Komoly eladói nyomás a lengyel tőzsdén

Komoly eladói nyomás a lengyel tőzsdén

Miközben az elmúlt napok esését követően a vezető európai tőzsdéken megnyugvás látszik, a lengyel tőzsde komoly eladói nyomás alá került, a nyersanyagkapcsolat vállalatok és a bankok részvényeit adják a befektetők.

Már megint orosz kapcsolatokkal vádolják a Molt, válaszolt a magyar cég

Már megint orosz kapcsolatokkal vádolják a Molt, válaszolt a magyar cég

A Molt - most már nem első alkalommal - újra orosz háttérrel, kapcsolatokkal vádolták meg Lengyelországban, a helyi szenátus elfogadta azt a törvénytervezetet, amelynek célja, hogy megakadályozza, hogy a Mol Lengyelországban szerezzen benzinkutakat, részben azzal az indokkal, hogy ne adják a lengyel benzinkutakat a szerintük nagyrészt orosz tőke által ellenőrzött Molnak. A magyar olajcég most rövid közleményben válaszolt a lengyel szenátus döntésére.

Lengyelországban terjeszkedik a Mol, 417 benzinkutat vásárol

Lengyelországban terjeszkedik a Mol, 417 benzinkutat vásárol

A hét elején már írtunk arról, hogy lengyel lapértesülések alapján a Mol lengyelországi benzinkutakat vásárolhat. Most megérkezett a bejelentés, a Mol valóban belép a lengyel üzemanyag-kiskereskedelmi piacra, 417 töltőállomást vesz 610 millió dollárért, vagyis jelenlegi árfolyamon közel 191 milliárd forintért, a tranzakcióval a 3. helyre léphet elő a lengyel üzemanyag-kiskereskedelmi piacon.

Növelné részesedését a PKN-ben a lengyel állam

Növelné részesedését a PKN-ben a lengyel állam

Lengyelország azután jelentette be szándékát a PKN-ben való tulajdonosi hányadának növelésére, hogy az olajfinomító egyesülni fog a versenytárs Lotosszal. A bejelentés az állami eszközökért felelős miniszterhelyettestől érkezett. Az állam egyelőre 27 százalékos részesedéssel rendelkezik a PKN-ben, míg a Lotosban 53 százalékot birtokol.

Afrikai olajjal szabadul az orosz függéstől Lengyelország

Miközben Németország, Magyarország és az EU egyéb országai nem csinálnak problémát abból, hogy energiaellátásuk jelentős részét oroszországi eredetű importtal fedezik, mások, mint például Lengyelország akár felárat is hajlandó fizetni azért, hogy szabaduljon a függéstől. Az ország legnagyobb finomító vállalata, az állami tulajdonú PKN Orlen nigériai olajat vásárolt, az első szállítmány október közepén érkezhet meg az országba.

Ők nyerhetnek igazán nagyot a Volkswagen-botrányon

Egyre csak dagad a Volkswagen-botrány, ami nem csak az európai autóiparra, hanem a finomítói ágazatra is jelentős hatást gyakorolhat, ha a jövőben a dízel iránti kereslet jelentősen visszaesik. Elsősorban azok lehetnek ennek a folyamatnak a legnagyobb nyertesei, ahol a finomítói termelésen belül kimagasló a benzin aránya. A Mol finomítói nem tartoznak ide, az utóbbi években rohamosan terjedő európai dízelizáció következtében itt a hangsúly a dízel kihozatalra terelődött, ahogy a legtöbb régiós finomítónál is. Kérdés, hogy a Volkswagen-botrány után ez mennyiben fog változni.

8 hír, amiről tudnod kell ma reggel

Már ma megállapodást köthet a görög kormány a hitelezőivel, Kína leértékelte a devizáját, a nyersanyagok ára pedig tovább esik.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.