inkább az orosz érdekszférába csatlakozna, ahol támogatást nyerhet a kurdok ellen viselt háborújához és területszerzési igényeihez. Egy ilyen átállással - bármilyen kis esélye is van -, a NATO rengeteget vesztene, nemcsak előerő és ütőképesség szempontjából, hanem technológiailag is. Bemutatunk tíz török fegyvert, amely viszonylag korszerűnek számít és finoman szólva is előnytelen lenne a NATO-nak, ha netán az orosz érdekszférában kötne ki.

Bankkártyabomba: berobban Magyarországra a bankok nagy ellensége

Bankkártyabomba: berobban Magyarországra a bankok nagy ellensége

Úgy tudjuk, lassan megkezdi Magyarországon is hódítását a Revolut, egy brit fintechcég, melynek prepaid kártyájával gyakorlatilag úgy utazhatjuk be a világot, hogy akár egy fillért sem kell fizetnünk a devizahasználatért. A Revolut mobilappja ráadásul automatikusan is tud utasbiztosítást kötni ránk, ha átlépjük a határt. A cég befektetői viszont elégedetlenek, mondván, túl olcsón nyújt szolgáltatást ügyfeleinek, ezért egyelőre veszteségesen működik.

Összeomlás felé száguld a Magyarországon is hódító, világméretű piramisjáték

Összeomlás felé száguld a Magyarországon is hódító, világméretű piramisjáték

Razziát hajtott végre a bolgár rendőrség a OneCoin székházában, számtalan szervert és dokumentumot lefoglaltak, és 50 embert kihallgattak. Bár a hamis kriptopénz túlélte a fellépést, kiadtak egy közleményt, melyben amellett, hogy mindent tagadnak, felkészülnek a bedőlésre és a felelősség hárítására. A OneCoint világszerte számos hatóság vizsgálja, csalás és piramisjátékozás miatt több értékesítőjük is bíróság előtt áll már.

Mobiltelefonról indítottak totális háborút a bankok ellen

Mobiltelefonról indítottak totális háborút a bankok ellen

Pár éve elindult egy német startup azzal a nyílt céllal, hogy a fiatalokat maga mellé állítva eltörölje a hagyományos bankrendszert Európában. Az N26 egy mobilapplikáción keresztül olcsó, egyszerű termékekkel támad, ötleteire pedig úgy tűnik, mind az ügyfelek, mind pedig a befektetők fogékonyak, ma már több mint félmillió ügyfelük lehet. A pénzügyi forradalom azonban egyelőre nem az akadálytalan előretörésről szól, a fintechcéget komoly problémák mérgezik belülről.

Brutális tűzerővel rendelkezik a világ 10 legdurvább szupertankja

Bár a gépesített hadviselés nagyon átalakult a modern háborúk során, még mindig fontos részét képezik az általános harckocsik a nagyhatalmak hadseregeinek, ezért nem kevés pénzt és energiát ölt bele abba sok ország, hogy páncélos állományát korszerűsítse. Miközben vannak olyan államok, amelyek régi, jól bevált harckocsikat modernizáltak, mások az elmúlt néhány évben teljesen új tanktípusokat fejlesztettek. Megnéztük tizet a legmodernebb tankok közül anélkül, hogy egyértelmű rangsort alakítottunk volna ki köztük - ezt ugyanis gyakorlatilag lehetetlen megtenni.

Összeomlott a 9000%-os piramisjáték, de már újra is indították

Összeomlott a 9000%-os piramisjáték, de már újra is indították

Tegnap bejelentette a Bitconnect, egy piramisjátékozásra épülő kriptodeviza, hogy lehúzza a rolót, melynek hatására a virtuális pénzük értéke 98%-ot zuhant pár óra alatt. Ma már úgy tűnik, visszatáncolnak: csak a piramisjátékon alapuló "kereskedési robotot" zárják be, a kétes hírnevű kriptodeviza tovább forog majd.

10 ütős bizonyíték, hogy a Bitcoin-titok berobbant a bankokba

A Bitcoin által ismertté vált blockchain-technológia fejlődésének részeként számos pénzügyi intézmény állt neki saját blockchain fejlesztésének, a cél azonban a legtöbb esetben egyáltalán nem az, hogy egy olyan pénzt fejlesszenek, ami fizetőeszközként funkcionál majd. A blockchainnel fel lehet gyorsítani a nemzetközi átutalásokat, ki lehet szűrni a pénzmosást, sőt, komplett pénzügyi termékeket, például kötvényeket is el lehet vele számolni. Bemutatunk tíz érdekes banki, pénzintézeti, többnyire kísérleti fázisban lévő blockchain-projektet, melyek forradalmasíthatják a világ pénzügyi rendszerét. Több hazai pénzintézet tulajdonosa, anyabankja (Intesa, KBC, UniCredit) is megtalálható a listán.

Mi szóltunk: bedőlt a 9000% hozammal csábító piramisjáték

Mi szóltunk: bedőlt a 9000% hozammal csábító piramisjáték

Lehúzza a rolót a Bitconnect, egy piramisjátékozásra épülő kriptodeviza, amely napi 1% hozammal csábította befektetőit. A csalásra épülő virtuális pénz a sajtót, a felügyeleti szerveket és a hackereket hibáztatja, a sémájuk működéséről mi részletesen is írtunk. Amikor szorulni kezdett a hurok, két kézzel kezdték bombázni a kriptotőzsdék befektetőit reklámmal, úgy tűnik, a stratégia nem volt kifizetődő.

Megmutatjuk, mennyit gombolnak le rólad a nyugdíjpénztárak

Megmutatjuk, mennyit gombolnak le rólad a nyugdíjpénztárak

A napokban közzétett adatok szerint 2016-ban ismét csökkent az önkéntes nyugdíjpénztárak átlagos díjterhelési mutatója, vagyis az a költség, amelyet a szolgáltatók levonnak a teljes kezelt portfóliójából. A trend láthatóan idén is folytatódik: van olyan pénztár, amely nagyobb költségcsökkentéssel indította az évet. Megnéztük, milyen költségekkel számolhat az, aki most önkéntes nyugdíjpénztárba szeretne fektetni.

Bombát robbantott az EU a legnagyobb magyar nyugdíjbizniszben

Bombát robbantott az EU a legnagyobb magyar nyugdíjbizniszben

Egy új EU-s szabályozásnak köszönhetően gyakorlatilag megszűnt az az útvesztő, amit egykor a megtakarítási célú életbiztosítások szerződési feltételeinek és költségstruktúrájának értelmezése jelentett sok ügyfél és értékesítő számára; január 1-jétől három oldalban összefoglalva még a laikusok is megérhetik, mit vesznek meg, ha egy megtakarítási célú életbiztosítást kötnek. Bár a rendszer nem tökéletes, a TKM-hez hasonló áttörést jelent a piacon a KID-ek megjelenése. Megnéztük, mit tartalmaznak ezek a dokumentumok és mennyiben jelentenek valódi összehasonlítási alapot a nyugdíjbiztosítások között, ezek ugyanis az utóbbi időben a legjobban fogyó nyugdíjcélú megtakarításnak számítottak.

Még mindig lehet 9%-ot kaszálni egy jó kötvénybefektetéssel

Elkezdett menekülni a pénz a kötvényalapokból: 2017-ben mintegy 180 milliárd forintnyi vagyont rántottak ki a befektetők ebből a terméktípusból. Nem csoda, hiszen a tartósan alacsony hozamkörnyezetben egyre kevesebb olyan kockázatkerülő kötvényportfólió van, amellyel érdemi hozamot lehet elérni. Szerencsére ebben a helyzetben is vannak olyan kötvényportfóliók, melyekkel akár 9%-os hozamot is el lehetett érni tavaly, de a lehetőségek tárháza egyre szűkül.

Lenyomta az állampapírokat a visszatérő magyar kedvenc

Lenyomta az állampapírokat a visszatérő magyar kedvenc

2017 elhozta a vegyes alapok nagy visszatérését: több mint 170 milliárd forintot öntöttek a magyar befektetők a főleg kötvények és részvények meghatározott elegyébe fektető alapokba. Többnyire kifizetődő is volt ezt az eszközkategóriát választani, hiszen még az óvatosabb, kötvénytúlsúlyos alapok is lenyomták a lakossági állampapírokat.

Mibe fektessek 2018-ban?

Mibe fektessek 2018-ban?

2017-ben nehéz volt mellényúlni a befektetések világában; ha magyar, ha külföldi papírokban tartottuk a pénzt, szép hozamra tehettünk szert. Azok pedig, akik eltalálták a bitcoin vagy a Mészáros-papírok raliját, pezsgőt bonthattak szilveszterkor a hatalmas nyereségre. Várhatóan idén is érdemes lesz figyelni, melyik cégbe száll be a kormányközeli üzletember, de szétnézhetünk a tech-szektorban is, ha jó befektetést keresünk. Az óvatosság azonban jövőre is nagyon fontos lesz, hiszen a megnövekedett kockázatok és a jegybankok szigorítása 2018-ban vélhetően nem lesz jó hatással sem a kötvény-, sem a részvényárakra. Megnéztük, mibe lesz érdemes fektetni 2018-ban.

Gigavárosokon keresztül hódítja meg a világot Kína

Évek óta hallani, hogy Kína össze fog omlani masszív, a bankszektor által kihelyezett mintegy 1840 milliárd dollárnyi hitel miatt, ráadásul a túlzott eladósodás problémáját most exportálni is készülnek Ázsia-szerte az Út és Övezet programmal. Charles-Edouard Bouée, a Roland Berger tanácsadócég vezérigazgatója úgy véli, hogy az aggódó hangok erősen túloznak és kínai infrastruktúra-fejlesztési program stabilizálja majd a feltörekvő piacokat gazdaságilag és politikailag is. A szakember úgy véli, az eurózónának az 1000 milliárd eurónyi nem teljesítő hitellel érdemes inkább foglalkoznia, illetve a Brexittel, amely miatt az európai egységes gazdaság egésze rosszul jár majd.

Már az állampapírral is bukjuk a pénzünk értékét? Még van egy megoldás

Már az állampapírral is bukjuk a pénzünk értékét? Még van egy megoldás

Az egyre alacsonyabb kamatok ellenére az állampapírok továbbra is a kockázatkerülő befektetők kedvencei, hiszen szinte ez az egyetlen kockázatmentes befektetési eszköz, amely képes az infláció fölötti hozamot elérni. Megnéztük, melyik állampapírba érdemes most fektetni.

10 félelmetes gyilkológép, amely már most is képes tömegeket megölni

Nem állunk már túl messze attól, hogy a harcmezőket ellepjék az érzelemmentes, utasításokat tökéletesen végrehajtó robotharcosok. Már léteznek olyan légi és földi, távirányítású és önjáró robotok, amelyek egy gombnyomással képesek akár egy ellenséges harckocsit, egy épületet vagy akár egy gyalogosrajt likvidálni, a tűzparancsot azonban egyelőre még emberi kezelőknek kell kiadniuk. Megnéztünk tíz, részben már működő robotfegyvert, ami forradalmasíthatja a hadviselést.

Nyugdíjbomba készül Magyarországon, egész Európa a csodájára járhat

Nyugdíjbomba készül Magyarországon, egész Európa a csodájára járhat

Hamarosan egymással is összehasonlíthatóvá válhatnak a különféle nyugdíjcélú terméktípusok, állítólag az MNB már majdnem el is készült a nyugdíjbiztosításoknál elérhető TKM-hez hasonló mutatószámokkal a másik két adókedvezményes nyugdíjtermékre adaptálva is. Úgy tűnik, a jövőre életbe lépő EU-szabályokat viszont még megvárja a felügyelet, mielőtt tényleg megtudjuk, melyik a legolcsóbb nyugdíjcélú termék. Mindenesetre, akárcsak a TKM, egy ilyen mérőszám publikálása egész Európában élenjáró innovációnak számítana, melynek az EU-s szabályozók is a csodájára járhatnak.

Hamarosan eltűnik a ma ismert világ: az emberiség már szuperelméket fejleszt

Hamarosan eltűnik a ma ismert világ: az emberiség már szuperelméket fejleszt

Már nem kérdés, hogy a mesterséges intelligencia - az internethez hasonlóan - teljesen megváltoztatja majd az emberiség életét. Az orvosi gépek gyorsan és hatékonyan gyógyítanak majd, az önvezető autók rengeteg időt megspórolnak az embereknek, a gazdaság összességében pedig sokkal hatékonyabban fog működni. Azok a cégek, amelyek élére állnak a változásnak, meg persze a befektetőik, rendesen megszedhetik magukat a fejlődésen. Johannes Jacobival, az Allianz Global Investors európai alelnökével és technológiai alapokkal foglalkozó termékspecialistájával beszélgettünk arról, hogy változtatja majd meg a világot a mesterséges intelligencia, vagyis az AI.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.