Négy ország, ahol már részben működik a négynapos munkahét

Négy ország, ahol már részben működik a négynapos munkahét

Több ország is van, ahol már aktívan kísérleteznek a 4 napos munkahét bevezetésével. Legutóbb a spanyolországi tapasztalatokról írtunk, de Írország és az Egyesült Királyság is tesztelte már a 4 napos munkahetet. Az első tapasztalatok túlnyomóan pozitívak voltak, a programban részt vevő vállalatok szerint a 4 napos munkahét bevezetésével javult a termelékenység, a munkamorál és a csapatkultúra. Az alkalmazottak oldaláról pedig az emberek azt mondták, hogy a több személyes idő csökkentette a kiégést és növelte az élettel való elégedettségüket - írja a CNBC.

Szakértők szerint kétszámjegyű béremelés jöhet jövőre Magyarországon

Szakértők szerint kétszámjegyű béremelés jöhet jövőre Magyarországon

A Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének alelnöke, Rolek Ferenc szerint a piaci szektorban átlagosan kétszámjegyű béremelés várható, a különböző ágazatokban eltérő mértékű emelések lehetnek, írja az ATV. Mészáros Melinda, a LIGA Szakszervezetek elnöke szerint az emelés minden egyéb juttatással együtt értendő. Azt is mondta, ott ahol nem működik érdekképviselet és gyenge a munkavállalók egyéni érdekérvényesítő képessége, évek óta nem volt bérfejlesztés. A kiemelkedő területeken viszont akár húsz-huszonhét százalék közötti bérfejlesztések is lehetnek.

Megmondta a kormány, mennyivel nőhetnek a bérek

Megmondta a kormány, mennyivel nőhetnek a bérek

A minimálbér és a garantált bérminimum emelése "határozottan, katonásan" nyomást gyakorol a magasabb keresetekre is, átlagosan két számjegyű, 10 százalék feletti növekedéssel lehet számolni az idei évre - mondta Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.

Holnap eldőlhet a magyar minimálbér sorsa - Mennyivel nőhet a fizetés?

Holnap eldőlhet a magyar minimálbér sorsa - Mennyivel nőhet a fizetés?

Holnap ül össze újra a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF), hogy tárgyaljon a 2021-es minimálbérről. A tavalyi tárgyalások kudarcba fulladtak, mert a munkaadói és a munkavállalói oldal nem tudott megegyezni egymással. A Portfolio értesülése szerint arra van a legnagyobb esély, hogy a tárgyalásokon arról egyeznek meg, hogy 4%-kal nőnek a legkisebb bérek.

Jelentős változások a munkaerőpiacon - A magyarok nagy része hamarosan így fog dolgozni?

Jelentős változások a munkaerőpiacon - A magyarok nagy része hamarosan így fog dolgozni?

Vajon 2020-ban hátrányt jelent, ha valaki kölcsönzött munkavállalóként tud elhelyezkedni? A munkaerőkölcsönzés nem hazai sajátosság, globálisan és Európában is elfogadott, folyamatosan fejlődő iparág. Ha a nemzetközi kitekintéseket nézzük, akkor azt látjuk, hogy Magyarországon még jelentős növekedési potenciál van ebben a foglalkoztatási formában, mivel Európa sok országában a hazainál magasabb arányt képviselnek az így dolgozók. Ez a jövő? Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatóját kérdezte a Pénzcentrum.

Koronavírus: egyszerre sürget óriási beavatkozást a német, a francia és az olasz vállalati szektor

Koronavírus: egyszerre sürget óriási beavatkozást a német, a francia és az olasz vállalati szektor

Békeidőben példátlan állami beavatkozás szükséges a koronavírus-járvány gazdasági és társadalmi hatásainak ellensúlyozásához az Európai Unió három legnagyobb ipari országa, Németország, Franciaország és Olaszország vezető ágazati érdekképviseletének egy közös felhívása szerint, amelyet a Süddeutsche Zeitung német lap ismertetett kedden.

Kiakadtak a szakszervezetek, új rabszolgatörvényt emlegetnek

Kiakadtak a szakszervezetek, új rabszolgatörvényt emlegetnek

Kiakadtak a szakszervezetek a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége frissen „összedobott” többpontos javaslatán, amelyet az MGYOSZ  vészhelyzetre hivatkozva a gazdasági válság kezelésére nyújtott be a kormánynak. A tervezet első olvasatra nem más, mint rabszolgatörvény a négyzeten – írja a Magyar Szakszervezeti Szövetség friss közleményében.

Máris megkopaszthatja Lengyelország a Brexit elől menekülőket

Jó kis üdvözlőcsomagot állítanának össze a lengyelek a Brexit miatt őket választó vállalatoknak, az elképzelés szerint a 36 ezer dolláros éves fizetésnél többet kapó dolgozóknak (mintegy 9,4 millió forint) és az őket foglalkoztató munkaadóknak több adót kellene befizetniük az államkasszába, emiatt pedig sokan újragondolhatják, érdemes-e Lengyelországba költöztetniük egyes részlegeiket - számol be a hírről a Bloomberg.

Megszereztük azt az anyagot, amivel megoldanák Magyarország legnagyobb problémáját

Magyarországon olyan súlyossá vált a munkaerőhiány, hogy most már a kormányzatnak kell lépéseket tennie a probléma enyhítése érdekében. A munkaerőhiány ugyanis a gazdaság növekedési kilátásait is rontja. Megszereztük a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által készített vitaanyagot, amelyet már a kabinet képviselői is ismernek.

Háború a munkahelyért - A főnökök vagy a dolgozók érdeke az erősebb?

A megfelelő iroda kiválasztása a cégek életében egy meghatározó döntés, nemcsak az ügyfelek számára nyújt képet a vállalat kultúrájáról, de a legjobb munkavállalók megtalálásához és megtartásához is elengedhetetlen. Éppen ezért arra voltunk kíváncsiak, hogy kinek mik a legfontosabb szempontjai ennek a döntésnek a meghozatalában, legyen munkaadó, vagy akár munkavállaló, hiszen manapság már az alkalmazottak véleménye, igénye és ereje is rendkívül sokat számít.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.