A csodabefektetés, ami Magyarországon is elérhető

Tőzsdén kereskedett Indexkövető Alapok. Az egyik legnépszerűbb befektetési forma szerte a világban. A befektető ugyanis egyetlen vétellel megvásárolja a befektetési alap által követett indexet. Mit érdemes tudni ezekről a befektetési termékekről? Miért előnyös ezek szerepeltetése a befektetési portfóliónkban? Egyáltalán hogyan érdemes diverzifikálni, milyen szempontok mentén érdemes kialakítani a magánbefektetőknek egyéni portfóliójukat? Ezekre a kérdésekre adja meg a választ a következő BÉT Akadémia a Portfolio támogatásával.

Elképesztő pénzeket teszünk félre nyugdíjra, és ez még csak a kezdet

A befektetési alapkezelők által kezelt vagyon a becslések szerint több mint 70%-kal 145 ezer milliárd dollárra nőhet világszinten 2025-re, ha a globális kamatok viszonylag alacsonyak maradnak és a gazdasági növekedés is stabil marad - írja a PWC friss tanulmányára hivatkozva a Financial Times.

Botrány a briteknél: drága és rossz befektetések tömkelegét sózzák rájuk

A bankokat és a biztosítókat élesen bírálni kezdték az Egyesült Királyságban, amiért rossz befektetési termékeket értékesítenek drágán, ráadásul kiderült, hogy a befektetési portfólióik többsége nem is nagyon tér el az indextől, amit megpróbálnak túlteljesíteni.

A pénzügyi válság alatt is jobban keresték ezt a befektetést, mint most

A befektetők már a pénzügyi válság óta nem bánnak kesztyűs kézzel az aktívan kezelt alapokkal, idén az ezekből az alapokból kiáramló pénzek rekord szintet értek el. Az aktív alapok gyenge teljesítménye és magasabb díjai is hozzájárulnak a keresletcsökkenéshez, miközben a passzív alapok egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek - írja a CNBC.

Kenterbe verik a piacot az olcsó befektetések

A passzívan kezelt és olcsóbb befektetési alapokban lévő vagyon négyszer olyan gyorsan nőtt 2007 óta, mint a tradicionális aktívan kezelt alapok vagyona. A Morningstar adatai szerint a passzív alapokban kezelt vagyon mára már eléri a 6 ezer milliárd dollárt - írja a Financial Times.

Sosem volt ilyen olcsó másra bízni a pénzünket

Soha nem fizettek még ilyen keveset a befektetők azért, hogy szakértők kezeljék a pénzüket. Egy tanulmány szerint ugyanis a befektetési alapok és tőzsdén kereskedett alapok (ETF) is kisebb vagyonkezelési díjat számítanak fel, miután a megtakarítások egy jelentős része áramlik az olcsóbb indexkövető alapokba, ezeken belül is főként a Vanguard által kezelt alapokba - írja a Bloomberg.

Kiderült: öten is átverték a befektetőiket

Már egy ideje folynak az EU-n belül a vizsgálatok arról, hogyan és milyen formában értékesítik az alapkezelők alapjaikat az ügyfeleknek. Felmerült a gyanú, hogy sok indexkövető alapot az intézmények aktívan kezelt alapként adtak el a befektetőknek, az indexkövető alapokénál jóval magasabb díjon. Legújabban a brit felügyelet zárta le az ügyben indított vizsgálatát és kiderült: öt olyan alapkezelő is van, amely átverhette az ügyfeleket - írja a Financial Times.

Figyelmeztet az EU: több befektetőt is átverhettek

Az Európában értékesített részvényalapok mintegy hatodát félrevezetően adhatták el a befektetőknek - erre hívja fel a figyelmet az Európai Értékpapír Felügyelet (ESMA) legutóbbi vizsgálatait követően. Az eredmények költséges jogi lépéseket és jókora bírságokat is hozhatnak a világ legnagyobb alapkezelőinek - írja a Financial Times.

Így kaszálhatsz hatalmasat a tőzsdén

Hatalmas, nyugatról induló divatja van a passzív befektetési alapoknak: a divat követői szerint az aktív alapok nem teljesítenek annyival jobban a passzív alapoknál, hogy megérje az előbbiek jellemzően magasabb költségeit megfizetni. Persze a passzív alapok közt is hatalmas különbségek vannak, utánajártunk, hogy ezek közül melyik a legjobb lehetőség Magyarországon.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.