Kiköltözési hullám: Siófok már tulajdonképp a budapesti agglomeráció része

Kiköltözési hullám: Siófok már tulajdonképp a budapesti agglomeráció része

Év eleje óta többször is írtunk róla és továbbra is megoldatlan probléma marad a budapesti lakosok agglomerációba való nagy ütemű kiköltözése, ami olyan terhet ró az elővárosok infrastruktúrájának nyakába, amit nem igazán bírnak el. A kiköltöző családok egyre messzebb merészkednek így már tulajdonképp Siófok is a fővárosi agglomeráció részévé válik - derül ki az RTL riportjából.

Ennyi volt, nincs több hely a budapesti agglomerációban - Már a polgármesterek is kitennék a

Ennyi volt, nincs több hely a budapesti agglomerációban - Már a polgármesterek is kitennék a "megtelt" táblát

Az elmúlt hetekben több cikkünk is foglalkozott a budapesti népességcsökkenéssel, a fővárosi agglomeráció telítődésével és ennek következményeivel. Az agglomerációs lakásárak brutálisan elszálltak, az egyre több kiköltöző okozta egyre nagyobb forgalom és beépítések pedig feszültséget okoznak a helyiek körében. A települések a maguk módján próbálják megóvni a helyi érdekeket, azonban törvényileg meglehetősen beszűkült a mozgásterük. A problémát ezúttal új szemszögből mutatjuk be: az agglomerációs polgármestereket kérdeztük, ők hogy élik meg a kialakult helyzetet. A válaszok sok esetben összecsengenek a kritikákat illetően, pedig a politikai paletta több oldaláról is megszólaltak városvezetők.

Itt a pánikszerű kiköltözés következménye: egy év alatt harmadával drágultak a házak az agglomerációban

Itt a pánikszerű kiköltözés következménye: egy év alatt harmadával drágultak a házak az agglomerációban

A durva áremelkedés ellenére is töretlen a budapesti agglomeráció népszerűsége, a telkek sorra fogynak, az új építésű házak iránt pedig akkora a kereslet, hogy pár hónap alatt is több millióval megdrágulhat ugyanaz a kiviteli terv, ugyanannál az építtetőnél, egy házszámmal arébb. A legfelkapottabb településeken a 100 milliós telkeárak sem ritkák, de aki az új építés helyett használt családi házra vágyik, annak is sokkal mélyebbre kell nyúlnia a zsebébe. A KSH adatai alapján 2021 harmadik negyedévében a budapesti agglomerációban 49,5 millió forintra nőtt az átlagos lakásár, ami egy év alatt a legnagyobb áremelkedésnek számít régiós összehasonlításban.

Már felmérés is bizonyítja: az agglomerációba menekülnének a fővárosiak

Már felmérés is bizonyítja: az agglomerációba menekülnének a fővárosiak

Több cikk is megjelent a témával kapcsolatban a Portfolio-n, hogy a fővárosiak egyre inkább elhagynák Budapestet az agglomeráció kedvéért. A költözési hajlandóságot és annak erősségét most a Publicus Népszavának készített felmérése is bizonyítja, mely szerint a budapestiek közel harmada, 31%-a már idén költözne, az ő kétharmaduk pedig az agglomerációt megcélozva el is hagyná a várost (a maradék egy harmad a városon belül váltana). A kiköltözők túlnyomó részét esetleges zöldterület bővülések és az autómentesítés sem győzné meg a maradásról, ami mutatja, hogy többről van itt szó mint a friss levegő hiányáról.

Újabb elvándorlási hullám indult - Véget érhet a lakásárak emelkedése?

A külső kerületek egyértelmű fölényét hozták a tavalyi költözések a fővárosban, az országon belül pedig Pest megye és Budapest mellett a szomszédos megyék a legkedveltebbek - áll az ingatlan.com legfrissebb elemzésében, amely az országon belüli vándorlást, költözéseket vizsgálta a KSH adatai alapján. A főváros és Pest megye viszonylatában megnéztük a pontos számokat, amelyből úgy tűnik, hogy ismét erősödik a fővárosból az agglomeráció felé történő vándorlás.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.