kartell

Mi történik az olaj piacán? Mire számíthatunk holnaptól?

Mi történik az olaj piacán? Mire számíthatunk holnaptól?

A holnapi amerikai kamatdöntéshez közeledve egyre szélsőségesebb mozgásokat láthatunk a tőzsdéken kívül az olaj piacán is, ma éppen meredek emelkedésben van a Brent és a WTI árfolyama is. De mi okozza a mai emelkedést, és mégis mire lehet számítani a holnapi, várva-várt döntést követően?

Itt a lista: a kormány elutasított több korrupcióellenes intézkedést

Itt a lista: a kormány elutasított több korrupcióellenes intézkedést

A Korrupcióellenes Munkacsoport elkészítette az első jelentését, amelyben több javaslatot megfogalmazott a kormány számára, a korrupcióellenes intézkedések hatékonyságának javítása érdekében. A 24.hu úgy tudja, hogy 32 esetben támogatták a munkacsoport indítványait, 10 esetben azonban a kormány nemet mondott. Utóbbiak a fajsúlyosabbak.

Lépett az olajkartell - Ugrik az olajár

Lépett az olajkartell - Ugrik az olajár

Csökkentik a kitermelésüket a világ vezető olajkitermelő országai, amivel az olajpiac stabilitását szeretnék elérni a világgazdasági növekedés lassulása mellett. A lépések hatására ma emelkedett az olaj ára.

Rárúgta az ajtót a világra az olajkartell, mekkora baj lesz ebből?

Rárúgta az ajtót a világra az olajkartell, mekkora baj lesz ebből?

Nagyot fordult a világ a tavaly év eleji elképesztően magas energiaár-környezet óta: a jegybankoktól sorozatosan érkező kamatemeléseknek és az energiaválságtól való megmenekülésnek köszönhetően már jó ideje csökkenő árakról beszélhetünk, a bankválság okozta friss zavarok és a sokak által előre vetített esetleges recesszió miatt pedig 15 havi mélypontra esett nemrég az olaj ára. Ebben a környezetben ültek most össze október után az olajhatalmak vezetői, hogy egy, a piacot alaposan meglepő termeléscsökkentésről határozzanak. Az igazán égető kérdés az, hogy mindez mit is jelent pontosan a valóságban, mekkora hatása lesz a lépésnek a globális olajkínálatra és általában az inflációra, és hogyan alakíthatja mindez az olajhatalmak és az Egyesült Államok közti amúgy is feszült kapcsolatot.

Egészen eldurvultak a harcok Mexikóban – Videókon a pusztítás

Egészen eldurvultak a harcok Mexikóban – Videókon a pusztítás

Egészen eldurvultak a harcok Mexikó Sinaloa államában a helyi kartell és a hadsereg, rendőrség közt azóta, hogy a mexikói hatóságok letartóztatták Ovidio Guzmánt, a hírhedt drogbáró Joaquín ’El Chapo’ Guzmán fiát.

A németek is letörnék az üzemanyagárakat, de az olajcégek ellenállnak

A németek is letörnék az üzemanyagárakat, de az olajcégek ellenállnak

Németországban azt tervezik, hogy megerősített hatáskörrel ruházzák fel a versenyhatóságot, miután a rendkívüli adócsökkentés nem hozta el a fogyasztók számára a tervezett árcsökkentést. Robert Habeck gazdasági miniszter azzal vádolta az olajtermelőket, hogy nem adták át az alacsonyabb adókból származó előnyöket a fogyasztóknak, és így profitáltak az energiaárak ugrásszerű emelkedéséből.

Mindenki rájött:

Mindenki rájött: "A kartell jobb, mint a piaci verseny"

Megjelent az Első Yard című podcast új epizódja, melyben Földvári Gábor vállalkozó karrierútját dolgozták fel. Az adásban Földvári beszélt arról, hogyan fogalmazódott meg benne már gyerekként, hogy felnőttkorában majd a Rózsadombon akar élni római szobrokkal körülvéve, hogy milyen szerepet játszott és játszik az életében a gyűjtőszenvedélye, és hogy miért tették ki a KISZ-ből. Az adásban elmondta, hogy miképpen került a rendszerváltás előtt a hardver-kereskedelembe, és hogy miért úszott részvényben és kötvényben Magyarország a rendszerváltás után (s persze arról is volt szó, hogy ezen hogyan lehetett jól keresni). Ezen kívül szóba került még a Bizományi és az Újpesti bőrgyár, a magyar Amazonként induló Bookline sztorija, valamint a NABI és a Rába történetének egy fejezete is. Földvári Gábor ezen kívül azt is elárulta az Első Yardban, hogy mennyire érzi komfortosnak azt, hogy a neve évek óta ott szerepel a leggazdagabb magyarokat bemutató 100-as listán, és hogy milyen üzletből alapozta meg a vagyonát a rendszerváltás előtti években.

Bige: a GVH-bírság már a következő műtrágya-szezont veszélyezteti

Bige: a GVH-bírság már a következő műtrágya-szezont veszélyezteti

Magyarország stabil műtrágya-ellátását veszélyeztetné, ha egy likviditásgyengítő lépés, így a GVH által megállapított rekordösszegű bírság miatt nyáron le kellene állnia a Nitrogénművek termelésének – közölte a Portfolio-val Bige Zoltán a a Nitrogénművek Zrt. stratégiai igazgatója. A tulajdonos, Bige László fia szerint a vállalat be tudná fizetni a bírságot, de az a jelenlegi helyzetben különösen nagy megterhelést jelente és a következő szezon, vagyis az őszi műtrágyapiac kínálatát veszélyeztetné. A cégcsoportnál ezért bíznak abban, hogy a Kúria előtt lévő jogvédelem iránti kérelmük révén halasztást kapnak, amíg a GVH őszi határozatáról dönt a bíróság.

Műtrágya-ügy: nagy bejelentést tervez a kormány

Műtrágya-ügy: nagy bejelentést tervez a kormány

Múlt héten minden hazai műtrágya-előállítóval tárgyalt, és a magyarországi szükséglet fedezésének mikéntjéről e hét végén várható bejelentés - jelentette ki Nagy István agrárminiszter egy sajtótájékoztatón, amelyen az is kiderült, hogy az agrártárca dolgozik azon, hogy számszerűsítse, mennyi pénzzel károsította meg Bige László, a Nitrogénművek Zrt. tulajdonosa a magyar gazdákat.

Katonai puccs űzte el férjét a hatalomból, most országa első női elnöke lenne

Katonai puccs űzte el férjét a hatalomból, most országa első női elnöke lenne

A drogkereskedőkkel, köztük a hírhedt mexikói sinaloai kartellel is összejátszó, egyfajta narkóállamot kialakító hondurasi kormányzó párt 12 éves uralmának vethet véget a közép-amerikai ország mai elnökválasztása. Jó esélye van ugyanis a győzelemre a baloldali összefogás jelöltjének, aki egy korábbi, puccsal eltávolított államfő felesége, és így az ország első női elnöke lehet. A hondurasi elnökválasztás két szempontból is fontos az Egyesült Államok számára: a latin-amerikai állam egyrészt az USA déli határainál megjelenő migránskaravánok legfőbb küldő országának számít. Másrészt a baloldali elnökjelölt közelítené Pekinghez országát, amely eddig nem Kínával, hanem Tajvannal tartott fenn diplomáciai kapcsolatot. A Peking által érvényesített „egy Kína elv” miatt így könnyen lehet, hogy újabb ország ismeri el Tajvan helyett Kínát, ami Peking befolyását erősítené a hagyományosan az USA érdekövezetének számító Közép-Amerikában.

Nitrogénművek: bíróságon támadja meg a cég a GVH milliárdos bírságát

Nitrogénművek: bíróságon támadja meg a cég a GVH milliárdos bírságát

Bíróságon fogja megtámadni a GVH milliárdos bírságát a Nitrogénművek Zrt. – reagált a Bige László érdekeltségébe tartozó műtrágyagyártó a Versenyhivatal pénteken bejelentett milliárdos bírságára. A GVH kartellvádak miatt 11 hazai műtrágyapiaci szereplőt összesen 14,1 milliárdos bírsággal sújtott. A Nitrogénművek még elemzi a határozatot, de biztosan perelni fognak.

14 milliárdos bírságot szabott ki a GVH Bige László milliárdos nagyvállalkozó cégcsoportjának

14 milliárdos bírságot szabott ki a GVH Bige László milliárdos nagyvállalkozó cégcsoportjának

A Gazdasági Versenyhivatal vizsgálata megállapította, hogy a Bige László nagyvállalkozó érdekeltségébe tartozó Nitrogénművek Vegyipari Zrt. és vállalkozáscsoportja jogsértően törekedett éveken keresztül a partnerek és a cégcsoport közötti, illetve a viszonteladó partnerei közötti verseny, valamint az import korlátozására - olvasható a GVH közleményében. Az eljárásban összesen 11 hazai szereplő volt érintett, amelyből kettő elismerte a jogsértést. A nemzeti versenyhatóság versenytanácsa összesen 14,1 milliárd forintos bírságot szabott ki a kartellezőkre.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.