Pár hónapod maradt, hogy kódot igényelj a cégednek, ha befektetni szeretnél

Január 3-tól az EU befektetési vállalkozásainak globális jogalany-azonosítóval (Legal Entity Identifier, LEI) kell azonosítaniuk jogi személy ügyfeleiket (ideértve az üzleti minőségben eljáró természetes személyeket is), ha pénzügyi eszközökre szeretnének ügyletet kötni. A Keler friss sajtóközleménye szerint itthon tavaly végével 6500 LEI kódot igényeltek, de sietnie kell annak, akinek még nincs: júliustól ezek hiányában ugyanis visszautasítják a befektetési tranzakciókat.

Egy év haladékot kaphat az EU-tól a pénzügyi szektor

Az Európai Bizottság javaslata szerint egy évvel meg kell hosszabbítani az átdolgozott pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelv (MiFID II.) alkalmazásának határidejét - írta közleményében az uniós bizottság szerdán.

Londonban sem értik az EU új terveit

Hamarosan életbe kellene lépnie a bróker-és alapkezelői piacot is erősen szabályozni kívánó új irányelvnek, a MiFID II-nek, rengeteg olyan kérdés maradt azonban a csőben, amelyekre még a szabályozók sem tudnak egyértelmű válasszal szolgálni. A németek, a britek és a franciák már több ponton is nekimentek az új terveknek, ami akár egy éves csúszást is jelenthet az irányelv életbe lépésében. Az új szabályozási problémák mellett a Fidelity "Media Forum 2015" elnevezésű londoni konferenciáján a szakértők azt is elárulták, mit várnak a globális piaci teljesítménytől 2016-ban, és melyek lehetnek a legfontosabb piaci kockázatok a közeljövőben.

Felköthetik a gatyájukat a szolgáltatók - Költséges változások jönnek

Tőzsdekényszer a részvények mellett a derivatívákra, a kereskedés szabályozott piacra terelése, az ügyfelekkel kötött ügyletek és megbeszélések rögzítése, szigorúbb adatszolgáltatási kötelezettség - többek között ezeket a változásokat hozza a tervek szerint 2017 januárjától életbe lépő MIFID II. irányelv. A Dorsum befektetői klubján az irányelvhez kapcsolódó legfontosabb változásokra hívták fel a figyelmet az előadók, sokszor olyan pontokat is érintve, amelyeket még a jogászok sem feltétlenül értenek.

Óriási elbocsátás a láthatáron Svájcban

Gőzerővel halad Európában a MIFID II. szabályozás alapjainak megteremtése, a javaslatok szerint jobban védenék az európai pénzügyi szereplőket a "külső támadásoktól". Mindez elsősorban Svájcnak fájhat igazán, amely bankrendszere egyre inkább abban érdekelt, hogy be tudjon törni az európai országok piacaira. Az új szabályok szerint privátbanki szolgáltatást csak leányvállalat vagy közvetlen iroda mellett lehetne nyújtani, aminek olyan óriásiak a kezdeti költségei, hogy csak a nagyobb bankok tudnák ezt megengedni maguknak. Nagyon sok kisebb szereplő eltűnhet a piacról, a Svájci Bankárok Szövetségének becslései szerint 7000-el is csökkenhet a szektorban foglalkoztatottak száma - írja a Financial Times.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.