Elmarad az idei nyaralás? Annak katasztrofális hatásai lennének

Elmarad az idei nyaralás? Annak katasztrofális hatásai lennének

A légitársaságok kilátásai eddig sem voltak fényesek az elmúlt hónapokban, de sokan reménykedtek, hogy legalább azért idén nyáron már lehet majd utazni. Nos, még ugyan semmi sem biztos, de a légiközlekedés helyzete most ismét romlik.

Óriási a bizonytalanság, zuhannak a ciklikus szektorok részvényei

Óriási a bizonytalanság, zuhannak a ciklikus szektorok részvényei

A hétvégén egy új, sokkal fertőzőbb koronavírus-törzs bukkant fel Délkelet-Angliában, ami miatt egy sor európai ország hozott védőintézkedéseket, korlátozták a beutazást az Egyesült Királyságból. A tőzsdék heves eséssel reagáltak, a zuhanást a ciklikus szektorok, a bankok, az autógyártók és a légtársaságok részvényei vezetik.

Remek a hangulat Európában, tépik a légitársaságok papírjait

Remek a hangulat Európában, tépik a légitársaságok papírjait

Kifejezetten jó ma a hangulat Európa börzéin, szinte minden ország tőzsdéje pozitívan teljesít, 1 százalék felett a portugál, a belga és a francia index. Szekorszinten kiemelkedően jó a helyzet a légitársaságoknál, valósággal tépik a papírokat a befektetők. Az emelkedést közel 10 százalékos pluszával az Air France vezeti.

Aki rájuk tett, az pórul járt - Itt vannak az idei év legnagyobb vesztesei

Aki rájuk tett, az pórul járt - Itt vannak az idei év legnagyobb vesztesei

A koronavírus-járvány soha nem látott intenzitású és sebességű gazdasági válságot okozott világszerte, számos iparág és vállalat került padlóra a kialakult helyzetben, ezek közül a tőzsdén jegyzett vállalatok részvényárfolyama is nagyot esett. Az árfolyamok alakulása szempontjából a legnagyobb vesztesek többek között a légitársaságok és a hajótársaságok voltak, de számviteli botrányának köszönhetően mégis egy kínai kávéházlánc került a dobogó "legfelső fokára".

Lemondott a British Airways vezérigazgatója

Lemondott a British Airways vezérigazgatója

A légiközlekedés soha nem látott válságát éli, miután a koronavírus válság következtében az utazások száma drámaian csökkent. Idén eddig 43 légitársaság ment csődbe, és csak most jön a tél, amely egyébként is gyengébb időszak az utazások szempontjából. A válságban a nagy légitársaságok, így a British Airways is szenved.

Borús kilátások a Lufthansánál, megütötték az európai légitársaságok papírjait is

Borús kilátások a Lufthansánál, megütötték az európai légitársaságok papírjait is

Mai rövid közleményében tudatta a Lufthansa, hogy a koronavírus-járvány miatt tovább csökkenti flottáját, illetve a harmadik negyedévre nagyösszegű értékcsökkenési leírást fog végrehajtani repülőgépjeire vonatkozóan. A korlátozások nem kímélik a többi légitársaságot sem, ma is meredeken zuhantak a részvényeik az európai kereskedésben.

Zuhan a légitársaságok árfolyama, itt a második hullám

Zuhan a légitársaságok árfolyama, itt a második hullám

Bár a koronavírus-járvány második hulláma miatt egyelőre olyan szintű gazdasági leállásról nincs szó Európában, mint amilyenre idén tavasszal került sor, egyre több ország korlátozza valamilyen módon az országhatárok átlépését, ezt pedig megszenvedik a légitársaságok, amelyek a korábban tervezettnél is alacsonyabb kapacitás mellett működhetnek a következő hónapokban. A cégek egymás után tesznek ezzel kapcsolatban bejelentéseket, amikre az árfolyamok is reagálnak, ma nagyot esett az európai légitársaságok árfolyama.

Tömegével bocsátják el a dolgozókat a válság alatt

Tömegével bocsátják el a dolgozókat a válság alatt

A járványhelyzet miatt rengeteg vállalat került abba a helyzetbe, hogy képtelen a válság előtti szinten működni, emiatt pedig muszáj költségeket csökkenteniük, hogy átvészeljék a jelenlegi helyzetet. Az likviditás fenntartásának egyik módja az osztalékfizetés és a részvény visszavásárlási programok felfüggesztése mellett, a munkavállalók elbocsátása vagy a fizetésük csökkentése. Az elmúlt néhány napban sorra érkeztek az arról szóló hírek, hogy a nagyvállalatok a munkavállalók tömegeitől válnak meg a mostani helyzetre adott válaszként.

Ketten vennék meg a csődbe ment légitársaság eszközeit

Két érdeklődővel, az International Airlines Grouplla (IAG) és a spanyol Vuelinggel jutottak el a tárgyalások a végső fázisba a Flyniki légitársaság csődje után a cég eszközeiről - jelentette be pénteken a felszámoló.

Itt vannak a legfontosabb hírek ma reggel

A vártnál nagyobb a gazdasági növekedés Kínában, a japán gazdaság viszont lassulhat idén, tudtuk meg ma reggel. A befektetők azonban továbbra is a görög eseményekre figyelnek, a következő napokban több európai országban is parlamenti szavazásokat tartanak a hét elején elfogadott megállapodásról.

Egyezségre jutott a Ryanair és az IAG

Rábólintott a Ryanair igazgatósága az International Airlines Group (IAG) ajánlatára. Az IAG a londoni Heathrow negyedik legnagyobb forgalmát bonyolító légitársaságának, az Aer Lingusnak közel 30 százalékos részesedését vásárolná meg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.