konzum

Fürdő, hotelek kerülnek a Konzumhoz

Tőkét emelne a Konzum, összesen 30 milliárd forinttal, amit apporttal és Konzum részvények zártkörű kibocsátásával valósulna meg. A tranzakciót követően a Konzum közvetlen tulajdonába kerülnek szállodák és egy fürdő is.

Mészáros Lőrincék beszállnak a CIG Pannóniába

Ma reggel óta nem lehetett kereskedni a CIG Pannónia és a Konzum részvényeivel, mivel az érintett vállalatok nagy bejelentésre készültek. A bejelentés megérkezett: részesedést szerez egymásban a két társaság. A Konzum a CIG Pannóniában csaknem 25%-os, a CIG Pannónia a Konzumban pedig több mint 6%-os tulajdonos lesz.

Beszállt az Opusba is a Takarékbank

Az Opus pénteken egy rendkívüli tájékoztatásban jelentette be, hogy a Magyar Takarékszövetkezeti Bank az alaptőkéjének 1,96 százalékát megtestesítő tulajdonrészt vásárolt a vállalatban.

Mészárosék is beszálltak a nagy magyar tőzsdefejlesztésbe

Sokat tett és tesz a magyar tőzsde fejlesztéséért a BÉT és annak tulajdonosa, az MNB, a piacon terjedő vicc szerint azonban Mászárosék is beszálltak a tőzsdefejlesztésbe, az egyik leggazdagabb magyarhoz köthető tőzsdei cégek, az Opus, a Konzum és az Appeninn árfolyama és forgalma is az egekbe emelkedett, mióta kiderült, Mészáros Lőrinc is (közvetlen és közvetett) tulajdonrészt szerzett bennük, és egymás után érkeznek a bejelentések arról, hogy újabb és újabb vagyonelemekkel gazdagodnak a cégek. Megnéztük, mennyit tesz hozzá az Opus, a Konzum és az Appeninn a BÉT forgalmához.

Őrület a Mészáros-részvényeknél - Hogyan tovább?

A múlt hét elején elképesztő magasságba emelkedett a Mészáros Lőrinchez köthető tőzsdei cégek, az Opus, a Konzum és az Appeninn árfolyama, azóta azonban durva volatilitással fel-le (ma éppen meredeken fel) mozog az árfolyamuk. Megnéztük, milyen fontosabb szinteket érdemes figyelniük a befektetőknek.

Nem fogadták el Mészárosék ajánlatát az Appeninn-papírokra

Közel 1 hónapjuk volt elfogadni az Appeninn részvényeseinek a Konzum kötelező nyilvános vételi ajánlatát, mely alapján részvényenként 261 forintot fizettek volna a tulajdonosoknak. A vételi ajánlatra elfogadó nyilatkozat nem érkezett a határidő lejártáig.

Mit gondolsz, hány magyar részvénnyel lehetett legalább duplázni idén?

Mit gondolsz, hány magyar részvénnyel lehetett legalább duplázni idén?

Elképesztő, mekkorát emelkedtek idén a hazai kispapírok, a hozaméhség itt is tetten érhető, a nagypapírok lassabban mozognak, a kicsikben pedig néhány nap alatt több évtizednyi állampapírhozamot meg lehet keresni, az egyedi sztorikon kívül részben ennek is betudható, hogy soha nem volt még annyi 10-15-20 százalékos napi emelkedés a magyar tőzsdén, mint idén.

Döntött az MNB: Mészároséké lehet az Appeninn

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) október 2-án jóváhagyta a Konzum Nyrt. és a vele összehangoltan eljáró, a Konzum csoporthoz tartozó társaságok kötelező nyilvános vételi ajánlatát az Appeninn-részvényekre - tette közzé az Appeninn Nyrt. és a Konzum Nyrt. kedden a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Megtáltosodott az Opus

Nagyot nőtt az Opus bevétele, a vállalat most már nyereséges, csak az első félévben több mint 2 milliárd forint volt a profit.

Szintet léptek Mészáros cégei

Az elmúlt hónapokban egyre nagyobb volt a forgalom a tőzsdén jegyzett Mészároshoz köthető részvényekben, az Opusban és a Konzumban is, voltak olyan napok, hogy a nem BUX-tag Konzum-részvények forgalma több blue chip forgalmát is meghaladta. A megugró forgalom következtében nem csak a befektetők, de a szolgáltatók figyelmét is felkeltették a Mészáros-papírok, szeptember 18-tól a Konzum részvényei 0,45 százalékos súllyal szerepelnek majd a BUX-ban, míg az Opus egy fontos nemzetközi indexbe, a bécsi tőzsdeindexbe (CECE) is bekerült.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.