Kádár Andrea vezeti mától az Országos Atomenergia Hivatalt

Kádár Andrea vezeti mától az Országos Atomenergia Hivatalt

A hivatal vezetőjének Orbán Viktor miniszterelnök 2021. szeptember 29-étől Kádár Andreát nevezte ki. Az új vezető tevékenységének elsődleges célja a hazai nukleáris felügyeleti rendszer megerősítése.

Földrengésveszélyes lehet a paksi atomerőmű telephelye? Ezt állítja egy új osztrák tanulmány

Földrengésveszélyes lehet a paksi atomerőmű telephelye? Ezt állítja egy új osztrák tanulmány

Az osztrák környezetvédelmi hatóság által felkért szakértők az MVM Paks II. által a paksi bővítés előkészítése során elvégeztetett földtani kutatás adatait elemezve arra jutottak, hogy a Paksi Atomerőmű és a tervezett Paks II. atomerőmű telephelye a magyar szabályozás és a nemzetközi ajánlások alapján nem alkalmas atomerőmű létesítésére – írja az Átlátszó.hu cikkében.

Átalakul a paksi bővítés felügyelete - Megszólalt az ITM

Átalakul a paksi bővítés felügyelete - Megszólalt az ITM

Kedden nyújtotta be a kormány a parlamentnek azt a módosítócsomagot, amely alapján az Országos Atomenergia-hivatal (OAH) 2022-től kikerülne a kormány közvetlen ellenőrzése alól. A törvénymódosítás hátteréről Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese nyilatkozott a Magyar Nemzetnek.

Kikerülhet Paks II. ellenőrzése a következő kormány kezéből

Kikerülhet Paks II. ellenőrzése a következő kormány kezéből

Egy módosítócsomag, amit kedd éjjel nyújtott be a kormány a parlamentnek jelentősen átalakítaná a paksi bővítés felügyeletét. Ennek lényege, hogy az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) 2022-től kikerülne a kormány közvetlen ellenőrzése alól – írja a 444.hu cikkében.

Több évvel is csúszhat Paks II. indulása?

Több évvel is csúszhat Paks II. indulása?

A korábbi 2026-os dátum helyett csak 2031-ben kell megkezdeni a Paks II. finanszírozására szolgáló orosz hitel törlesztését, a futamidő viszont nem tolódik ki arányosan, vagyis az összességében rövidebb lesz – írja a Népszava a RIA Novosztyi orosz hírügynökség cikkére hivatkozva.

Nincs elég ember Paks II engedélyezéséhez, nem versenyképes a bérezés

Nincs elég ember Paks II engedélyezéséhez, nem versenyképes a bérezés

Az Országos Atomenergia Hivatalt leterheli a Paks II-vel kapcsolatos engedélyezési folyamat, és munkaerőhiánnyal küzdenek, amelynek a rendelkezéséről folytat egyeztetéseket a kormánnyal az OAH. Az is nagy probléma, hogy az Atomenergia Hivatal az iparágon belüli bérezésnél nem versenyképes – mondta el Fichtinger Gyula, a hivatal főigazgatója az Inforádiónak.

OAH: őszig lezárulhat Paks II. létesítési engedélyezési eljárása

OAH: őszig lezárulhat Paks II. létesítési engedélyezési eljárása

Az idén 30 éves Országos Atomenergia Hivatal (OAH) közleménye szerint a 2020-as év a nukleáris terület számára is számos kihívást jelentett a koronavírus-járvány miatt, de az atomenergia felhasználása tavaly is biztonságosan és védetten zajlott. Idén a Paks II-vel kapcsolatos létesítési engedélyezési eljárás lesz fókuszban, ami várhatóan őszig tart majd.

Paks 2: módosítanák az engedélyezési határidőket

Az Országgyűlés az atomenergiáról szóló törvény és a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások megvalósításának gyorsításáról és egyszerűsítéséről szóló előterjesztésről is vitázott szerdai ülésén.

Paksi Atomerőmű: kisebb eltéréseket találtak, intézkedési tervet dolgoztak ki

A hazai jogszabályok értelmében a nukleáris létesítményeknél 10 évente Időszakos Biztonsági Felülvizsgálatot kell végezni, amelynek eredményeit jelentésben foglalja össze az engedélyes. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2017. év végén nyújtotta be jelentését az Országos Atomenergia Hivatalnak, amelynek értékelését január 30-án lezárták. Az OAH értékelése szerint a felülvizsgálatot a jogszabályi követelményeknek megfelelően végezték el, a feladatokat és a határidőket kellően körültekintően határozták meg. A nukleáris biztonságra hatással lévő, súlyos eltérést nem azonosítottak az OAH felügyelői. A Paksi Atomerőmű szakemberei a felülvizsgálat során számos kisebb eltérést azonosítottak, melyekre intézkedési tervet dolgoztak ki.

Paks 2: úgy tűnik, idén sem lesz meg a legfontosabb engedély

A Paksi Atomerőmű bővítése kapcsán az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) két felvonulási épületre adott ki építési engedélyt, valamint egy engedély módosult 2018-ban, és jelenleg is dolgoznak egy, szintén felvonulási épület létesítésére vonatkozó engedélyen. 2019-ben további felvonulási engedélyek kiadása várható, ugyanakkor az új blokkok létesítési engedélyének idei kiadása egyre kevésbé tűnik valószínűnek, tekintettel arra, hogy az elbírálási idő a kérelem benyújtását követően a jogszabály szerint maximálisan 12 hónap + 90 nap lehet - derült ki az OAH évindító sajtótájékoztatóján.

Paks 2: már céldátum sincs a legfontosabb engedély benyújtására

Egyelőre nem nyújtották be a paksi atomerőmű bővítéséhez szükséges létesítésiengedély-kérelmet, és a miniszter a beadás várható időpontját sem jelölte meg. Tavaly három építési engedélyt adott ki az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) a paksi atomerőmű bővítése kapcsán, egy újabb vizsgálata pedig folyamatban van, de a fő kérelem még nem futott be hozzá - írta a Világgazdaság.

Szoros figyelést igényel a paksi reaktorblokk süllyedése

A Paksi Atomerőmű négyes blokkjával és annak hatásaival kapcsolatos adatokat folyamatosan ellenőrizni és értékelni kell - hangzott el az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) évindító sajtótájékoztatóján. A mérések és elemzések alapján a süllyedés mértéke nem követeli meg extra intézkedések megtételét, és a várhatóan a jövőben sem fogja, amelynek kezelésére megfelelő és kipróbált eszközök állnak rendelkezésre; ugyanakkor a süllyedésből eredő egyéb hatások, például a reaktor dőlése is vizsgálandó, ezek ugyanis később esetleg problémát okozhatnának.

Paksi Atomerőmű: problémát talált a vizsgálat

Az épületsüllyedést mérő eljárások pontosítására szólította fel a Paksi Atomerőművet az Országos Atomenergia Hivatal (OAH), írta a IV. atomblokk élettartam-hosszabbítási engedélyének indoklására hivatkozva a Népszava. A dokumentum bizonyos kitételei a vártnál jelentősebb süllyedésre utalnak.

Magyarországon is kimutatták a radioaktív szennyezést

Magyarországon is megjelent az a radioaktív felhő, amelyről a francia Sugárzásvédelmi és Nukleáris Biztonsági Intézet (IRSN) számolt be csütörtökön este - írta a 24.hu; az IRSN szerint az Európa felett észlelt szennyezést az okozhatta, hogy baleset történhetett egy oroszországi vagy kazahsztáni nukleáris létesítményben szeptember utolsó hetében.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nagy esemény jön a bitcoinnál, most érdemes kriptóba befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.