kpmg

A magáncégeknek is bele kell állnia a munkaerő-oktatás ügyébe

A magáncégeknek is bele kell állnia a munkaerő-oktatás ügyébe

Gyerekink 65 százaléka olyan munkakörben fog dolgozni, amely ma még gyakorlatilag nem létezik – erre a következtetésre jutott a davosi World Economic Forum (WEF) megalapozó tanulmányainak egyike. A Kormányoknak, az oktatási rendszereknek és az üzleti életnek egyaránt fel kell készülnie erre a változásra, és ehhez le kell számolni néhány ma is élő paradigmával – véli Arun Kumar, a KPMG India vezérigazgatója, aki maga is aktív résztvevője volt a konferenciának.

Méretes iparággá, milliárd dolláros üzletté fejlődött az esport

Méretes iparággá, milliárd dolláros üzletté fejlődött az esport

2019-ben már több, mint 450 millió ember érdeklődésére számíthat az esport, miközben akár az 1,1 milliárd dollárt is elérheti az iparág mérete. A hagyományos szórakoztatás legnagyobb cégeinek és a sportban dolgozóknak is reagálnia kell az új kihívásra, amit leginkább a generációs változások idéznek elő. Az esport jövőjét meghatározza, hogy az ágazat szereplőinek sikerül-e cash-flow pozitív üzleti modelleket és közös, kívülről is érthető és átlátható standardokat kialakítaniuk - írja elemzésében a KPMG szakértője.

Elveszik a robotok a jogászok munkáját? A sztárprofesszor elmondta, mi jön 10 év múlva

Elveszik a robotok a jogászok munkáját? A sztárprofesszor elmondta, mi jön 10 év múlva

2030-ra a jogászok életét is gyökerestül megváltoztatja majd az automatizáció és a mesterséges intelligencia; a számítógépek exponenciális fejlődése miatt olyan megoldások lepik el az igazságszolgáltatást a következő évtizedben, melyekről most még álmodni sem mernénk – mondta el Richard Susskind professzor a Wolters Kluwer Hungary és a KPMG által szervezett Jogi Innovációs Napon Budapesten. A szakember ugyanakkor nem aggódik: a robotok nem veszik el a jogászok munkáját, de átalakítják azt, ráadásul több milliárd embernek segíthetnek abban, hogy hozzáférést nyerjenek a számukra jelenleg még elérhetetlen igazságszolgáltatáshoz.

Mindenhol feszültséget okoz: 300 ezer fiatal munkavállaló hiányzik Magyarországról

Mindenhol feszültséget okoz: 300 ezer fiatal munkavállaló hiányzik Magyarországról

“Nem lehet megtartani a fiatalokat.” Ez a legfőbb panasz mostanában a vállalatok részéről, és ma ez már nemcsak a HR-esek, hanem a legfelső cégvezetés problémája is. Ez stratégiai kérdés, hiszen becslések szerint mintegy 300 ezer képzett munkavállaló hiányzik jelenleg a piacról. Sokan, sok mindennel próbálkoznak, első körben többnyire pénzzel, de úgy tűnik, nem az a legjobb megoldás, hanem a munkahelyi élmény és az okos rendszerek együttes alkalmazása.

Pár év, és drónokon fogunk taxizni a városokban

Pár év, és drónokon fogunk taxizni a városokban

A KPMG nemrégiben megjelent nemzetközi tanulmánya szerint a következő évek egyik legmeghatározóbb világtrendjét a városi légi közlekedés forradalma hozza el, ennek eszközei pedig a drónok lesznek.

Minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői

Minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői

Örülhetnek a világ nagy cégeinek informatikai vezetői, hiszen a technológiai robbanás miatt minden korábbinál nagyobb költségvetés felett rendelkeznek – derül ki az idei KPMG Harvey Nash CIO kutatásából. Ezzel párhuzamosan CIO-k mind több beleszólást engednek másoknak az informatikai döntéshozatalba, és menedzsment jogokat adnak a részlegen kívüli területeknek, ami a fejlesztések szempontjából szükségszerű, de kockázatos jelenség.

Az új jogszabályok mellett a társadalmi elvárások jelentenek egyre nagyobb kihívást a cégeknek

26 milliárd forintos árbevételt ért el Magyarországon a KPMG 2018-ban: a tanácsadócég szolgáltatóközpontja kiemelten eredményes, 50 országból dolgoznak munkatársak a cég budapesti irodáiban – mondta el egy keddi sajtótájékoztatón Robert Stöllinger, a cég leköszönő vezérigazgatója, aki az elmúlt időszak egyik legfontosabb eredményének azt tartja, hogy a KPMG Magyarország részt vesz nemzetközi könnyvizsgálatokban is.

Brexit: nem biztos, hogy a végleges dátum a legfontosabb kérdés

Brexit: nem biztos, hogy a végleges dátum a legfontosabb kérdés

Az elmúlt egy hétben több fejleménye volt a Brexit-sagának, amelyek a rendezett kilépés esélyeit növelik. A londoni parlament megtette az első lépéseket az EU-val kötendő megállapodás elfogadása felé, továbbá – biztosítandó a rendezett kilépést – a Brexit végső határidejét a felek kitolták 2020. január 31-re. Ennek kapcsán lényeges, hogy ezen időpont már egyik irányban rugalmas, azaz ha az Egyesült Királyság parlamentje előbb elfogadja az EU-val tető alá hozott megállapodást, akkor az elfogadást követő hónap 1-től élne a kilépés.

Mekkora üzlet valójában az esport?

Mekkora üzlet valójában az esport?

Az aktuális előrejelzések szerint idén év végén globálisan már több mint 450 millió ember érdeklődésére számíthatnak az esport közvetítések, miközben már 1 milliárd dollár felett van az iparág bevétele. A növekedési trendeket figyelembe véve a becslések szerint jövőre érheti el a bűvös félmilliárdot a rajongók száma. Ugyanakkor a növekedés ellenére sem lehetnek nyugodtak az iparági szereplők: a befektetők pénzt is szeretnének látni mindebből.

KPMG: üdv a G-Zero világban!

KPMG: üdv a G-Zero világban!

A globális agendát meghatározó nagyhatalom nélkül maradhat a világgazdaság, ezt hívjuk G-Zero világnak – mondta ma a Portfolio konferenciáján a KPMG vezére. Előadása alapján reputációmenedzsmenttel és az üzleti ellenállóképesség javításával navigálhat sikeresen egy vállalat az új gazdasági környezetben.

Csendes forradalom zajlik: sok magyar céget érintenek a változások

Csendes forradalom zajlik: sok magyar céget érintenek a változások

Júliusban a számviteli törvény kiegészült néhány új fogalommal, illetve előírással bizonyos szerződések árbevétel-elszámolása tekintetében. A változások nem feltétlenül tűnnek jelentősnek, de az a megoldás, amellyel a projektelszámolás régen várt rendezése történt, valójában megreformálja az árbevétel-elszámolást ezen a területen. A változás jelentőségét jelzi az is, hogy az új szabályozást nem kötelező alkalmazni a 2020. január 1-jét megelőzően kötött szerződések esetében.

Soha nem volt még ilyen lehetősége a magyar vállalatoknak betörni a nemzetközi piacokra

Soha nem volt még ilyen lehetősége a magyar vállalatoknak betörni a nemzetközi piacokra

A globális gazdaságban játszódó folyamatok jelentősen átrendezhetik az erőviszonyokat, évtizedek óta működő struktúrákat alakíthatnak át, a geopolitikai felfordulás viszont a növekedés és vállalkozások új formáinak adhat teret – mondta a Portfolio-nak adott exkluzív interjújában Rózsai Rezső, a KPMG Magyarország új vezérigazgatója. A szakember úgy véli, hogy akik felkészültek, rugalmasak és készen állnak a cselekvésre, azok számára új lehetőségek nyílnak: ők a turbulens világ jellemzőit saját működésükben előnnyé tudják kovácsolni. De vajon mennyire készült fel Magyarország a változásokra és mennyire tud gyorsan reagálni ezekre a szabályozói háttér? Lehet-e Európa, vagy akár Magyarország a kereskedelmi háború nyertese? Többek között erről beszélgettünk a vezérigazgatóval, aki kitért arra is, lehet-e még egyáltalán a cégvezetőknek hosszú távra tervezni ebben a dinamikusan változó világban.

16 év után új vezető a KPMG magyarországi irodája élén

16 év után új vezérigazgatója lesz a KPMG magyarországi irodájának. 2019. október 1-én
Robert Stöllingertől Rózsai Rezső, az audit részleg jelenlegi vezetője veszi át a cég irányítását vezető partneri pozícióban. Beer Gábor, a cég adó- és jogi tanácsadási szolgáltatásokért felelős partnere lesz az üzleti tanácsadási részleg vezetője, aki a helyettes vezető partneri pozíciót is betölti majd.

Mona Lisa is betört a magyar luxushotelek piacára

Mona Lisa is betört a magyar luxushotelek piacára

A következő három évben Budapesten két tucat, zömmel 4-5 csillagos szállodát adnak át vagy ilyenek vannak különféle előkészítési szakaszban csaknem 4500 szobával. Az ötcsillagos kínálat 1200 szobával, vagyis 40 százalékkal bővülhet.

A klímaváltozás a legnagyobb kockázat a cégeknek

A technológiai változás átértékelte mindazt, amit a vállalatok ellenálló képességéről gondoltunk. Aki csak a más kárából tanul, az már le is maradt, a saját próbálkozásaink és kudarcaink visznek előre, ráadásul a technológiai diszrupció és a klímaváltozás egy kiszámíthatatlan, gyorsan változó környezetet teremt - mondta Robert Stöllinger a KPMG vezérigazgatója a cég mai sajtóreggelijén. A KPMG felmérése szerint a nagyvállalati vezetők előszeretettel gondolják magukat agilis vezetőnek, de pusztán ettől a cég maga nem válhat éllovassá.

Hamarosan megindul a harc 5G-s frekvenciasávokért

Megjelentek a magyarországi 5G szolgáltatást lehetővé tevő frekvenciasávok tervezett kikiáltási árai; a dokumentáció tervezet elérhető a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) honlapján. De mennyit érnek a leendő pályázóknak a frekvenciasávok? A lehetséges válaszokat a világ más tájain már lebonyolított frekvenciatendereken kialakult árakból, vagy a leendő bevételekből levezethetők.

Vallottak a magyar cégvezetők: így lehet talpon maradni a mai világban

Egyre erősödő fejlődési kényszer van a vállalatokon, a nagy méret és gazdag erőforrások már nem elegendőek a túléléshez, amelyik cég nem tud elég rugalmas lenni, az szinte biztosan elesik - ez volt a Gerendai Károly, Christopher Mattheisen, Mészáros Kinga és Vinnai Balázs részvételével, a KPMG által szervezett panelbeszélgetés egyik fontos tanulsága. A négy tapasztalt vállalatvezető az idén az Agilis vagy irreleváns címet viselő KPMG CEO Outlook bemutató eseményén arra kereste a választ, hogyan érdemes szembenézni a környezeti, gazdasági, geopolitikai és technológiai változással.

A világ urai minden másodpercben támadás alatt állnak, és nem mindenki bírja

A vállalatvezetők egyelőre nem félnek a gazdasági válságról, de csökkent az optimizmusuk - mondta a Portfolio-nak adott interjújában Robert Stöllinger, a KPMG vezérigazgatója, aki szerint oda kell figyelni a kereskedelmi háború fokozódására. A CEO Outlook kutatás alapján a cégvezetők pedig most a legnagyobb kockázatnak a klímaváltozást tartják, ezért egyre több vállalat figyel a környezetbarát működésre és fenntartható termékek előállítására.

Robert Stöllinger szerint elbukhatnak azok a vállalatok, amelyek nem elég rugalmasan állnak hozzá a változásokhoz, azonban az új technológiák elterjedése nem olyan gyors, mint ahogy azt a média sugallja, például a mesterséges intelligenciát is a vállalatok alig 16%-a használja érdemben. Stöllinger úgy véli, hogy a munkahelyeket továbbra sem kell félteni: emberek nélkül elképzelhetetlen a fejlődés.

Megtöbbszöröződött a megújuló energia beruházások értéke

Megtöbbszöröződött a megújuló energia beruházások értéke

Az energiaátmenet gyakorlatilag már húsz éve tart, a világ energiaéhsége azonban nem csökken, és ezt egyelőre még fosszilis energiákból elégíti ki - mondta előadásában Kovács Csaba, a KPMG energetikai tanácsadási partnere a Portfolio Clean Energy & Disruptive Trends Summit 2019 című konferenciáján.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.